Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 15 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Перший пологовий будинок у Кременчуці побудували на території Першої міської лікарні

 

5 травня 2020 08:50

Після війни пологові будинки у нашому місті не відновили роботу і пологи проводилися в акушерсько-гінекологічних відділеннях міських лікарень. 

Сьогодні відзначають Міжнародний день акушерки.

Про це нагадав у Фейсбуці кременчуцький лікар Анатолий Сербин

"Як відомо, задовго до офіційного акушерства, пологи приймали повивальні бабці. Директор Кременчуцького перинатального центру Радомир Сербін у своїй книзі «Від повивальних бабок до лікарів-акушерів», зазначає, що це завжди були літні жінки, які володіли вправними руками. Існував у повитух і свій «день акушерства» – 28 січня. У цей день їх вітали усі, кому вони допомогли з’явитися на світ 1899 року у місті була відкрита лікарня, де пологову допомогу стали надавати лікарі і акушерки. Поступово обов’язки повивальних бабок взяли на себе дипломовані фахівці. Після Жовтневої революції акушерство у Кременчуці отримано новий розвиток. Спочатку, у 1926 році, у Першій міській лікарні було відкрито кілька акушерських ліжок, а у 1937 році – на території цієї ж лікарні побудовано пологовий будинок на 30 ліжок. Взагалі, у передвоєнний період у місті функціонувало 2 пологових будинки та пологове відділення", - розповідає А. Сербін.

Він нагадує, що після війни пологові будинки не відновили роботу і пологи проводилися в акушерсько-гінекологічних відділеннях міських лікарень. 
Лише у 1972 році у місті був відкритий міський пологовий будинок на 100 ліжок. 

"Впродовж 70-80-років минулого століття тут працювало 99 акушерок. Деякі з них трудилися досить тривалий час, зокрема, Малько Л.С. – 28 років, Цибульська Л.Г. – 25 років, Бегека Г.Д. – 24 роки, Федорова Р.Я. – 22 роки, Пухальська О.С. – 19 років, Бойко А.К. – 17 років, Стеценко О.С., Левочко Г.М. – 16 років, Григоренко А.Г. – 16 років, Лобач В.В. 9 років. Ще й до сьогодні містяни з вдячністю пригадують акушерок Лобач В.В., Легонькую К.Т., Данілкіну З.М. та інших. За перші 5 років функціонування цього спеціалізованого закладу ними прийнято понад 12 тисяч пологів. Можна лише уявити, скільки у Кременчуці нині мешкає людей, яких першими взяли до рук ці авторитетні акушерки", - пригадує кременчужанин поіменно.

Першою головною акушеркою Кременчуцького міського пологового будинку було призначено М.Г.Стрюк. Потім ці обов’язки виконувала Бродянська Л.Й. З 1994 року й до 2019 року головною акушеркою працювала Т.Ю.Влох. 

Сьогодні акушерський персонал Кременчука досить кваліфікований і продовжує справу, розпочату кілька десятиліть тому їхніми попередницями, які в ті роки при прийомі пологів могли сподіватися лише на свої знання, досвід та уміння, й заклали надійні підвалини якості акушерської допомоги. 

На фото: акушерки і медсестри пологового будинку, 1978 рік, Стрюк М.Г., Бродянська Л.Й., Влох Т.Ю.

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися