Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Пів години – і вже тут тривали роботи»: як у Ялинцях відбудовують будинки, що постраждали від падіння російської ракети

30 листопада 2022 07:15

На запитання журналістів, хто допомагав, найбільше він відповідає, що сільрада та сусіди.

«Я побачила в небі вогняну кулю чи щось таке і в цей момент бахнуло дуже сильно. Скло посипались на нас, на стіл, на їжу, що була на столі», - так згадує події 23 листопада, коли в Ялинцях приземлилася ворожа ракета, мешканка села Лідія Миколаївна.

Далі вона показує, де в її будинку повилітало скло з вікон, де постраждав будинок, а також каже, що сусіди постраждали більше. 

Загалом у селі дві оселі зазнали критичних руйнувань, а ще 16 будинків потрапили в зону дії ракети. Про це вже розповів голова Піщанської ОТГ Олександр Краплина.

«23 листопада відбувся приліт російські ракети на територію села Ялинці. Рашисти хочуть залякати наше населення, але ми переможемо!» -по бойовому налаштований голова ОТГ.

Він додає, що 23-го числа, вже через 5 хвилин після прильоту ракети, команда сільської громади була на місці події і в перші хвилини спільно з керівництвом ОТГ обійшли жителів будинків.

«Ми побачили, що всі, слава Богу, живі!» - каже О.Краплина і додає, що сам виріс на цій вулиці і тому знає, хто де живе.

«Ми відразу побачили, що, кому вкрай необхідне і відразу почали накривати ці будинки, бо заходив дощ. Наступного дня наші комунальні служби вивезли багато сміття і завезли всім людям шифер. Ми всім цим займалися оперативно, тому що зрозуміли - попереду зима»,  - прокоментував О.Краплина і подякував всім мешканцям села, які прийшли на допомогу односельцям.

«Мені зателефонували і сказали, що прилетіла ракета. Відчуття було не дуже… Я ще втрати не рахував… Першим прийшов на допомогу батько, також влада ОТГ. Нам вже дали шифр та інші матеріали», - коментує мешканець Ялинців Владислав.

Він показує світлини того, як вибухова хвиля розламала вхідні двері зверху до низу на дві частини. Далі він запросив журналістів та представників влади до оселі і показав начальнику Кременчуцької районної військової адміністрації Олегу Лєдніку як вибухова хвиля скалічила вікна, двері, стіни.

О.Лєднік розуміє ситуацію, як ніхто і каже, що все це вже зафіксувала відповідна комісія і зараз будуть проведені кошториси і їх відправлять на розгляд до обласної влади для відшкодування.

Мешканці Ялинців висловлюють подяку владі за оперативну допомогу і зазначають, що читають деякі соцмережі, які не знають реальної картини, а лише намагаються очорнити районну та владу ОТГ, які оперативно спрацювали і допомогли.

Свою подяку владі ОТГ висловив і О.Лєднік:

«Піщанська влада спрацювала оперативно. Це так, як має бути. Наша комісія зараз також спрацювала оперативно. Зараз готуються документи. Йде збір кошторисних даних і все це ляже в основу сум відшкодування. Дані будуть надані до Полтавськоі ОВА і, як показує попередня практика, обласна влада відшкодовує половину від потреб».

Він наголошує, що кошти на відшкодування виділять згодом, а на першочерговому етапі людям видають необхідні будівельні матеріали. Громадяни, які самостійно відбудовуються, мають зібрати документацію – підтвердження купівлі матеріалів, щоб отримати компенсацію.

Про оперативність у відновленні каже і мешканець Ялинців Євген, чий будинок постраждав чи не найбільше. 

«Пів години – і вже тут тривали роботи. Буквально моментально, буквально зразу всі збіглися. Кажу ж півгодини і всі почали допомагати», - коментує Євген.

На запитання журналістів, хто допомагав, найбільше він відповідає, що сільрада та сусіди.

«Сільрада дала плівку, шифер. Завтра його вже починаємо класти», - каже Євген.

Про те, що влада ОТГ та району не піариться на відновлювальних роботах, кажуть більшість селян, з ким поспілкувалися журналісти. 

Це ж зазначає і голова Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський. Він дипломатично зазначає, що голова ОТГ Олександр Краплина надав конкретну допомогу людям без всякого піару.

«Протягом доби зробили все, що критично мало бути зробленим. Вражає те, що все це робиться дуже тихо і дуже швидко. Це і є реальний приклад того, як треба реагувати на надзвичайні виклики», - каже Д.Колотієвський і нагадує, що для допомоги мешканців Ялинців, які постраждали від ворожої ракети, відкрито благодійний рахунок.

Нагадаємо, Для допомоги мешканцям Ялинців, чиї будинки постраждали від потрапляння ворожої ракети, відкрито благодійний рахунок

Завали, які виникли в наслідок потрапляння ворожої ракети в будинки в Ялинцях, вже майже розібрані

 

Олег Булашев

Відео Кирило Воронцов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися