Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Покращить популяцію риби та очистить водойму: понад 5 тонн малька товстолоба випустили сьогодні у водойму Дніпра

10 квітня 2024 17:15

Полтавщина - перша область, яка почала проводити зариблення в Україні завдяки суспільно відповідальному бізнесу.

З ініціативи Полтавської обласної державної адміністрації, Державного агентства меліорації та рибного господарства України сьогодні у Кременчуці відбулося друге, за останні кілька тижнів, зариблення Кам'янського водосховища річки Дніпро.

Воно проводилося завдяки компенсаційним коштам Кременчуцького річкового порту та товариства мисливців і рибалок. Як каже очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич, сьогодні у річку випущено більше 20 тисяч екземплярів молодого товстолоба, а ще мальки білого амуру та інших видів риби. 

Зарибок, придбаний за кошти річного порту, а це понад 5 тонн товстолоба, вирощений у державному підприємстві "Іркліївський риборозплідник рослиноїдних видів риб". Ще 500 кілограмів риби придбано у приватного розплідника риби Кременчуцьким госпрозрахунковим мисливсько-рибальським підприємством Полтавської обласної організації УТМР. 

"Ми придбали коропа у кількості 2 000 екз. Це 500 кг. Зариблення проведено за рахунок коштів сплачених місцевими рибалками",- повідомив представник УТМР Костянтин Доценко.

" Товстолоб - риба рослиноїдна і вона очищатиме водойми Кам'янського водосховища від рослинності. Цього року це відбудеться друге зариблення в такому масштабі, що більше 5 тонн. Ще планується випустити у річку рибу за кошти програма рибного господарства Полтавської області. Це може статися восени", - прокоментувала Оксана Кулинич.

Генеральний директор "Кременчуцького річкового порту" Тетяна Жданова розповіла про куплений ними біомальок.

"Ми займаємось господарською діяльністю у сфері видобутку річкового піску. Це корисна копалини місцевого значення.

Згідно закону, ми можемо сплачувати податки в ту селищну раду, на території якої знаходиться кар'єр, або зариблення. І так трапилося в цьому році, була знайдена спільна мова, і ми дійшли згоди, що зробимо добру справу.

Зараз, в такий час, ми тримаємо трудовий фронт. Хлопці тримають фронт, наші захищаючи рубежі.  І ми вирішили, що потрібно долучитися до живої роботи.

Ми купили мальок для того, щоб відтворити біоресурс в нашому Кам'янському водосховищі. Тому що життя продовжується і ми всі живемо і вірою, віримо в те, що життя буде ще краще.

Ми вирішили зарибнити наше водосховище. Тим більше, це територія міста Кременчука, де ми живемо, де ми працюємо і де ми хочемо, щоб було все чудово", - її слова.

Присутній на заході заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Володимир Когут розповів журналістам, що Полтавщина - перша область, яка почала проводити зариблення в Україні завдяки суспільно відповідальному бізнесу і компенсаційним коштам і це покращить популяцію риби.

"Це дозволить збільшити видобуток риби, через кілька років. Тобто, риба розмножиться і залишиться після себе якесь потомство і буде збільшитися видобуток самого рибного продукту, як для українців, так і Збройних сил України.

Плануємо в цьому році заробити ще зариблення не тільки водосховища, а й окремих річок. Це буде за кошти програми, яка в нас передбачена і розроблена зараз на процесі прийняття.

І ці процеси будуть продовжуватися, напевно, вже в осінній період", - сказав В.Когут.

Сьогодні під час зариблення річки активну участь у заході приймали і фахівці Держекоінспекції центрального округу, а також Держпродспоживслужби. 

За результати трьох зариблень до Кам’янського водосховища, за словами Оксани Кулинич, було вселено 10421 кг, 51855 екземплярів, а саме з них:

- товстолоба – 46 155 екземплярів,

- коропа – 5700 екземплярів. 

Нагадаємо,Сухий Кагамлик у Кременчуці зарибили білим амуром та товстолобом: на очищення річки варто сподіватися через 1-1,5 роки

У Дніпро під Власівкою випустили майже 20 тисяч екземплярів риб

 

Олег Булашев

відео Ігоря Борисевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися