Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 25 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Полтавщина є одним із лідерів за кількістю хворих на лихоманку Західного Нілу

 
 

 

25 мая 2017 14:55
Небезпечне вірусне захворювання переноситься комарами і воронами та вражає переважно молодь.

Небезпечне вірусне захворювання переноситься комарами і воронами та вражає переважно молодь.

Міністерство охорони здоров’я стурбоване зростанням захворюваності на гарячку Західного Нілу* в Україні, повідомляє завідувачка відділенням профілактики інфекційних захворювань Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень  Лариса Коровіна.

Станом на початок нинішньої весни захворювання зареєстровані у 90 хворих, у т.ч.:

43 – у Запорізькій області,

25 – у Полтавській області,

16 – у Донецькій,

3 – у Миколаївській та

по 1 випадку у Житомирській, Харківській та Херсонській областях.

Кременчуцька газета запитала у Лариси Коровіної, чи хворіють кременчужани на таку хворобу, оскільки Полтавщина є одним із лідерів за кількістю хворих на цю лихоманку.

«В Кременчуці до цього часу випадки хвороби не рееструвалися. Практично всі випадки захворювання трапилися в Полтаві. Щоправда 2016 року в серпні зареєстровано хворобу в Оржицькому районі. Але мешканцям міста слід пам’ятати, що вся територія України, у тому числі Полтавська область небезпечна за лихоманкою Західного Нілу», - розповіла Л.Коровіна.

У Полтавській області діагностика Гарячки Західного Нілу  була впроваджена з 2011р..

За 5 років (2011 – 2015рр.) обстежено 166 хворих з ознаками інфекційної патології, переважно госпіталізованих у Полтавську обласну клінічну інфекційну лікарню. 

Дослідження з 2011 по 2015 роки проводились на базі вірусологічної лабораторії Полтавської облСЕС (сучасна назва – ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»).

*Клінічні прояви захворювання  є симптоми, які подібні енцефаліту та менінгіту: гарячка, головний біль, м’язові болі, гіперемія, зернистість слизових оболонок, поліморфний висип, іноді – блювота, анорексія, гіперестезія шкіри.  Основне значення в циркуляції віруса в природних вогнищах серед хребетних тварин мають птахи. Особливо високі показники зараженості виявлені у ворон, галок, горлиць, пустельги, качок, лисух, дроздів. Хвороба є трансмісівною вірусною інфекцією (зараження відбувається через пошкоджені шкірні покрови). Переносниками захворювання є чисельні види комарів. Комарі інфікуються під час смоктання крові у інфікованих птахів. Сприятливість людей до хвороби є високою. Частіше хворіють сільські мешканці, а також мешканці міст, які відвідують природне середовище, зокрема мисливці, рибалки (звідси одна із назв хвороби - «качина  гарячка»). Інкубаційний період від двох до восьми діб. Сезонність захворювання – літньо–осіння. Після перенесеної хвороби формується стійкий, напружений імунітет.

В деяких джерелах пишуть, що вірус вражає переважно молодих людей.

При перших ознаках хвороби (підвищення температури тіла, головний біль, м’язові болі, гіперемія та зернистість слизових оболонок, поліморфний висип на шкірі) необхідно звертатися до сімейного лікаря. Якщо ця клінічна картина виникла після перебування у природному середовищі та особа не виключає покуси, нанесені комарами, доцільним є обстеження на лихоманку Західного Нілу, яке призначає лікар. А щоб запобігти інфікування при відпочинку на природі  необхідно використовувати засоби, які перешкоджають та відлякують комарів та інших кровососних комах. 

 

Марина Запорожець

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися