Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

«Полтаватеплоенерго» коментує: як визначається кількість спожитої теплової енергії для житлових будинків, які не обладнані вузлом обліку?

13 грудня 2022 11:45

Роз’яснення.

 Комерційний директор «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин, на відміну від кременчуцьких чиновників, які бояться ЗМІ та їх запитань, як вогня, вчора зустрівся з журналістами Кременчука, аби розповісти про тарифи підприємства, які застосовуватимуться для містян.

Як відомо, після влучення ракет в Кременчуцьку ТЕЦ, послугу з надання тепла та гарячої води в місті тепер надає «Полтаватеплоенерго».  

Одна з головних відмінностей цього підприємства від попередника - вони застосовують двоставковий тариф. Він розділяється на дві складові: умовно-змінна частина, умовно-постійна частина.

Умовно-змінна частина складається з витрат на паливо - природний газ та електроенергію і обліковується комерційними приладами обліку.

Постійна частина тарифу нараховується впродовж року, щомісяця рівними частинами. Це витрати підприємства на ремонтні роботи котелень та теплових мереж, оновлення обладнання, заробітну плату, податкові зобов’язання, амортизацію обладнання, розподіл газу, за який підприємство також сплачує щомісячно.

Для підприємства такий підхід до застосування тарифу дає змогу отримувати кошти для проведення робіт з підготовки теплового господарства до опалювального періоду.

«Перевагою двоставкового тарифу для споживачів є те, що для них зменшується фінансове навантаження в опалювальний період (з квітня по жовтень вони сплачують 25% вартості теплової енергії в опалювальний період)»,- каже Р.Кашин.

Журналісти також запитали, як визначається кількість спожитої теплової енергії для житлових будинків, які не обладнані вузлом комерційного обліку?

Р.Кашин каже, що в місті Кременчук 902 житлових будинків, яким надає послугу з постачання теплової енергії підприємство «Полтаватеплоенерго». З них 30% не обладнані приладами обліку.

Таким будинкам, починаючи з 1 листопада 2022 року і до моменту встановлення вузла комерційного обліку, нарахування будуть проводитися по тепловому навантаженню відповідно до Методики розподілу комунальних послуг.

Якщо мешканці житлового будинку не згодні з тепловим навантаженням, яке застосовує у своїх розрахунках підприємство «Полтаватеплоенерго», вони можуть замовити його розрахунок у спеціалізованій організації, представник якої має відповідний кваліфікаційний атестат.

Необхідно звернути увагу, що питоме споживання теплової енергії необхідної для підтримання нормативної температури в будинках малої 1-2-3 поверховості майже в два перевищує у порівнянні з будинками 9-10 поверховості.

Реальне споживання можна визначити лише встановивши будинковий прилад обліку теплової енергії.

Нагадаємо, «Полтаватеплоенерго» коментує: як кременчужанам можна зменшити суму в платіжках? 

Мораторій на підвищення тарифів в Україні діє, але кременчужани сплачуватимуть за тепло більше: що споживачі побачать в платіжках

 

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися