Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 6 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Полтавського викладача, хірурга, який зараз на фронті, Сергія Панасенка нагородили відзнакою «Орден Святого Пантелеймона»

10 серпня 2022 11:15

За операційним столом він повертає до життя поранених мужніх захисників України, яких не може залишити без своєї допомоги ні на день…

9 серпня 2022 року у Києві відбулось урочисте підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Поважна Рада Відзнаки, в яку входять урядовці, визначні громадські діячі, священики та професіонали, оголосила переможців традиційного щорічного визначного дійства у царині вітчизняної медицини. Серед 23-ох Лауреатів «Ордена Святого Пантелеймона» - від Полтавщини у номінації «Честь медичної професії» єдиний переможець –доктор медичних наук, доцент, завідувач кафедри №3 Полтавського державного медичного університету провідний хірург Сергій Панасенко.

Про це інформує Полтавський державний медичний університет.

Він нагороджений Відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» за самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров`я українців, за свободу і незалежність України у війні з російським агресором.

На превеликий жаль, сам Лауреат не мав можливості взяти участь в Урочистостях. У ці важкі для країни часи воєнних випробувань досвідчений хірург Сергій Іванович Панасенко на фронті. За операційним столом він повертає до життя поранених мужніх захисників України, яких не може залишити без своєї допомоги ні на день…

Присутній на урочистому дійстві Голова Регіональної ради Відзнаки «Ордена Святого Пантелеймона» Валерій Похилько повідомив університетській спільноті про визначний успіх орденоносного Колеги.

 

Довідково.

Панасенко Сергій Іванович - доктор медичних наук, доцент, завідувач кафедри хірургії №3 Полтавського державного медичного університету, заступник голови ГО “Асоціація хірургів Полтавщини”, експерт Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА з хірургії.

Хірург вищої кваліфікаційної категорії. Має спеціалізацію із загальної, торакальної та ендокринної хір

Загальний трудовий стаж – 33 роки, лікувальний стаж – 23 роки, науково-педагогічний стаж – 20 років. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою "Закриті пошкодження підшлункової залози, як компонент поєднаної абдоміно-торакальної травми" захищена у 2004р. У 2018 р. захищена дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою "Торако-абдомінальна політравма з домінуючим ушкодженням грудей».Панасенко С. І. закінчив Військово-медичну академію

ім. С. М. Кірова в 1995 р. У той час для українців, які навчалися за кордоном, поставала складна дилема... життєвий вибір за правилом “tertium non datur”.

Для Панасенка С. І. питання вибору між імперським орлом та козацьким оселедцем не поставало.

Під час навчання в Українській військово-медичній академії, яку закінчив із золотою медаллю за відмінне навчання і науково-винахідницьку роботу, неодноразово заохочувався командуванням академії та Міністерства оборони України. Він був президентським стипендіатом, має персональні заохочення Міністра оборони.

Після звільнення в запас із 2002 р. працює в Полтавському державному медичному університеті м. Полтави, де пройшов шлях від асистента до завідувача кафедри – керівника хірургічної клініки.

Військово-спеціальна підготовка Панасенка С. І. набула особливого значення в 2013 р. У відповідності до своєї громадянської позиції та лікарського обов’язку, він брав активну участь у наданні медичної допомоги постраждалим під час національно-патріотичних протесних акцій Євромайдану. У критичні дні 18-21.02.14 медична бригада, в організації і керівництві якою він брав безпосередню участь, відмовилася від евакуації в Михайлівський собор після пожежі в Будинку профспілок та організувала операційну в кафе “Млинці” на Майдані Незалежності. У ніч із 18 на 19 лютого 2014 р. це була єдина професійна медична лікарська бригада на Майдані.

Панасенко С. І. співпрацює з багатьма громадськими об’єднаннями та організаціями професійного медичного, національно-патріотичного, спортивного, волонтерського та інших спрямувань.

Він з успіхом поєднує плідну хірургічну роботу з викладацькою. Його педагогічне кредо: “Твій студент сьогодні – це твій колега завтра. Майбутнє залежить від якості твоєї роботи сьогодні.” Автор і співавтор 103 наукових та науково-педагогічних праць, співавтор 2-х підручників, 6 патентів України та 37 раціоналізаторських пропозицій.

Панасенко С. І. хірург-універсал широкого профілю. У його арсеналі операції найвищої складності. Одним із пріоритетних напрямів загальної хірургії для нього – це розробка нових методів хірургічного лікування гострого тяжкого панкреатиту. Його новаторські впровадження та особисто виконані оперативні втручання довели, що смертність серед цієї важкої категорії пацієнтів навіть в наших реаліях може бути нижче європейських показників.

Ендокринна хірургія. За його ініціативи та безпосередньої участі в Полтавській області запроваджені операції на паращитоподібних залозах, що дозволило запобігати фатальним ускладненням й смертності у пацієнтів із вторинним та третинним гіперпаратиреозом. .

У царині торакальної хірургії слід виділити оперативні втручання, що розроблені особисто Панасенком С. І. та лягли в основу його докторської дисертації. Серед них є унікальні операції. Розроблена Панасенком С. І. технологія “Екстраплеврального позавогнищевого металосинтезу” ребер та груднини в комплексі інших новацій, дозволили втричі знизити летальність серед постраждалих із політравмою на Полтавщині. Таких показників не має жодна спеціалізована на політравмі установа в Україні.

Новітня хірургічна концепція “Реанімаційної хірургії”, що розробляється Панасенком С. І., дозволила значно зменшити спектр т.з. “травм не сумісних із життям”. Її практична реалізація в медичних закладах Полтавщини призвела до цілої серії унікальних операцій. Серед цих операцій окремо слід виділити першу в Україні й одну із семи відомих у світі успішних операцій при травматичному розриві шлуночків серця.

24.02.22 як офіцер запасу був мобілізований до лав ЗСУ на посаду ординатора хірургічної клініки (м. Харків). Зараз - начальник передового хірургічного відділення. На сайті Президента є інформація з приводу нагород Сергія Івановича. Нагороджений медаллю "За врятоване життя". За Ізюмський прорив під Барвінково нагороджений орденом "Б. Хмельницького ІІІ ступеня".

Панасенко С.І. позитивно впливає на розвиток медицини в регіоні, робить свій посильний внесок у розвиток вітчизняної медицини. Зміг зібрати навколо себе лікарів-однодумців волонтерів стосовно надання допомоги постраждалим у зоні проведення бойових дій, воїнам ЗСУ та членам їхніх сімей, військовим частинам ЗСУ, переселенцям. Своєю громадською активністю здобув велику повагу і авторитет серед своїх колег, громадських організацій, військових, волонтерів та органів державної влади.

Володіє блискучим аналітичним розумом, моральністю, здатністю на надзвичайні вчинки у своїй професії та служінні пацієнту.

Сам номінант своїм головним здобутком вважає сім’ю - одружений, виховує п’ятьох дітей.

 

 

 

Аріна Алініна

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися