Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 22 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині активісти прибрали 16 200 літрів сміття

 
 

 

24 сентября 2020 14:30

Чисте довкілля починається з кожного!

Під гаслом «Побачив? Прибери» жителі Полтавської області разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийшли на Всесвітній день прибирання «WorldCleanupDay»

В Україні акція об’єднала більш ніж 50 тис учасників традиційних прибирань (індивідуального, сімейного та корпоративного форматів). Школярі, студенти, посадовці, артисти, активісти, відповідальні громадяни та представники засобів масової інформації очистили понад 1200 локацій у 24 областях. А мешканці «червоних» карантинних зон взяли участь у цифровому прибиранні, видаляючи з телефонів, комп’ютерів, хмарних сховищ тисячі гігабайтів непотрібної інформації.

У Полтавській області прибирання об’єднало найактивніших волонтерів та мешканців двох міст – Полтави та Горішніх Плавнів і двох селищ – Градизька і Козельщини. В обласному центрі прибирання відбулося на трьох локаціях – у Прирічковому парку, Гришкиному лісі та в мікрорайоні «Огнівка».

Учасники очищували зони відпочинку у містах, набережні, території навчальних закладів. У Полтаві, зранку, сміття збирали любителі бігу – влаштували плогінг у Прирічковому парку. Під час Всесвітнього дня прибирання на Полтавщині вдалося прибрати близько 16 200 л сміття. У Горішніх Плавнях, до прикладу, волонтеривзялися прибирати великогабаритне сміття, яке його власники не спромоглися донести до баків. Зокрема, один телевізор, стіл, парту і півтора дивана. Підрахунок результатів індивідуальних, сімейних та шкільних прибирань ще триває.

«Чисте довкілля починається з кожного. Мета акції – очиститизабруднені території від сміття й мотивувати громадян зменшувати кількість відходів, ставати більш свідомими та ековідповідальними. Важливо підтримувати чистоту протягом року, а зібране сміття доносити до сміттєвих баків. Ми дякуємо кожному учаснику, партнеру, волонтеру та координатору за персональний внесок у розвиток екологічної культури в Україні. Зробимо Україну чистою разом!» – прокоментувала акцію Президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let’sdoitUkraine» Юлія Мархель.

У 2020 році Всесвітній день прибирання відбувся із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов’язковою вимогою до учасників була наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції.

«На Полтавщині, як і по всій Україні, Всесвітній день прибирання пройшов під знаком пандемії коронавірусу. Це вплинуло і на масштаб прибирання, і на кількість волонтерів, які взяли у ньому участь. Як організатори, ми дотримувалися усіх протиепідемічних заходів і провели необхідний інструктаж для координаторів. Відповідно ті, хто збирали усіх охочих навести лад у своїх населених пунктах, попереджали про вимогу наявностізасобів індивідуального захисту та продотримання соціальної дистанції. Хочемо висловити подяку Полтавській службі оперативного реагування в особі Сергія Зубаня за щорічну допомогу у проведенні Всесвітнього дня прибирання. Саме завдяки їм вдалося вивезти все сміття, зібране волонтерами» - додала координатор акції Всесвітнього дня прибирання у Полтавській області Ольга Макєєва. 

Організатор акції – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’sdoitUkraine» спільно з міжнародним рухом «Let’sDoItWorld» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного комітету телебачення та радіомовлення, Міжнародного молодіжного руху SchoolRecyclingWorld, Всеукраїнського молодіжного центру, Національної молодіжної ради України, Інформаційного агентства «112-Україна», експертів чистоти ТОВ «ЧЕЛА Україна», офіційного перевізника компанії Opti, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа.

 

 

Деталі: на сайті  www.letsdoitukraine.org та в соціальних мережах  https://www.facebook.com/letsdoitukraineeco, https://www.instagram.com/letsdoitukraine.

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися