Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Полтавська облрада розгляне звернення до Кабміну щодо продовження виплат соціальної допомоги для ВПО до закінчення строку дії воєнного стану в Україні

23 лютого 2024 11:30

Проєкт звернення підготував депутат Полтавської обласної ради восьмого скликання Ігор Процай. 

На найближчій сесії Полтавської облради планується розглянути звернення депутатів до Кабінету Міністрів України щодо продовження виплат соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб до закінчення строку дії воєнного стану в Україні.

Проєкт звернення підготував депутат Полтавської обласної ради восьмого скликання Ігор Процай. 

У проєкті звернення зазначається, що відповідно до ухваленої постанови Кабінету Міністрів України від 26 січня 2024 р. № 94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб», більшість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, позбавляються виплат соціальної допомоги. З першого березня 2024 року право на допомогу матимуть лише окремі категорії громадян.

«Уже нині в Україні із понад 4,8 мільйонів осіб, які обліковуються як внутрішньо переміщені особи, лише близько 2,6 мільйонів – отримують виплати. При цьому, за даними Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, майже 40% з отримувачів допомоги, як внутрішньо переміщені особи, наприкінці минулого року жили за рахунок цих коштів, оскільки не знайшли роботу або вона малооплачувана.

Міністерство соціальної політики України, як автор запропонованих змін, заявляє, що підтримка внутрішньо переміщених осіб надалі буде спрямована на забезпечення їх інтеграції до приймаючих громад, стимулювання непрацюючих до працевлаштування, надання цільових інструментів підтримки під конкретні життєві потреби, підтримку родин, які не мають достатнього ресурсу для оренди житла, розвиток послуг з догляду за непрацездатними членами родини. Проте, за визнанням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, насправді зменшення виплат пов’язане виключно із потребою зменшення видатків державного бюджету.

У Полтавській області проживають тисячі внутрішньо переміщених осіб. І, попри усю складність економічної ситуації, допомога людям, які через російську агресію втратили свої будинки, роботу та звичне життя, має залишатися для держави одним з безумовних пріоритетів. Важливо продовжити підтримувати внутрішньо переміщених осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, сприяючи при цьому їх повноцінній інтеграції в громадах, де вони оселилися.

Однак припинення чи зменшення підтримки має відбуватися після, а не до повноцінної інтеграції та адаптації. Навіть за умови, якщо це займає більше часу, аніж очікувалося. Адже штучне форсування процесу зменшення підтримки внутрішньо переміщених осіб загрожує важкими соціальними наслідками та зростанням бідності серед них.

Відтак Полтавська обласна рада вважає, що виплати соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб мають бути продовжені до скасування воєнного стану та закликає Уряд відмовитися від запланованого різкого зменшення кола тих, хто їх отримуватиме»,- сказано у проєкті звернення.

Нагадаємо ВПО Кременчуцького району щомісяця отримують 62 мільйони гривень.

Виплати для ВПО: у Мінсоцполітики повідомили, кому залишать допомогу після 1 лютого.

За рік держава виплатила ВПО на Полтавщині декілька мільярдів гривень.

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися