Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Планували масові бійки: у Кременчуці і Полтаві встановили понад 260 підлітків, які були на зібраннях «ПВК Редан»

28 лютого 2023 11:15

Агресивні флешмоби ширяться  Україною.

В Україні 25 -27 лютого у різних містах сталися заворушення із учасниками «ПВК Редан». Відео поширювали у Тік-Тоці. На них видно, як група підлітків кудись тікає, однак обставини залишаються незрозумілими.

Учора подібне було і в Кременчуці, днем раніше - у Полтаві. У нашому місті, у районі скверу ім. Олега Бабаєва зібралось чимало молоді (попри те, що йшов дощ і погода не сприяла прогулянкам), а також правоохоронців. За повідомленням прес-служби Кременчуцького районного управління поліції, порушення правопорядку попереджено, проведені профілактичні бесіди.

За інформацією начальника Головуправління поліції Полтавщини Євгена Рогачова, поліція встановила понад 260 учасників масових сходин, влаштованих 25 та 26 лютого в обласному центрі та 27 лютого у Кременчуці. Серед ідентифікованої молоді, яка доєдналася до несанкціонованого «флешмобу»: 9 дівчат (віком від 15 до 17 років) та юнаки (14-17 років). 

«Ми оперативно відреагували на інформацію про агресивний «неформальний флешмоб» для молоді, який запустила російська кримінальна субкультура. Вжитими заходами нам вдалося запобігти запланованим масовим бійкам у Полтаві та попередити можливість їх організації у Кременчуці. Ювенальна поліція проводить превентивні заходи з неповнолітніми та їх батьками», - зазначив Євген Рогачов.

Правоохоронці з’ясували, що збори були організовані через чати, нещодавно створених Telegram-каналів. Очільник поліції Полтавщини наголосив, що поліцейським вже вдалося встановити одного з адміністраторів та провести за адресою його проживання санкціонований обшук. У 16-річного фігуранта вилучено техніку, яка використовувалася для інформування підписників та координації дій «руху».

За процесуального керівництва прокуратури, слідчими поліції Полтавщини внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 4 статті 296 (хуліганські дії, вчинені із застосуванням предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу України. Тривають комплекс необхідних слідчих дій та оперативних заходів. Також вживаються заходи щодо встановлення інших осіб, причетних до поширення ідеї «неформальної субкультури» та організації сходин.

Що таке ПВК Редан?

Із відкритих джерел відомо, що це не військова компанія, а неформали, прихильники аніме. Вони виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і вихідців із Кавказу. Молоді люди вдягаються у футболки із зображенням павуків і цифри 4, що є відсилкою до аніме Hunter x Hunter. Очолює цей рух хлопець на ім’я Алі – це гравець у Dota 2 і Counter-Strike. Відомо про нього досить мало.

У Росії ПВК Редан вже прославилася сутичками з футбольними фанатами у ТЦ і на вулицях у різних містах.  У деяких містах збирали сотні підлітків на вулиці.

ПВК Редан в Україні

Рух уже дістався України, сутички фіксували у декількох містах нашої країни. Учасників субкультури вже помітили у Харкові, Києві, на Закарпатті, в Івано-Франківську, Львові, Дніпрі та Полтаві. Як згадували вище, учора були прояви і в Кременчуці.

Івано-Франківськ

Послідовників ПВК Редан 26 лютого затримали в Івано-Франківську, де ті влаштували бійку в центрі міста.За інформацією начальниці відділу ювенальної превенції в Івано-Франківській області Алли Бойчук, тоді кілька десятків агресивних підлітків бігали центральними вулицями міста.

"Повідомлень про якісь протиправні дії в поліцію не надходило — про порушення громадського порядку або завдання тілесних ушкоджень. Хоча акція була спрямована на нібито скоєння якихось насильницьких дій", — сказала Бойчук.Вона додала, що вік затриманих підлітків — від 14 до 17 років.

Київ

У понеділок, 27 лютого, підлітки-анімешники збиралися влаштувати масові заворушення на Печерську. Проте співробітники ювенальної поліції та дільничні інспектори попередили це правопорушення. Поліція Києва вже назвала акції підліткового угруповання "ПВК Редан", які зараз відбуваються в різних містах України, операцією російських пропагандистів. "Провокування масових бійок серед молоді й підлітків - спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні", - кажуть у столичній поліції.

Львів

Масову бійку за участю неповнолітніх російські провокатори намагалися організувати 27 лютого о 17:05 у районі "Форуму", торгівельному  центрі, який  розташований у центральній частині міста.Щоб запобігти бійці, на місце виїхали кілька екіпажів поліції. Спікерка ГУ Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська повідомила, що поліція завадила підліткам організувати масові заворушення.

Полтава

За інформацією місцевого медіа "Останній бастіон", 25 лютого учасники "ПВК Редан" влаштували масову бійку в центрі міста біля академічного обласного музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя. Поліцейським, які прибули на місце інциденту, не вдалося розігнати агресивно налаштований натовп. Журналісти стверджують, що в масових заворушеннях у Полтаві брали участь понад 100 підлітків.

Дніпро

У Дніпрі 26 лютого в ТРЦ "Дафі", який розташований на Зоряному бульварі, група "офників" (молодіжна субкультура) зібралася, щоби влаштувати бійку з підлітками з ПВК Редан. Їх оперативно затримали поліцейські. Крім того, близько 15:00 того ж дня правоохоронці отримали сигнал про бійку в ТРЦ "Терра" та по вул. Глінки в районі Європейської площі. Поліцейські затримали молодих людей і доставили до відділення для встановлення особи.

Луцьк

У місті 27 лютого також затримали підлітків, які планували організувати масові бійки біля одного з великих торгових центрів.

Житомир

У Житомирі група агресивно налаштованих підлітків зібралася в центрі міста. На місце прибули поліцейські, які попередили масові заворушення.

Харків

У Харкові силовики затримали підлітків, які планували влаштувати масові заворушення на площі Конституції у центрі міста. Про це керівник Головного управління Національної поліції у Харківській області Володимир Тимошко написав на своїй сторінці у Фейсбуці. "Російські вбивці і мародери запустили флешмоб для підлітків, результатом якого мала стати масова бійка. Поліція оперативно затримала всіх, хто включився до цієї небезпечної гри", - написав Тимошко. Правоохоронці запрошують батьків затриманих. З ними зустрічатимуться ювенальні поліцейські та проводитимуть профілактичні бесіди.Тимошко додав, що залучення неповнолітніх до цього угруповання — ще один факт злочинної діяльності Росії, спрямованої проти українських дітей.

ПВК Редан –викид російської пропаганди в Україну ?

На сайті Національної поліції України є попередження про те, що провокування масових бійок серед молоді і підлітків – це вплив російських пропагандистів.

«В росії  поширюється молодіжний рух, учасники якого організовують бійки з опонентами. Така «акція» планувалась і у столиці. Провокування масових бійок серед молоді і підлітків – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні», - попередження на сайті Національної поліції України.

Наразі ж правоохоронці встановлюють, чи є дійсно слід рф до нагнітання та популяризації цього руху в Україні.

"Адже близько тижня тому такі заворушення і масові бійки відбувалися у Росії. Тобто ми зараз не стверджуємо, але можлива причетність Росії, оскільки російські спецслужби відстежують ці нові актуальні напрямки, які можна використати у своїх інтересах. Тому вони могли через соцмережі створювати групи в Телеграм-каналах, накручувати підписантів, розкручувати ці канали, чати, аби підбурювати осіб, які органічно цікавляться цією діяльністю, до якихось конфліктів", – зазначив  речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко .

Поради батькам

Начальник обласної поліції Полтавщини Євген Рогачов радить батькам (особам, що їх заміняють, та близьким), вчителям і представникам закладів освіти різних рівнів акредитації вжити максимальних заходів, щоб завадити втягненню школярів та студентів до злочинної субкультури, яка є «продуктом» російської інформаційно-психологічної операції. 

Євген Рогачов акцентував: «Ворог постійно намагається завдати непоправної шкоди українському суспільству! І для цього використовує різні брудні інструменти та наших дітей. Завдання окупанта, за допомогою маніпуляційного впливу на свідомість, похитнути моральний дух українців та їх згуртованість, спровокувати зневагу і недовіру до органів державної влади та правоохоронців (зокрема, відвертаючи різними провокаціями їх увагу від важливих заходів у сфері оборони та підтримання правопорядку)»

За словами пресофіцерки Кременчуцького районного управління поліції Анни Васенко, зараз у Кременчуці ювенальні поліцейські проводять профілактичну роботу з молоддю. І вчора у центрі Кременчука зібрались не прихильники ПВК Редан, а ті, хто побачив оголошення в Телеграм-каналі і прийшов подивитися на те, що відбуватиметься з цікавості.

 «Наші діти і підлітки зараз дуже залежні від соціальних мереж і Телеграм-каналів. Батькам треба роз’яснити , що агресор, ворог, спеціально створює ці телеграм-канали, аби вкинути інформацію», - зазначила вона.

У цій ситуації зараз головна порада батькам - більше цікавитися, де їх діти перебувають, з ким спілкуються і чим цікавляться в Інтернеті.

Нагадуємо, що згідно з рішенням Ради оборони Полтавської області від 13 грудня 2022 року № 32 обмежено перебування дітей віком до 14 років у громадських місцях на території області без супроводу одного з батьків (іншого законного представника дитини) або близької особи з 21:00 до 07:00;

  • дотримуватися інформаційної «гігієни» – не дати ворогові шансу  втягнути наших дітей до схеми поширення інформаційних вірусів, які руйнують національні цінності та правову свідомість українського суспільства.

 

Довідково. Незаконні (зокрема, агресивні) дії учасників несанкціонованих сходин під егідою кримінальних субкультур можуть підпадати під ознаки таких злочинів: поширення в суспільстві злочинного впливу (стаття 255-1 Кримінального кодексу України), грубе порушення громадського порядку (стаття 296 КК України), масові заворушення (статті 294 КК України), опір представникам влади (стаття 342 КК України), погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків (стаття 345 КК України).

Читайте: Натовп підлітків у центрі Кременчука: агресивний російський рух уже в нашому місті?

 

Світлана Павленко

За матеріалами Фокус, fakty.com.ua, відкритих джерел


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися