Кременчуцька газета
Вівторок, 5 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Полтавська облрада просить владу країни біля спецоб’єктів встановити ППО, забезпечити джерела надходження газу, вугілля та знайти кошти для забезпечення енергоресурсами

21 вересня 2022 12:15

«Кременчуцька газета» надає текст цього звернення.

 22 вересня депутати Полтавської обласної ради мають прийняти звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо захисту громадян України від енергетичного колапсу. «Кременчуцька газета» надає текст цього звернення:

«Ми, депутати Полтавської обласної ради висловлюємо свою стурбованість у питанні готовності країни до важкого опалювального сезону в умовах повномасштабної російської агресії. І в цих умовах життєво важливо, щоб завчасно вжиті заходи дали можливість попередити катастрофічний сценарій.

Проте, на кінець серпня на складах та у сховищах було накопичено лише 2 мільйони тон вугілля та 13 мільярдів кубічних метрів природного газу. Хоча раніше уряд ставив завдання накопичити щонайменше 19 мільярдів кубічних метрів природного газу.

Однак, за нинішніх темпів накопичення запасів природного газу до початку опалювального сезону Оператор газотранспортної системи України прогнозує не більше 14,4 мільярдів кубічних метрів природного газу. Це буде означати рекордно низький рівень запасів природного газу порівняно з попередніми роками.

Порівнюючи з середнім рівнем запасів газу в підземних сховищах Європи, який досягнув вже 80% від запланованих об’ємів, в Україні йдеться про ледь більше 40%. До того ж, зберігаються ризики з постачанням вугілля.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України внаслідок збройної агресії росії на території України уражені 327 об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання. Відновлено 158 об’єктів теплопостачання.

Російський агресор продовжує атаки на об’єкти цивільної інфраструктури, провадячи геноцид українців. Багато часу для підготовки уже втрачено. Однак за той час, який залишається, потрібно зробити усе, аби захистити мільйони українців по усій країні від енергетичного колапсу.

 Відповідно до статті 106 Конституції України Президент України забезпечує, зокрема, національну безпеку в державі. Стаття 116 Конституції України закріплює за Кабінетом Міністрів України обов’язок щодо забезпечення національної безпеки України.

З огляду на викладене, ми, депутати Полтавської обласної ради звертаємося з вимогою до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України при підготовці країни до опалювального сезону та задля захисту громадян від енергетичного колапсу, вжити наступні заходи:

 1. Розгорнути системи протиповітряної оборони для захисту об’єктів критичної енергетичної інфраструктури: електростанцій, теплоелектроцентралей, розподільчих мереж, видобувних потужностей тощо.

2. Підготувати та розосередити по країні достатні запаси матеріалів для швидкого відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, у разі їх пошкодження.

3. Забезпечити джерела надходження газу, вугілля та інших енергоносіїв з України та інших країн.

4. Гарантувати стабільність і прогнозованість управління в громадах. Відмовитись від зловживання створенням військових адміністрацій у громадах, віддалених від зони бойових дій.

Натомість налагодити робочий діалог між представниками центральної влади і місцевого самоврядування для оперативного вирішення питань енергетичної безпеки регіонів.

5. Передбачити, під час підготовки проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», достатні кошти для забезпечення енергоресурсами; впровадження енергозбереження, доступних альтернативних способів електро- та теплогенерації і постачання; виплати субсидій та інших пільг; проведення ремонтних та відновлювальних робіт об’єктів енергетичної інфраструктури.

Впевнені, що ці напрямки важливо передбачити у видатковій частині Державного бюджету України на 2023 рік».

Депутати Полтавської облради звернуться до Кабміну щодо взяття на баланс майна Кременчуцької ТЕЦ

 

Олег Булашев 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися