Кременчугская газета
Суббота, 22 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Полтавська облрада прийняла звернення до парламенту та Кабміну щодо вжиття заходів на захист місцевої преси

 

12 июля 2018 14:45

Пропонують Кабінету Міністрів України вжити невідкладних заходів щодо подолання дефіциту газетного паперу, ліквідації фактичної монополії на цьому ринку російських виробників та стимулювання власного виробництва.

Сьогодні депутати Полтавської облради прийняли звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів на захист місцевої преси.

Як сказано в зверненні, депутати Полтавської обласної ради глибоко стурбовані ситуацією, яка ставить під загрозу існування місцевої преси в Україні, бо стрімко розвалюється система доставки періодичних видань.

«В усіх без винятку областях ПАТ «Укрпошта» проводить масштабне скорочення відділень у сільській місцевості. При цьому новоутворені пересувні відділення проблему своєчасної доставки преси не вирішують, оскільки працюють вкрай нестабільно.

Показово, що після закриття стаціонарних пунктів, передплата на місцеві видання падає вдвічі, а то й втричі – люди відмовляються віддавати гроші за газети, які їм систематично не доставляють. Не менш важливою проблемою є постійне підвищення вартості послуг із доставки періодичних видань. Так, протягом останніх 10 років ціни від ПАТ «Укрпошти» зросли вдесятеро!

Це абсолютний рекорд, адже в країні важко знайти інший товар чи послугу, вартість якої за цей період зростала б подібними темпами!

Важливо розуміти, що ПАТ «Укрпошта» виконує не лише комерційні, але й соціальні функції. І прямі та непрямі збитки, які понесе країна після знищення місцевої преси, не можуть йти ні в яке порівняння з отриманою «економією».

Катастрофічною є ситуація на ринку газетного паперу: з початку 2018 року ціна на нього зросла майже на 45%.

При цьому майже весь папір в Україні – російського виробництва, ринок фактично монополізовано ворогом! Чи варто нагадувати, що в умовах перманентної інформаційної війни газетний папір набуває стратегічного значення? Невже наша країна не здатна забезпечити себе газетним папером самостійно? Що далі, будемо купувати у росіян набої?

Враховуючи викладене, пропонуємо: Верховній Раді України восьмого скликання розглянути та підтримати на черговій сесії законопроект №7291 «Про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей»; Кабінету Міністрів України вжити невідкладних заходів щодо подолання дефіциту газетного паперу, ліквідації фактичної монополії на цьому ринку російських виробників та стимулювання власного виробництва; Кабінету Міністрів України доручити Міністерству інфраструктури переглянути підходи щодо реформування ПАТ «Укрпошта» із врахуванням тих соціальних функцій, які на сьогодні виконує це підприємство»,- про це сказано у зверненні.

 

 

Клим Соколов

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться