Кременчуцька газета
Четверг, 22 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Поліція Полтавщини за 27 мільйонів замовила модернізацію «Hikvision» із реєстру «Спонсорів війни»

28 листопада 2023 14:30

Подробиці справи.

 

Головне управління Національної поліції в Полтавській області 20 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Інфраструктура безпеки» модернізацію інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики Полтавської області за 26,85 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Капітальний ремонт системи відеоспостереження мають виконати до 25 грудня 2023 року, тобто за місяць. Із загальної суми на обладнання та програмне забезпечення припадає 24,34 млн грн, або 91%. Виробником більшості позицій є компанія «Hikvision» (Китай), зокрема найдорожчих: сервер Hikvision Fusion Big Data DS-VBD1HH-UF/H за 6,90 млн грн і сервер управління відеоспостереженням DS-IF1064-03U/X за 5,60 млн грн (ціни вказано з ПДВ).

У технічних вимогах містились посилання на «Hikvision», оскільки, за словами замовника, «товар цієї компанії за основними якісними та технічними характеристиками оптимально відповідає вимогам, потребам замовника». Однак усюди було зазначено «або еквівалент».

«Інфраструктура безпеки» отримала цей підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов. Учасники мали надати аналогічний договір на будівництво систем безпеки та/або систем відеоспостереження та відеоаналітики. Фірма принесла виконаний договір за грудень 2022 року із Департаментом інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Закарпатської ОДА – ОВА про роботи по проекту «Будівництво Інформаційно-аналітичної системи Ситуаційний центр «Безпекове Закарпаття». Будівництво ЦОД. Встановлення відеоспостереження в Автотранспортному господарстві Закарпатської ОВА» на 19,37 млн грн. Там більшість коштів теж припала на обладнання і софт «Hikvision». У «Прозорро» не вдалося знайти таку процедуру і договір.

Крім того, треба було принести документ від виробника серверів або його представника в Україні про те, що працівники учасника пройшли навчання щодо ремонту і налаштування зі збереженням гарантії виробника. Також замовник вимагав підтвердити, що принаймні троє працівників пройшли навчання з сертифікаційної програми спеціалістів з безпеки. Ще треба було підтвердити наявність механізму для проведення робіт на висотах від 5 до 10 метрів.

Столична «Інфраструктура безпеки» створена 23 лютого 2022 року. Нею володіє киянин Олег Панасюк, який також зареєстрований ФОПом у Києві, а керівницею є Каріна Левчук.

Усього з жовтня 2022 року фірма отримала підрядів переважно в поліції на 227,96 млн грн.

Нагадаємо, нещодавно поліція Черкащини замовляла роботи, які теж передбачали монтаж обладнання «Hikvision». Анонімна фірма просила прибрати можливість його поставки, бо Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло компанію «Hikvision» до переліку міжнародних спонсорів війни. Підставою для цього стала її робота в РФ, а саме постачання обладнання подвійного призначення, яке може використовуватися у воєнних цілях, та наповнення завдяки їм бюджету РФ. Поліція відмовила, бо обладнання вже було куплене торік, а компанія не під санкціями РНБОУ. Вона послалась на роз’яснення НАЗК, що «юридичним наслідком співпраці з міжнародним спонсором війни є репутаційний».

Раніше АМКУ підтвердив правоту Золочівської сільради, яка не захотіла, щоб їй на тендері пропонували продукцію «Hikvision» із Реєстру НАЗК «Міжнародні спонсори війни».

 

Анна Сорока, «Наші гроші»

 

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися