Ми в Telegram

 

Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 1 Жовтня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Подробиці резонансної справи про те, як син у Кременчуці задушив батька і що йому за це буде

 

16 листопада 2020 14:15

Судова справа.

Сьогодні колегія суддів Автозаводського районного суду Кременчука в складі головуючої судді – Ліни Обревко, суддів – Олександра Гусача та Андрія Малтиза розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню уродженця Кременчука, освіта середня, не працюючого, не одруженого, раніше не судимого, у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство).

Як сказано у вироку суду, 29 лютого 2020 року у вечірній час доби, точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, обвинувачений прийшов за місцем свого мешкання, де у той час перебували його батько та мати.

Після повернення додому, між обвинуваченим та батьком на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин розпочалася сварка, у ході якої обвинувачений наніс декілька ударів долонями рук, стиснутими у кулак по обличчю та тулубу батька, який перебував у положенні сидячи на дивані.

Діючи далі умисно, із метою протиправного заподіяння смерті іншій людині, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання обвинувачений підійшов до батька, який  лежав на дивані, та спершись коліном на ліжко, обхопивши обома руками шию батька та стискав великі пальці рук по передній поверхні шиї, доки не настала смерть останнього.

Таким чином, у ході досудового розслідування встановлено, що обвинувачений, маючи прямий умисел на протиправне заподіяння смерті спричинив батьку наступні тілесні ушкодження (у відповідності до висновку судово-медичної експертизи від 07.04.2020 року):

-  голови: багато уламковий перелом кісток носу з крововиливами в навколо очні ділянки та саднами на спинці та на лівому крилі носу;

-  шиї: закрита травма шиї у вигляді: синця на нижній частині шиї, по задній поверхні; чотирьох синців в верхній частині шиї, по задній поверхні; крововиливу в ділянці правої сонної артерії; повного розгинального перелому лівого великого рогу під’язикової кістки; повного згинального перелому правого великого рогу під’язикової кістки; неповного згинального перелому лівого верхнього рогу щитоподібного хряща; повного косо-вертикального перелому правої пластинки щитоподібного хряща; крововиливів довкола переломів;

- тулубу: закрита тупа травма грудей у вигляді: синця в проекції тіла грудини на рівні 4-5-6-х ребер з крововиливом у м’які тканини грудей; синця в проекції 7-го лівого ребра, по середнє-ключичній лінії; крововиливу в проекції 5-6-7 правих ребер, по переднє-підпаховій лінії; крововиливу в проекції 10-11 грудних хребців; крововиливу в проекції тіла лівої лопатки; згинальних переломів 2-6-х правих ребер по середнє-ключичній лінії; згинальних переломів 3,5,7-х ребер по середнє-ключичній лінії; розгинальних переломів 1-5-х ребер по біля-грудинній лінії;

-   кінцівок: синці в проекції плечових суглобів; синець на правому плечі переходом на праве передпліччя; синець на лівому плечі із переходом на ліве передпліччя; синець на правому передпліччі; синець на правому стегні; два садна на тлі синця в проекції правого колінного  суглобу; сім саден на лівій гомілці; шість саден на правій сідниці; крововилив у м’які тканини правого стегна; крововилив в м’які тканини правого стегна; крововилив в м’які  тканини лівого стегна.

Закрита травма шиї, яка ускладнилась розвитком небезпечного для життя стану-механічної асфіксії, за ступенем тяжкості має ознаки тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя, а в даному випадку, як такі, що призвели до смерті та перебуває у причинно-наслідковому зв’язку з настанням смерті. Закрита травма грудей, має ознаки ушкоджень середнього ступеню тяжкості та не перебуває у причинно-наслідковому зв’язку із настанням смерті.

Всі інші тілесні ушкодження, як у сукупності, так і окремо, за ступенем тяжкості мають ознаки легких тілесних ушкоджень.

Причиною смерті кременчужанина стала механічна асфіксія, яка розвинулась в результаті вищевказаної травми шиї.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та пояснив, що він вчинив вищезазначене кримінальне правопорушення за обставин, зазначених в обвинувальному акті, та вказав, що 29 лютого 2020 року він прийшов з роботи, у нього з батьком виник словесний конфлікт,  розпочалась сварка між ним та батьком, в ході якої він наніс декілька ударів кулаками в область тулуба та обличчю батька, а потім душив обома руками за горло. Коли саме настала смерть батька він сказати не може, так як на протязі певного періоду часу до нього не підходив. Алкогольні напої він того вечора не вживав, бо погано почувався. З кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 115 КК України згоден. У вчиненому щиро розкаявся, шкодує, що так вчинив. Просить суд суворо не карати.

Заслухавши справу колегія суддів визнала визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 115 КК України і призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років.

Міру запобіжного заходу обвинуваченому до вступу вироку в законну силу, залишити попередню - тримання під вартою.

Строк відбування покарання рахувати з моменту фактичного затримання, тобто з 06.03.2020 року.

Стягнути з обвинуваченого на користь держави  витрати на залучення експерта в сумі 1 тис 884 грн 12 коп.

Арешт, накладений  ухвалами слідчого судді Автозаводського районного суду м. Кременчука від 06.03.2020  року – скасувати.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Клим Соколов 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися