Кременчуцька газета
Понеділок, 7 Жовтня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Перехід на особистості та переведення відповідей у критику ЗМІ: мер Малецький здивував реакцією на питання про матдопомогу заступникам, роботу МРТ та Молодіжного парламенту

20 вересня 2024 08:30

Прийом громадянки, матері одного з військових, мер назвав «запланованим сценарієм».

Напередодні, на прийомі мера Віталія Малецького громадян у Кременчуцькій міськраді, стався цікавий інцидент, який наштовхує на чимало роздумів довкола напруженої ситуації містян з владою, ставлення очільника міста до звичайних громадян та ЗМІ, а також причетного до мерії Молодіжного парламенту. Але про все по-порядку.

Серед інших громадян на прийом до мера Віталія Малецького прийшла громадянка Лілія Кай. Як з’ясувалося, жінка — матір військовослужбовця, який захищає країну та Кременчук разом з іншими оборонцями. Перше питання жінки стосувалося допомоги батальйону, де служить її син, на що мер відповів, що саме той підрозділ безпосередньо не звертався до мерії, але питання допомоги можна розглядати у подальшому.

Другим питанням Лілія заторкнула питання матеріальної допомоги мерії громадянам, які захворіли чи інвалідів.

«От, наприклад, мій чоловік, який захворів, отримав другу групу інвалідності, втратив роботу у зв'язку з цим, не отримував ніяких коштів, він отримав 2 тисячі гривень матеріальної допомоги з мерії. І я думаю, він не один такий. От чому бідним людям така допомога, а вашим помічникам - по 50 тисяч гривень?» - звернулася вона до мера.

На що той відповів, що матдопомога громадянам виплачується відповідно до програми «Турбота», кошти на яку попередньо затверджуються бюджетом міста.

«А матеріальна допомога, як ви кажете, моїм помічникам - це частина заробітної плати, передбачена чинним законодавством України, як мотивація для посадових осіб місцевого самоврядування», - почав відповідати мер.

«І не соромно вам отримувати по 50 тисяч, а бідним людям виплачувати такі суми?» - уточнила пані Лілія.

«Дивіться, вона може бути не менше посадового окладу, в межах визначеного кошторису, але може бути і більшою. Нам не соромно працювати і отримувати за це заробітну плату. А вам, я думаю, не соромно записувати мене на непоганий телефон», - відповів мер, указавши жінці на її телефон, на якому був ввімкнений диктофон і про який мер зауважив жінці (про ввімкнений додаток диктофону) на самому початку її прийому.

Громадянка відповіла, що їй не соромно, адже телефон подарував їй її син, який зараз захищає країну. На що мер, після своїх дещо перших агресивних пояснень попросив не переходити на особистості.

Відмітимо, що питання жінки щодо нарахувань матдопомоги меру та його заступникам було абсолютно логічним, адже мер як посадовець має пояснювати громадянам, якщо такі питання виникають — чому ними вирішено користуватися саме такою матдопомогою. І чи дійсно у віцемерів, які щомісяця отримують від 40 до 100 з чимось тисяч гривень — є потреба у нарахуванням матдопомоги. 

«Я от щойно виходив до пенсіонерки, яка мене вибирала насправді, і ми їм допомагаємо. А ті, хто хочуть і спекулюють на цьому, ну вибачте, ні, таке нам не треба», - сказав мер. Цікаво, чи натякав Віталій Олексійович, що пані Лілія не є учасницею «фіолетової сітки», як одна з тих пенсіонерок, про яку він говорив вище чи ні — можна лише здогадуватися.

Проте повернемося до прийому.

Третє питання містянки стосувалося послуг магнітно-резонансного томографа (МРТ) у місті. Жінка поцікавилася, чому талони на його безкоштовне проходження видають лише окремим «наближеним» особам мерії. Лілія зауважила, що її син проходив на ньому обстеження за 3 тис грн до лікування та за 3 тис грн після.

«А ви знаєте вартість томографа? Назвіть суму на камеру» - попрохав мер.

«Я не знаю вартості, а я знаю, що 12 мільйонів гривень йдуть і місті на бордюри. А для звичайних людей….» - почала говорити вона.

На що мер відповів, що жінка «надивилися «Візиту», люди якого дотичні до вбивць і це доведено судом».

«Там немає такої історії про оплату. Ви надивилися «Візиту» і я не дуже люблю тих людей, які приходять і маніпулюють...» - продовжив мер.

Але згодом повідомив, що комп'ютерний томограф у місті працює в лікарні «Кременчуцька».

Незабаром, під час з’ясувань режимів та оплати роботи комунального томографа разом з очільником департаменту охорони здоров“я Кременчука Максимом Середою, виявилося, що мер мав на увазі роботу комп’ютерного томографу (КТ), а жінка — про оплату магнітно-резонансного томографу (МРТ), який дійсно у Кременчуці працює лише на території Першої лікарні у приватній установі на платній основі. Натомість комунальний МРТ, за обіцянкою Максима Середи, дообладнають через декілька місяців на базі ЛІЛ «Кременчука» та що пройти його зможуть безкоштовно за направленням лікаря.

«Останнє питання - Молодіжний парламент Кременчука. В інстаграмі часто бачу, як часто ходять в ресторани. А от які заходи проводять для звичайних дітей, для переселенців? Ось, наприклад, біля мене живе жінчока з маленькою дитиною. Які заходи передбачені для дітей УБД? Чому їх нікуди не вводять — ані на екскурсії, ані в ресторани — як це роблять для парламентської молоді?» - знову звернулася пані Лілія до мера.

«Ліліє Анатолієвно, ви коли дивитесь «Візит», ви згадуйте пана Мельника, вирок пана Мельника. І згадуйте тих людей, чиє життя обірвалося через їхню злочинну змова і будете їхніми цитатами кидатися», - відповів мер на таке питання.

«Мені не цікавий пан Мельник, а цікаві дітки, які такого не отримують — як Молодіжний парламент, який ходе по закладах за кошти ЄС», - відповіла громадянка.

Мер порадив жінці «за кошти Європейського союзу підключитися до інстаграму Молодіжного парламенту» та проглянути, які заходи проводяться для дітей ВПО та УБД.

«От і дивіться, яка робота з дітками. Ви ж дивитеся тільки «Візит»?» - знову мер перевів питання, що безпосередньо стосувалося фінансування роботи Молодіжного парламенту до засобів масоової інформації.

«Дивіться, я коли ходжу в Молодіжний парламент, я з дітьми спілкуюся, і я знаю, звідки ті діти приїхали, з яких міст і районів України і спілкуюся з ними. Там з усіх абсолютно регіонів є діти. І є молодь — які з цими дітьми спілкуюся. Он дівчата сидять - наші журналісти — вони це можуть підтвердити. Тому вся ця історія, яку ви надивилися на каналі «Візит» і все таке інше - вона трошки шкодить», - учетверте мер перевів питання громадянки на конкретний канал.

«Ти послухай мене!» - гучніше звернувся мер, розповідаючи, як волонтери разом з молодіжним парламентом на вокзалі годували тисячі переселенців, після чого жінка зауважила, що до неї варто звертатися, як і вона до нього — на «Ви».

Далі мер відповів, що діти збиралися у ресторані на кулінарний майстер-клас, де їх вчили готувати традиційну польову кашу, адже їм варто уміти за таких обставин готувати і польову кашу у тому числі.

«І в центрі «Єднання України», і коли мені кидають в обличчя оцю маразм, яку сягає «Візит» по всім новинам, я не витримую, я не можу їх захистити інакше», - уже, виправдовуючись за свої слова говорив мер далі.

Було помітно, що мера серйозно такими питаннями зачепили «за живе» - адже громадянка, уточнюючи різні питання, лише на частину з них отримала ґрунтовну відповідь. Більшість відповідей переросли у перекидання теми про телефон громадянки, на критику журналістів, або на те, що це «спланований сценарій». Коли ж мер почув відповідь від журналістів, що вони вперше бачать жінку, він відповів, що вони «ходять лише туди, куди їх запрошують». Припускаємо, таким чином мер натякнув про комунальну телекомпанію, яку він, до речі, на відміну від «Кременчуцької газети», «Візиту», «Кременчуцького телеграфу» гостро майже не критикував.

Звернемо увагу, що також мер вернувся до керівниці пресслужби Юлії Перепелятник, щоб у подальшому на прийом до мера здійснювалася акредитація журналістів.

А чи чіткими були відповіді мера про матдопомогу його заступникам, безкоштовний МРТ для громадян та роботу «Молодіжного парламенту» - читачі нехай вирішують на свій розсуд. Детальніше — дивіться у відео.

 

Ліна Романченко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися