
Деталі.
Сьогодні в Полтавській облраді відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО.
Серед питань, які розглянули депутати, було і питання щодо Положення про обласну відзнаку – звання «Почесний громадянин Полтавської області».
Як розповів на засіданні голова облради Олександр Біленький, самою нагородою будуть нагороджувати трьох людей на рік.
Голова облради зазначив, що апарат ради проаналізував практику інших регіонів і вирішив створити методологію, якою б враховувалися побажання не тільки депутатського корпусу, а й такий варіант, як опитування на порталі «Смарт регіон» аби визначити переможців, серед тих кандидатів, які будуть подані, і нагородити їх.
«Це зробить саме присвоєння більш демократичним... Я дуже прошу, щоб всі активно взяли участь в обговорені пропозицій. Ми відкриті абсолютно до всього і дуже хочеться, щоб вже в найближчий час перші захисники були удостоєні звання «Почесного громадянина в Полтавській області»,- сказав О.Біленький.
Депутати запитали голову чи до звання буде надана матеріальна підтримка людині, яка його отримає?
О.Біленький заявив, що з цим питанням мають визначитися самі депутати. Так, у Тернопільській області це одноразова виплата, а в Харківській - щомісячні. Він особисто виступає за одноразову виплату, яка наразі дорівнює 1000 дол.
Депутати посперечалися, чи можна нагороджувати новою нагородою лише мешканців області. У підсумку члени комісії визначилися: «Приймаємо проект за основу і доручаємо апарату, врахувати всі пропозиції і розглянути рішення на наступному засіданні».
Олег Булашев