
У Кременчуці пройшли урочистості до Дня міста.
Сьогодні, 29 вересня, у день визволення від фашистських загарбників, Кременчук відзначає День міста. Цьогоріч без гучних святкувань, концертів, виставок та парадів. Тож у 451-річницю заснування і 79-річницю визволення Кременчука влада міста та городяни зібралися у сквері ім.Олега Бабаєва біля пам'ятника Воїну-визволителю.
«Ми продовжуємо зберігати у наших серцях імена і подвиги героїв-оборонців, патріотів-підпільників і визволителів Кременчука», - директор Кременчуцького міського палацу культури Сергій Ситник за читав прізвища героїв.
Не міг він не звернути увагу й на рашизм - нове ім'я Всесвітньої чуми і тих, хто героїчно боронить Україну.
«І настане час, коли один скаже: Слава Україні! І мільйони відповідатимуть: Героям Слава», - процитували відомий вислів ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху Степана Бандери.
Згадали і звільнення 215 полонених «азовців», серед яких кремен чужанин Богдан Трубічин та командир 36 бригади морської піхоти, випускник Кременчуцького військового ліцею, захисник Азовсталі Сергій Волинський, легендарний «Волина». Однак не варто забувати, що у полоні ще зостаються кременчуцькі хлопці.
«Наші серця лише з Україною і до перемоги», - звучало на заході.
А також С.Ситник розповів, що можливо у самому центрі міста постане новий гранітний солдат- переможець, як пам’ятник перемоги України над рашизмом.
Далі хвилиною мовчання вшанували тих, хто поклав своє життя за Рідну Батьківщину. А до монументу Воїну-визволителю поклали вінок слави та квіти. Присутні вклонилися світлій пам'яті всіх загиблих.
«Віримо у Перемогу.
Все буде Україну, бо з нами Бог», - такими словами завершився урочистий захід, присвячений Дню Кременчука.
Нагадаємо, Дню міста присвячується: про Перемогу, толерантність, милосердя та любов.
Історія Кременчука: від легендарної фортеці-саламандри до сучасного бойового духу міста
Тетяна Красельникова
Фото Олександра Попенка