Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 25 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Полтавська облрада просить Зеленського та Розумкова з Гончаруком не платити кошти не штатним юристам

 

24 октября 2019 13:35

Адже зважаючи на середню ринкову вартість адвокатських послуг, захист порушених прав та інтересів Полтавської обласної ради потребуватиме значних бюджетних затрат.

Сьогодні під час сесії Полтавської облради депутати прийняли Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо скасування адвокатської монополії.

За словам голови облради Олександра Біленького, з нового року облрада має винаймати юристів задля представлення їх інтересів у судах, а не користуватися штатними юристами.

«Ми просимо скасувати цю норму. Юристи коштують ой як не дешево, а в нашому штаті є свої юристи», - пояснив О.Біленький.

У самому зверненні сказали, що прийнятими раніше нардепами рішеннями запровадили адвокатську монополію на представництво інтересів інших осіб у судах, що позбавляє можливості органи місцевого самоврядування з 1 січня 2020 року здійснювати представництво своїх інтересів та самостійно забезпечувати захист порушених прав у судах.

«Вважаємо, що неможливість представництва органів місцевого самоврядування у судах в особі їх посадових осіб (юристів) ускладнить та обмежить права представницьких органів територіальних громад у доступі до правосуддя...

Станом на 1 жовтня 2019 року за представниками Полтавської обласної ради було взято участь у понад 60 судових справах, а це понад 200 судових засідань у судах різних інстанцій, майже до кожного судового засідання юристами виконавчого апарату обласної ради готуються відповідні процесуальні документи, здійснюється представництво інтересів та захист порушених прав органів місцевого самоврядування.

Враховуючи те, що на законодавчому рівні не встановили мінімального та максимального розміру грошової винагороди (гонорар, погодинна ставка, тощо) за адвокатські послуги, не встановлений порядок розрахунку такої винагороди, а також, зважаючи на неможливість передбачити кількість судових засідань по будь-якій судовій справі на майбутнє, передбачити в місцевому бюджеті конкретну суму коштів на адвокатські послуги та скласти достовірний та обґрунтований кошторис бюджетного запиту є неможливим.

Зважаючи на середню ринкову вартість адвокатських послуг, захист порушених прав та інтересів Полтавської обласної ради потребуватиме значних бюджетних затрат. І це питання постане перед усіма органами місцевого самоврядування України.

Безоплатне отримання органами місцевого самоврядування послуг, у тому числі і юридичних, є порушенням статті 54 Закону України «Про запобігання корупції».

До того ж вважаємо, що штатні працівники (юристи) більш якісно здійснюють представництво інтересів органів, в яких працюють, а ніж адвокати, які не беруть участі у підготовці рішень органів місцевого самоврядування, не приймають участі у підготовці, укладанні та виконанні договорів тощо, а отже не володіють порушеними у судах питаннями досконало. На посадову особу органу місцевого самоврядування, як представника такого органу, покладається підвищена відповідальність за правову експертизу документів та представництво інтересів в суді, оскільки такий працівник перебуває у трудових відносинах з цим органом та діє відповідно до посадової інструкції, яка є додатковим чинником для забезпечення належного виконання обов’язків посадовою особою. 

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення належного доступу до правосуддя та з метою якісного захисту порушених прав та інтересів територіальних громад, в особі відповідних рад, просимо розглянути питання внесення змін до Конституції України, шляхом надання права органам місцевого самоврядування представництва інтересів у судах різних інстанцій відповідними посадовими особами (штатними юристами), а також розглянути питання внесення змін до спеціального законодавства, що регулює ці правовідносини», - сказали у прийнятому зверненні.

Нагадаємо, дивіться: Онлайн-трансляція: сесія Полтавської облради.

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться