Кременчугская газета
Суббота, 22 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Перший депутат - мільйонер з Молодіжного парламенту і його команда: вивчаємо декларації "фіолетової" фракції

 

5 марта 2018 12:00

У жодного з представників фракції “Поруч” немає власного бізнесу. Практично усі працюють в установах, що фінансуються державою, і дехто вже довів: тут можна заробити свій перший мільйон.

Микола Бокован, голова фракції “Поруч”, 28 років. У 2011-му році закінчив Кременчуцький національний університет за спеціальністю “Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання” - й одразу ж отримав посаду завідувача адміністративно-маркетинговим відділом коммунальним закладом “Міський палац культури”. Якщо вам здається нелогічним напрямок підготовки в університеті і посада, то пояснення варто шукати в довгому переліку громадської роботи депутата.

З 2005-го року він - член Молодіжного парламенту Кременчука, що став кузнею кадрів для нинішньої команди мера Віталія Малецького і нардепа Юрія Шаповалова.

У 2013-му році Микола Бокован став помічником нардепа Юрія Шаповалова. Ідучи на вибори в міську раду, Бокован декларував скромні статки: 33 тис.грн/рік доходів, автомобіль Chevrolet Aveo, частину квартири і жодних вкладів у банках.

Перша електронна декларація міського депутата показала: зарплата зросла удвічі і становила 64 тис.грн/рік, декларант купив квартиру загальною площею 80 кв.м у центрі Кременчука (що підтверджує витяг з реєстру нерухомості) і витратив на це далеко не всі свої заощадження.

Якщо підрахувати суму грошових активів у доларах, євро та гривні, зведених в одну величину за курсом валют НБУ, то вийде більше 1 мільйона гривень!

Дані з системи моніторингу OpenDeclaration

Андрій Макаров, заступник голови фракції “Поруч”, 22 роки. Іще не мільйонер, але його доходи стабільно зростають. На нашу думку, кар’єрний старт депутата слід розглядати з 2009-го року, коли у віці 14 років він став членом Молодіжного парламенту.

За традицією, звідти молодіжні парламентарі просуваються в Управління сім’ї та молоді (як, наприклад, Віталій Малецький і Світлана Пищита). Таким же шляхом зараз іде й Андрій Макаров.

 

 

У декларації-2014 Андрій Макаров вказував доходи 22 тис.грн/рік, із них зарплата - 1305 грн. Через два роки юний депутат-студент декларує понад 33 тис.грн/рік гонорарів від Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Кременчуцького виконкому. У 2017-му договірні відносини продовжилися - і сума місячного гонорару піднялася до 4900 грн. Це навіть більше, ніж середня зарплата спеціаліста без стажу у виконкомі.

Які ж послуги надає Андрій Макаров Управлінню у справах сім’ї, дітей та молоді?

Нижче - уривок договору, весь текст - за посиланням

 

Відповідно до умов договору, депутат-студент розсилає телефонограми, пише плани Управління, готує звіти і т.д. А чим тоді займаються працівники Управління? Як писала раніше Кременчуцька газета, за останні 8 років штат мерії виріс більше, ніж удвічі. Ми надіслали інформаційний запит в Управління з питанням про штатний розпис і зарплати спеціалістів.

 

Секретар фракції “Поруч” Зінаїда Проценко, вихованка Молодіжного парламенту, спершу працювала на вагонному заводі. З 2014 року очолила службу у справах дітей Крюківського району, після реорганізації - заступник начальника Крюківської адміністрації. За два роки її зарплата зросла удвічі, а зарплата чоловіка Руслана Проценка, нині заступника мера, - майже в 10 разів.

Розглянемо декларації подружжя, адже Руслан Проценко - теж член партії “Поруч” і виходець з Молодіжного Парламенту. Як і Микола Бокован, Руслан Проценко працював лише в установах з держфінансуванням. Почав кар’єру у 2011-му році, з посади головного спеціаліста фізкультури і спорту міськвиконкому, а в 2013-му став помічником нардепа Юрія Шаповалова на платній основі. Тоді його річний дохід становив 42 тис.грн., а через два роки на посаді заступника мера - 268 тис.грн.

 

У 2017 році Руслан Проценко декларує дві форми змін майнового стану. Перша - він отримав спадщину вартістю 100 тис.грн, друга - нова квартира вартістю 624 тис.грн.

До речі, “стара” квартира не була вказана у декларації Руслана Проценка за 2014 рік, коли він балотувався на вибори. Лише в електронній декларації є запис про частку квартири площею 50,8 кв.м, хоча дата набуття 1996р.

 

Продовжує перелік “молодих парламентарів” Олена Мосієнко, 22 роки, теж студентка Кременчуцького національного університету і теж знайшла своє перше місце роботи за сприяння однопартійців. В декларації Мосієнко вказано основне місце роботи - комунальний заклад “Дитячий табір “Зоряний”, де керівником є Григорій Угніч - депутат, член партії “Поруч”.

Григорій Анатолійович Угніч не вказав у декларації доходи матері (очевидно - пенсію).

Найбільш повною є декларація Тетяни Сергієнко. Удвох з Григорієм Угнічем вони не були членами Молодіжного парламенту.

І завершує перелік Микола Шевченко – раніше головний спеціаліст Управління сім’ї, дітей та молоді міськвиконкому, а нині заступник начальника управління молоді та спорту – начальник відділу реалізації молодіжної політики. 29-річний Микола Шевченко є членом Молодіжного парламенту з 15 років. На початку кар’єри працював з Міському палаці культури, у відділі, яким керував Микола Бокован. Потім рік працював у Польщі у Центрі співпраці молоді, а після повернення - в структурних підрозділах міськвиконкому.

В декларації-2016 у Миколи Шевченка з’явилася квартира вартістю 153 тис.грн, декларант має право на 50% нерухомості. Половина вартості квартири якраз співвідносна із річним доходом депутата, а можливо він отримав її у спадщину.

Зазначимо, ця публікація є частиною серії матеріалів про декларації депутатів Кременчуцької міської ради. Ми вже писали про БПП“Батьківщину”, “Рідне місто”“Опоблок”“Укропу” та РПЛ.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Розвиток моделей громадського моніторингу Е-декларацій на прикладі Полтавської облради та Кременчуцької міськради” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

 

Лариса Гориславець, Світлана Овчаренко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться