Кременчуцька газета
Понеділок, 15 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Підприємці Полтавської області просять спростити обмеження на продаж алкоголю

18 жовтня 2022 15:45

Обгрунтування.

Підприємці Полтавської області готують колективне звернення до обласної влади про спрощення існуючих обмежень на купівлю алкогольних напоїв в області. Долучитись запрошують всіх підприємців. Далі текст документу:

"Якщо ви підприємець і готові долучитись - тут можна залиши свої контакти для зв’язку - https://forms.gle/XkRiKDoQAF6kTgkSA

Чому це актуально?

Із 1 вересня цього року в Полтавській області діють обмеження на купівлю міцних і не міцних алкогольних напоїв, як в магазинах так і в закладах громадського харчування. Купити, або замовити в закладі дозволено лише з 12:00 до 18:00.

Подібні обмеження є в кожній області України на час дії воєнного стану, але наприклад в Харківській, Дніпропетровській, Черкаській і Кіровоградській, які межують із Полтавською, вони значно лояльніші.

Наприклад:

  • Харківська - до 20:00 (магазини) до 23:00 (заклади);

  • Дніпропетровська - до 22:00 (магазини) і до 24:00 (заклади);

  • Кіровоградська - до 22:00;

  • Черкаська - до 20:00.

Доходить навіть до абсурду, коли покупці з населених пунктів Полтавської області їздять в магазини сусідніх населених пунктів інших областей, щоб купити певні напої.

Висновок простий - такі обмеження негативно впливають на бізнес в Полтавській області.

БІльше про ініціативу від підприємця Сергія Дудника - https://www.youtube.com/watch?v=HIZWyD9NrWU 

Позиція влади

Керівництва різних областей мають різну позицію відносно цього питання.

Кіровоградська область

Як приклад, Андрій Райкович, голова Кіровоградської ОВА, знімаючи обмеження на продаж підакцизної групи товарів навесні 2022 року аргументував своє рішення підтримкою економіки країни:

“Область знаходиться в прифронтовій зоні. Одне з головних завдань – максимальне наповнення скарбниці, бо кожна гривня нині на рахунку. А реальний сектор економіки має працювати. Це унеможливить корупційні й тіньові схеми”, – йдеться у його повідомленні.

В інших сусідніх областях, голови адміністрацій навіть не коментують рішення, а просто дозволяють підприємцям працювати в межах близьких до дії комендантського часу.

Полтавська область

Дмитро Лунін, голова Полтавської ОВА в одному із коментарів до цього питання, аргументував обмеження на продаж в Полтавській області з 12:00 до 18:00 тим, що зменшилась кількість випадків порушення громадського порядку. 

Натомість, Дмитро Лунін не зазначає, як скорочення часу вплинуло на кількість податків сплачених підприємствами, на які розповсюджені ці обмеження, наскільки скоротилась кількість працівників спеціалізованих магазинів і скільки підприємств змушені  скорочувати свою діяльність, а в крайньому випадку порушувати норму і працювати в недозволений час.

Ставлення покупців

Питання також зачіпає і самих покупців і відвідувачів закладів.

Так, в країні війна, так свідоме споживання це відповідальність кожного громадянина, так дотримання правил громадського порядку - це дуже і дуже важливо. Підприємці це теж розуміють і повністю підтримують свідому поведінку громадян України у культурному споживанні алкогольних і слабоалкогольних напоїв.

Такі обмеження більш за все впливають на простих вихованих громадян, яких більшість! Вони не шукають «незаконну точку» після 18:00, і їм не потрібно «заливати труби» до 12:00.

Звичайні виховані громадяни просять повернути їм право визначати самостійно коли і за яких умов вони принесуть до себе в дім алкогольний напій і що робитимуть із ним, як люди в інших областях України.

Чому підприємцям потрібна допомога?

Більшість відповідальних підприємців зараз стимулюють всю економіку країни. Сплата податків, купівля ліцензій і сплата акцизу за продаж алкогольних напоїв це мільйони гривень щомісяця.

Алкоголь це не лише продаж, але і виробництво і логістика, а значить тисячі робочих місць лише в Полтавській області.

Підприємці з перших днів і до сьогодні підтримують правоохоронців і військових на блокпостах, системно донатять відчутні гроші на ЗСУ і платять податки, за які держава утримує себе і армію.

Якщо ви підприємець і готові підтримати звернення до обласної влади Полтавської області, то залиште контакти для зв’язку, щоб долучитись до спільної справи - https://forms.gle/XkRiKDoQAF6kTgkSA"

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися