Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Перше квітня на носі, але медикам не до жартів: нововведення в галузі змусять нервувати і кременчуцьких пацієнтів

18 лютого 2020 17:30

На засіданні госпітальної ради було «гаряче».

Сьогодні в лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» ( колишня Третя міська лікарня) відбулося засідання членів госпітальної ради південного госпітального підокругу Полтавського госпітального округу. Саме в підокруг увійшли Кременчук, Горішні Плавні та навколишні райони. Присутні обговорили маршрут пацієнта, який має почати діяти  вже з 1 квітня 2020 року. Як розповів начальник управління охорони здоров’я Кременчука Максим Середа, базовою лікарнею округу стане - «Кременчуцька». Саме до неї везтимуть хворих з Козельщини та Кобеляк, Градизька та Глобиного.

 

«Ми зараз кажемо, по яких дорогах везти. В підокрузі 180 км доріг - які знаходяться на балансі держави та міст. 80% з них у належному стані, а ще є дороги між селами та райцентрами. Це - 2000 км. Це не дороги. Це біда! Нам слід ініціювати питання перед владою їх ремонту та утримання»,- заявив М.Середа.

Далі він на прикладі пояснив маршрути пацієнтів, які пропонує влада Кременчука.

Так ось, при геморагічному інсульті з будь-якого населеного пункту підокругу пацієнта швидка має привезти до Першої міськлікарні імені О.Богаєвського. Там зроблять огляд і визначать: лікувати у Першій міськлікарні чи то везти хворого до лікарні «Кременчуцька».

Якщо потрібне буде втручання нейрохірургів, то пацієнта мають перевезти до лікарні «Кременчуцька». Там пролікують і відправлять пацієнта на реабілітацію. Наприклад, в ту ж Козельщину до Центральної райлікарні. Потім, коли пацієнт вийде з лікарні, то за станом його здоров’я сімейний лікар.

«По дитячій лікарні все зрозуміло - всіх діток з підокругу пропонуємо везти до Кременчуцької дитячої лікарні. Дискусійне питання - по хворим з гострою хірургічною патологією, травмами та отруєннями. Ми пропонуємо аби швидка везла в лікарню «Кременчуцьку», а реабілітацію вони проходили у ЦРЛ чи інших лікарнях»,- заявив М.Середа.

 З такою пропозицією не погодилися медики з Горішніх Плавнів.

«У нас також є цілообобове чергування хірургів. Навіщо везти пацієнта від нас до вас? Ми не претендуємо на вашу нейрохірургію, але інсульт та травми ми самі в змозі лікувати»,- заявили медики з Горішніх Плавнів.

М.Середа погодився з колегами і запропонував надавати пропозиції до маршруту пацієнта.

Не погодився з пропозицією М.Середи і головний лікар Кременчуцького шпиталю для інвалідів війни Микола Литвиненко. Він не побачив у маршруті пацієнта свого медзакладу.

 

«Ви казали реабілітацію можна проводити у лікарні відновного лікування ( колишня водолікарня чи то П’ята міськлікарня). Ми також клінічна установа і також можемо проводити реабілітацію»,- почав доказувати необхідність існування шпиталю в нових умовах М.Литвиненко.

«Ви будете тепер у назві без «шпиталь для ветеранів»? Ви для всіх шпиталем станете?» - запитав М.Середа.

«У п’ятницю їду до Києва і там, можливо, дізнаюсь. Я вважаю, що з 1 квітня ми будемо працювати для всіх»,- заявив М.Литвиненко.

«Раніше всіх лікували в одній лікарні, а тепер розтягнуть процес. Будемо у трьох лікуватися і в трьох давати подяки та подарунки.... А як з лікарні у лікарню перевозитимуть пацієнтів? На таксі чи швидка?» - обурилися журналісти але відповіді ніхто не надав.

Проте чим далі тривало засідання, тим більше питань виникало у медиків до самої медреформи і не на всі запитання вони самі знали відповіді.

Одне з ключових питань стосувалося того, що високі чиновники всюди наголошують: «Держава забезпечить пацієнта!», а на справді це не так!

 

«Ви кажете, що має бути доплата за рахунок пацієнтьа, але я такого ніде не читала. Чи не заберуть потім оплату послуги, якщо ми будемо брати кошти з пацієнта і від НСЗУ?» - запитала головний лікар Кременчуцької ЦРЛ Марія Ігнатчук.

М.Середа чіткої відповіді не надав, але підтвердив, що тарифів на лікування пацієнтів дійсно не вистачатиме.

«Кожна область має казати Києву, що тарифи замалі! Ми ж знаємо, що є послуги, які Київ оплатить і там навіть на зарплату не вистачить...  Ось ми рахували по пологовому раніше і виводили цифри. Вони реальні і зараз за послугу місто платить. Ми це робили, ще до медреформи....

Кажуть на медиків дали 72 млрд грн. А це мало чи багато? А потреба 160 млрд грн!

Ви дивіться. Апендицит вирізати потрібно по нашим розрахункам – 18 тис грн, а держава за це дає трохи більше 6 тис грн. А де ж брати кошти на розвиток закладу, амортизацію обладнання»,- сам дивувався М.Середа.

Представники Козельщини взагалі заявили, що з такою реформою їх Центральна райлікарня має згодом закритися.

«Не бачу перспективи. Залишиться у нас кілька сімейних лікарів і амбулаторія. І все!!! «Хрест» Центральним райлікарням буде»,- заявив один з представників Козельщини.

Аби підтримати коллег, свою сльозу пустила і віце-мер Кременчука Ольга Усанова.

Вона розповіла, що з Кременчука в 2020 році вилучать 140 млн грн.

«Ці кошти пустять на дотування неспроможних громад. А якщо райони укрупняться, то кошти мають залишитися тут. Тоді і Козельщині ми б допомогли»,- заявила віце-мер.

Як не крути, а реформа вже буде запроваджені і М.Середа попередив лікарів, що скарг на них після першого квітня буде багато.

А поки М.Середа закликав головних лікарів створити план розвитку лікарень і можливо їх перепрофілювання. Ці плани до 24 лютого мають передати на область.

Проте не всі лікарі впевнені, що наразі можливе трирічне планування, бо тільки за останні роки у галузі все змінювалося «ледь не дощенту, а за тим».

Тож далі буде...

Нагадаємо, створення Південного госпітального підокругу: від медиків Кременчука залежатимуть життя мешканців двох міст та 4 районів

 

 

Олег Булашев

Фото Олександр Попенко 

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися