Кременчуцька газета
Вівторок, 8 Жовтня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Пенсії кременчужан: що мають та до чого їм готуватися

31 серпня 2024 13:30

«Кременчуцька газета» підготувала традиційний огляд пенсійних виплат у нашому місті.
 

Вже понад півтора року у Кременчуці майже незмінна кількість пенсіонерів. Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України у відповідь на інформаційний запит «Кременчуцької газети». Так, станом на 13 серпня цього року у Кременчуці налічується 56 тис 200 одержувачів пенсійних виплат. Станом на 1 січня 2024 кількість пенсіонерів у нашому місті становила 56 тис 400 осіб, а станом на 1 січня 2023 року – 56 тис 500 осіб. Зараз із загального контингенту одержувачів пенсій у Кременчуці продовжують працювати 15 тис 700 осіб.

Кому з кременчужан цього року вже перерахували пенсії
Із початку 2024 року вже мали підвищення пенсії особи, які досяг­ли віку 65 років та мають 30-35 років страхового стажу. Виплати у розмірі 40 % мінімальної заробітної плати (враховуючи її розмір 8 тис грн на 1 квітня 2024 року, авт), а саме, 3 тис 200 грн, встановлені 10 тис 800 особам.

Із 1 січня та протягом 2024 року проведено перерахунок пенсії 2 тис 100 особам, які досягли 70 років.

Пенсіонери, яким виповнилося 70 років, до досягнення 75-річного віку отримали щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 300 грн.

Проведено масовий перерахунок пенсій 2 тис осіб, яким виповнилося 75 років. До досягнення ними 80-річного віку встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 456 грн.

Із 1 січня 2024 року продовжено виплату щомісячної компенсації особам, які досягли віку 80 років. Щомісячну компенсаційну виплату у розмірі 570 грн вперше отримали близько 1 тис осіб.

Але виплати отримуть лише ті кременчужани, щомісячний розмір пенсійних виплат яких не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії за 2020 рік (10 тис 340 грн). Тобто, пенсія має бути менша за цю суму.

У зв’язку з уточненням показників середньої заробітної плати у галузях економіки України за 2023 рік у березні 2024 року проведено перерахунок пенсій 233 особам.

Із 1 березня 2024 року проведено індексацію пенсій на 7,96 % всім кременчуцьким пенсіонерам.

Також із 1 березня 2024 року проведено перерахунок пенсій людям у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (так звана індексація у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2 093 грн до 2 361 грн).Підвищено мінімальну пенсію, розміри надбавок, доплат, підвищень 69 тис 600 осіб. Збільшення склало від 100 до 1 тис 500 грн щомісячно на одну особу.

Із 1 червня 2024 року проведено перерахунок пенсій для громадян, які працюють . Це торкнулось 8 тис 100 осіб, у яких врахували лише стаж, у 1 тис 500 осіб – врахували і стаж, і заробітну плату.

Хтось – трохи більше 2 тис грн., а хтось – понад 160 тис грн
Зараз (станом на 13 серпня 2024 року) середній розмір пенсії у Кременчуці становить 6 тис 281 грн.

Найбільший розмір пенсійної виплати у Кременчуці складає 163 тис 956 грн (щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці). Найменший розмір пенсії відповідає прожитковому розміру для осіб, які втратили працездатність, і наразі становить 2 тис 361 грн.

На обліку налічується 70 кременчуцьких пенсіонерів, які одержують, так звані, спецпенсії. Середня пенсійна виплата цієї категорії одержувачів становить 31 тис 172 грн. У березні цього року проведено індексацію 62 пенсій, призначених за спеціальними законами.

Пенсіонери за кордоном: оновити дані можна через пошту
Механізм обчислення розміру пенсії не залежить від місця перебування пенсіонера, оскільки здійснюється по законодавству України за винятком дії міждержавних угод в галузі пенсійного забезпечення.

У період дії воєнного стану в Україні заява про призначення (поновлення) пенсії та документи, необхідні для призначення (поновлення) пенсії, особами, які у зв’язку з агресією російської федерації тимчасово проживають за кордоном та отримали тимчасовий захист або статус біженця, можуть надсилатись поштою. До компетенції Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області не відноситься безпосередня виплата пенсій за кордон, тому облік даної категорії громадян відсутній.

Як можна удвічі збільшити розмір виплат
Кременчужани можуть відмовитися від призначення пенсії в 60 років та вийти на заслужений відпочинок пізніше. Подібна відстрочка збільшить розмір пенсійних виплат, іноді і вдвічі. Станом на 1 серпня 2024 року на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області перебуває 116 кременчужан, яким призначено пенсію за віком з відстрочкою часу її призначення згідно із частиною 1 статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Для збільшення враховуються лише повні місяці роботи: підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється. Про своє бажання призначити пенсію пізніше людина повинна до досягнення пенсійного віку повідомити орган Пенсійного фонду України. Якщо ж людина не повідомила про таке бажання — пенсію призначать автоматично з наступного дня за днем досягнення пенсійного віку. Якщо людина продовжує працювати і не звертається із заявою про призначення пенсії, а її паперова трудова книжка не була оцифрована, — у такому разі вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше.

 

Готують нову пенсійну систему вже з 2026 року
Нещодавно стало відомо, що Уряд планує змінити систему розрахунку пенсії. Глава Мінсоцполітики Оксана Жолнович повідомила про проєкт системи, яка враховуватиме, яка враховуватиме два критерії: кількість років, які людина відпрацювала, і кількість внесків, які людина кожного місяця сплачувала. За її словами, пенсійна система України часто піддавалася змінам, що ускладнювали обрахунок пенсії. У Мінсоцполітики прагнуть спростити механізм.

Про це міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла в інтерв’ю агентству Укрінформ.

Відомо, що відпрацьовані роки і сума внесків конвертуватиметься у певну кількість балів. Відповідно вартість кожного бала дорівнюватиме 30% від середньої заробітної плати в конкретному році.

«Отже, якщо ви пропрацювали 35 років й отримували середню зарплату кожного місяця такою, як вона тоді була, то можна буде сподіватися не менше як на 30% свого заробітку в солідарній пенсійній системі. Крім того, виводимо гарантію, якщо ви пропрацювали мінімум 15 років і зайшли в пенсійну систему, то точно маєте право на 30% від мінімальної заробітної плати в тому році»,–додала Жолнович.

Сукупно це дасть заміщення тільки в солідарній пенсійній системі на рівні 40% від заробітку людини.

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися