Кременчуцька газета
Вівторок, 18 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Полтавська облрада буде сперичатися аби ліси з комунальної власності не забрали до державної

20 квітня 2024 11:00

Деталі справи.

 

На найближчій сесії Полтавської облради депутати планують звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України щодо недопущення передачі земель лісогосподарського призначення комунальної власності територіальних громад у власність спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України».

У проекті звернення зазначається, що у лютому 2024 року на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України оприлюднено проєкт Закону України «Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного.

Законопроєктом пропонується при утворенні і діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України» позбавити органи місцевого самоврядування власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення (розділ Х. «Перехідні положення» Земельного кодексу України (далі – Кодекс) доповнюється новим пунктом 24-1).

Цим пунктом законопроєкту грубо порушується норма пункту «б» статті 5 Кодексу щодо забезпечення рівності права власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави. 

Стаття 142 Конституції України визначає, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Відповідно до частини першої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону, як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

«Зазначаємо, що законопроєкт, розміщений Держлісагентством для суспільного обговорення, порушує конституційні гарантії місцевого самоврядування, позбавляє громади матеріальної та фінансової основи. Такі законодавчі ініціативи обмежують децентралізаційні повноваження та шкодять іміджу України перед європейськими партнерами.

Враховуючи вищевикладене, з метою захисту спільних інтересів територіальних громад, сіл, селищ та міст Полтавської області просимо не допустити перехід земель лісогосподарського призначення комунальної власності територіальних громад у власність спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України»,- сказано в проекті звернення Полтавської облради.

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися