Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Полтавська облрада звернеться до Мінкульту аби ті швидче дозволили демонтувати Монумент Слави у Полтаві

20 квітня 2024 15:00

Деталі справи.

 

На найближчій сесії Полтавської облради депутати планують розглянути проект звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо скорочення терміну розгляду облікової документації, яке підготувала депутат обласної ради Наталія Гранчак.

Як сказано в проекті звернення, відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», особливо в умовах збройної агресії російської федерації проти України, всі мають чітко розуміти, що виховання населення України починається із відповідального ставлення до національної культурної спадщини, яка є формуючою складовою утвердження української національної та громадянської ідентичності. «Щоб нарешті позбавитися комплексу меншовартості та піднести на належний рівень українську культуру, ми повинні рішуче і оперативно діяти в інтересах українського суспільства.

Перш за все ‒ позбавити населення України можливості поклонятися пам'яткам архітектури, які прославляють велич російського війська, створюють суспільний резонанс в умовах багаторічної боротьби українців за незалежність.

Міністерство культури та інформаційної політики України є основним рушієм захисту національної ідентичності, мотиватором і сподвижником антиросійського руху в культурному, інформаційному та просвітницькому просторі.

Натомість, через відсутність злагодженої комунікації, м. Полтава стало заручником законодавчих колізій, які не дозволяють містянам прибрати пам'ятки, що пропагують російську імперську політику в Україні.

Звертаємо вашу увагу, що Департаментом культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації ще в травні 2023 року була направлена облікова документація на пам'ятку монументального мистецтва національного значення Монумент Слави (охоронний номер ‒ 160010-Н) для розгляду на засіданні Експертної комісії з питань обліку об'єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики.

Оскільки питання так і не було вирішене, Департамент знову надіслав документи на зазначений об'єкт»,- сказано у проекті звернення.

Далі в проекті документа мова йде про те, що на засіданні Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Полтавській обласній військовій адміністрації, яка відбулася 28 березня 2024 року, було порушено питання щодо знесення пам'яток і пам'ятників на території м. Полтава, які прославляють російську імперську політику в Україні.

«Беручи до уваги рівень соціальної напруги та відсутність обґрунтованої відповіді від профільного міністерства щодо стану та умов розгляду облікової документації на пам'ятку монументального мистецтва національного значення Монумент Слави (охоронний номер ‒ 160010-Н), депутати Полтавської обласної ради звертаються до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням пришвидшити процес розгляду документів та прийняття відповідного рішення стосовно пам’ятки монументального мистецтва національного значення»,- сказано у проекті звернення.

 

 

Клим Соколов

 

 

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися