Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Перст вказівний: кременчуцькі можновладці люблять «тицяти» пальцями і чому правила етикету накладають на це сувору заборону

29 березня 2023 11:30

Фотофакт.

Українська телеведуча Ольга Фреймут в Instagram дала кілька простих порад з етикету. Телеведуча розповіла, що тицяти пальцем можна, але тільки на неживі предмети. На людей – заборонено.

Згідно з правилами етикету, «тицяння» пальцями оточення може розцінити як погрозу або атаку, навіть якщо його автор не мав злого наміру. Згадайте, чого навчали вас у дитинстві батьки: не тицяти пальцем на людей чи предмети, а вживати слова, які б окреслювали те, що вас цікавить. У такий спосіб розвивали ваше мислення і відучували використовувати жест, який негативно трактується практично у всіх культурах. У Східній Азії допускається вказувати на людей чи предмети, але тільки цілою долонею (у Японії — внутрішнім боком долоні, опускаючи її униз), або киваючи підборіддям.

Тож сучасні правила етикету накладають сувору заборону на «тикання» вказівним пальцем у бік будь-якої людини чи предмета. Така поведінка вважається непристойною, хоч природніший жест і придумати складно. Дорослим людям так поводитися не личить. І все ж багато хто навіть дуже відомі персони Кременчука часом нехтують таким правилом етикету. Славиться цим, зокрема, міський голова Віталій Малецький, якого часто можна побачити із спрямованим у бік аудиторії чи якоїсь конкретної особи вказівним пальцем.

Вказування пальцем - дуже характерний застережливий жест. У минулому він мав лише одне значення – загрозу. Норма, що накладає заборону на тикання пальцем, була сформована у суспільстві понад 4 тисячі років тому. Сталося це у Стародавньому Вавилоні. Знаменита пам'ятка вавилонського царства — стела з Кодексом законів царя Хаммурапі — навіть зафіксувала покарання за таку «волячу» поведінку.

Справа в тому, що в давнину «вказівний перст» символізував спрямовану на людину зброю (спис або стрілу). Якщо чоловік показував на когось пальцем, він у такий спосіб прямо загрожував цій людині. За такі дії треба було відповідати. Тикання один в одного пальцями нерідко закінчувалося кровопролиттям.

У дипломатичних колах «тицяти» пальцями заборонено. Мабуть, це не знав віце-мер Кременчука Руслан Проценко, який вчора відвідував з депутатом Олександром Головачем місто-побратим Алітус і під час зустрічі з керівництвом міста таки «тицяв» пальцями.

А ви ніколи не замислювалися над таким питанням: чому дітей доводиться відучувати від звички вказувати на людей пальцем (це непристойно), але не доводиться вчити тикати пальцем у тих випадках, коли це доречно?

Мабуть, це суто інстинктивна, автоматична поведінка. Наскільки ми знаємо, воно притаманне лише людині. Щоправда, більшість тварин немає довгих пальців, які б служити указкою. Але, наприклад, мавпи цілком могли б тикати пальцем у предмети, які привертають їхню увагу. Тільки після тривалого спілкування з людьми деякі людиноподібні починають вказувати в бік предмета, що їх цікавить рукою, але і при цьому не витягують який-небудь один палець.

Але це не стосується директора комунального телебачення, яке в народі називають «Агіт ТБ Малецького» Сергія Перепелятника. Він також «тицяє» пальцем, не відстаючи від своїх керівників.

Нагадаємо, Віце-мер Кременчука Проценко, разом з депутатом Кременчуцької міськради Головачем, виїхали за кордон

 

 

Клим Соколов 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися