Кременчуцька газета
Неділя, 23 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

По шаховій траєкторії - у Кременчуці відбулося продовження турніру «Київської весни» з рапіду

10 квітня 2024 12:40

Деталі змагань.

Своєрідне шахове продовження мав турнір «Київська весна» вже в Кременчуці на Кубку шахово-шашкового клубу «Каїсса» з рапіду. У ньому грали три з чотирьох учасників київського турніру, плюс чемпіонка Києва до 16 років Аліса Романченко, котра, до речі, стала кращою серед дівчат.

Турнір, звичайно, не був міжнародним, але до 12 кращим юним кременчуцьким шахістам приєдналися сім  потужних другорозряд-ників з міст Олександрії та Горішніх Плавнів.

Змагання проводилися в сім турів за швейцарською системою з регламентом 10 хвилин на партію з додаванням часу за кожен зроблений хід. Основні події розгорнулися в другої половині змагань, коли в п’ятому турі зустрілися два учасника київського турніру – на той момент лідер змагань Михайло Швачич та Володимир Кібкало, другий з кременчуцьких шахістів, якому вдалося  виконати  в Києві норматив кандидата в майстри спорту майже за останні 15 років.

Гра проходила під диктовку Володимира, який грав білими фігурами та дістався перемоги. Але вже в наступному турі нового лідера чекала осічка в партії з іншим «киянином» Максимом Ємцем, який чемними фігурами зіграв на захист Німцовича, перехопив ініціативу та мав перевагу і більше часу. Але не наважився грати на перемогу та погодився на нічию.

У той же час М. Швачич не склав руки та після чергової перемоги наздогнав лідера.

Тому усе вирішувалось в останньому турі, в якому жереб звів двох інших претендентів на призове місце - Максима Ємця та Марину Сьоміну, які відставали від лідерів лише на пів очка та при деяких розкладах мали не лише наздогнати лідерів, але при їх невдачі навіть і випередити. Все ж, цього не сталося, бо В. Кібкало «розібрався» з Віктором Акімочкіним. А М. Швачич переміг Ярослава Захарьова - кращого гравця цього турніру з Горішніх Плавнів.

До речі, останній у підсумку став третім серед другорозрядників, пропустивши вперед на друге місце Микиту Богомаза з Кременчука та на перше місце Олександра Буртового з Олександрії. Сам Олександр гарно грав в цьому турнірі та один з небагатьох мав рівну позицію з В. Кібкало та поступився лише тому, що мав менше досвіду. У підсумку, В. Кібкало та М. Швачич дістали по 6 очок, однаковий коефіцієнт Бухгольця та лише за додатковим, тобто, усіченим коефіцієнтом Бухгольця, при якому відкидається підсумок гри проти суперника з найменшою кількістю отриманих очок, переможцем став Володимир, який і отримав Кубок.

Драматично проходила гра між М. Ємцем та М. Сьоміною, як потім з’ясувалось, за третє місце, в якій Марина мала деяку перевагу. Але раптово Максим зробив жертву ферзя, руйнуючи позицію короля. Все ж таки далі помилки припустився Максим, даючи шах королю ферзем замість слона, після чого на Марину чекав розгром, як вказав тренер «Каїсси» Тарас Дацюк. В самій же партії Марина гарно захистилася та отримала перемогу, ставши третьою, хоча і маючи поки другий розряд, випередивши ще 3-х першорозрядників.

Нагадаємо, 4 кременчуцьких шахових мушкетери та юний тренер змагалися на найбільшому турнірі країни «Київська весна»-2024

Шахово-шашкові турніри у Кременчуці проводитимуть у бібліотеках 

 

 

Володимир Груздєв

очільник шахово-шашкового клубу «Каїсса»


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися