Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 2 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Перше рішення про порушення режиму карантину в Кременчуці: маршрутник має сплатити штраф 17 тис грн за перевезення пасажирів понад норму

 

31 березня 2020 13:30

Водій в судовому засіданні свою вину у вчиненні встановленого правопорушення не визнав, але його вина підтверджена матеріалами справи досліджених в судовому засіданні в їх сукупності.

Вчора в Автозаводському райсуді Кременчука розглянули матеріали, які надійшли з батальйону патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності водія місцевої маршрутки за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей».

Як повідомили «Кременчуцькій газеті» у прес-службі суду, 23.03.2020 року об 11.20 в Кременчуці по проспекту Свободи,83/1, водій здійснював міське перевезення пасажирів на транспортному засобі «Mercedes-Benz» з перевищенням встановленої на перевезення кількості пасажирів визначеної абзацом 3 підпункту 4 пункту 2 від 12.03.2020 Постанови Кабінету Міністрів «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №211, а саме у кількості 18 пасажирів.

Тим самим водій вчинив адміністративне правопорушення, що передбачене ст.44-3 КУпАП.

Водій в судовому засіданні свою вину у вчиненні встановленого правопорушення не визнав та пояснив, що рухався по маршруту, про обмеження в кількості 10 осіб йому було відомо. 

Він розповів, що на зупинці Козацька при висадці двох пасажирів до маршрутного авто зайшло близько 9 осіб. Він зробив їм зауваження, щоб вони вийшли, але пасажири вони не взяли це до уваги. Після чого продовжив рух по маршруту. Через дві зупинки він вирішив зателефонувати на 102, та через декілька хвилин під’їхали співробітники поліції, зафіксували правопорушення. Він надав пояснення, що прохав людей вийти, але на його прохання не було взято до уваги пасажирами.  У зв’язку з чим на нього склали протокол про адміністративне правопорушення.    

Проте вина водія підтверджується матеріалами справи досліджених в судовому засіданні в їх сукупності, а саме:

- протоколом від 23.03.2020 року, яким завіфіксовано факт адміністративного правопорушення;

- поясненням правопорушника;

- рапортом;

- відеодоказом наданого співробітниками патрульної поліції з боді-камери, що досліджений у судовому засіданні;

На відео видно, як водій зупинив маршрутне авто «Mercedes-Benz» та почав здійснювати висадку/посадку пасажирів. У цей час до його автомобіля підійшов співробітник патрульної поліції, який представився та зайшов до автомобіля, і в цей час водій розпочав телефонувати на лінію 102, що і зафіксувала боді-камера працівника поліції. Поліцейський перерахував кількість наявних пасажирів, що перевищували 10 осіб. Співробітник патрульної поліції роз’яснив права та обов’язки водію та йому було повідомлено про вчинення ним адміністративного правопорушення за ст. 44-3 КУпАП.

Суд ставиться критично до пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності в частині повідомлення на лінію 102 завчасно, оскільки ним це здійснено вже після того, як він побачив, що до його автомобіля підходять працівники поліції.

Суд, оцінюючи докази в їх сукупності, вважає їх належними та допустимими. Дії водія суд кваліфікую за ст.44-3 КУпАП, що полягали у «Порушенні правил щодо карантину людей».

Тож, розглянувши справу, суд визнав водія винним у вчиненні правопорушення, передбаченого 44-3 КУпАП та застосувала адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 тис грн на користь держави.

Також з водія стягнули судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп на користь держави.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з водія підлягає стягненню подвійний штраф в розмірі 34 тис грн.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського Апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука.

Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи Апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.

Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Нагадаємо, Відсьогодні у Кременчуці перевозять пасажирів лише по спецперепустках 

Малецький просить суди пришвидшити розгляд справ щодо порушення правил карантину.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися