Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Полтавська обласна школа лідерів учнівського самоврядування – проєкт заради майбутнього України

 

8 липня 2021 16:55

Відтак, карантинні обмеження не позначилися на роботі слухачів Школи над курсом.

           На початку липня відбувся 3-й випуск Полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування (ПОШЛУС). Це унікальний освітній проект  длянебайдужої та активної молоді. За час його реалізації більше 700 школярів отримали можливість розвитку лідерського потенціалу в інноваційному, прогресивному та дружньому освітньому середовищі. З проханням розповісти про проєкт ми звернулися до його авторки і керівника, директорки Навчально-наукового інституту лідерства ПУЕТ Світлани Нестулі.

         «Молодь – агенти змін! Цілеспрямовані, креативні, критично мислячі та рішучі. В них ми віримо, за ними майбутнє. В цьому переконує понад десятирічний досвід ПУЕТу з розвитку лідерського потенціалу студентів. Робимо це не лише в рамках навчального курсу «Основи лідерства», студентського клубу «Лідер». Все університетське середовище вибудовано так, щоб підтримувати ініціативи студентів, формувати у них відповідальність за власну долю, впевненість у власних силах і прагнення до постійного розвитку» – говорить С. Нестуля.

Саме студенти університету, які опинилися в середовищі формування лідерів, запропонували відкрити такі ж можливості і для учнів шкіл. Після цього власне й «народився» проєкт «ПОШЛУС». Він отримав підтримку ректорату університету, Полтавського обласного інституту післядипломної освіти ім. М. В. Остроградського (ПОІПО), департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та Полтавської обласної ради.

У червні 2018 р. розпочалася його реалізація. Програма Школи передбачає роботу з дистанційним курсом «Лідери учнівського самоврядування», який розміщено на платформі moodleЦентру дистанційного навчання в ПУЕТ. Курс включає 7 тем, спрямованих на розвиток особистісного та лідерського потенціалу слухачів. Працюючи над ними, вони готують власні проєкти розвитку освітнього середовища шкіл та життя місцевих громад, захищають їх у конкурсах партиципаторного бюджетування, перед колективами навчальних закладів. Дистанційний курс оздоблений посиланнями, закладками, додатковою інформацією, кольоровими, яскравими презентаціями. Кожен учасник проекту має власний доступ до нього через власний login-пароль.

 

   Відтак, карантинні обмеження не позначилися на роботі слухачів Школи над курсом. Важче було реалізуватитренінгову складову її програми. Зазвичай, на кожній з восьми локацій(Полтавська, Кременчуцька, Лубенська, Глобинська, Кобеляцька, Миргородська, Гадяцька, Чутівська) слухачі проходили по чотири тренінги з розвитку критичного мислення, креативності,  комунікацій, уміння працювати в команді, написання проектів. Їх проводили співробітники ПУЕТ, активні члени клубу «Лідер», які створювали неймовірний емоційний настрій. У 1920/21навчальному році це довелося робити дистанційно. Але застосування цікавих інтерактивних методик дозволило виконати програму. 83,9% слухачів Школи зазначили, що навчання в ПОШЛУС цілковито виправдало їх очікування.

      

         «Користуючись нагодою, хотіла б подякувати усю команду проєкту, а особливо – методиста ПОІПО ім. М. В. Отроградського А. Романенко, координаторів і керівників шкіл,які не просто вірять у майбутнє своїх вихованців, а допомагають їм стати успішними», – завершує С. Нестуля.

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися