
На сьогодні вони перебувають у таборах ворога понад 2 роки.
Сьогодні у Кременчуці, неподалік палацу культури "Кредмаш", традиційно зібралися небайдужі у підтримку військовополонених Збройних сил України.
У першу чергу, тут були дружини та матері Захисників, які у травні 2022 року виходили у почесний полон у Маріуполі з заводу "Азовсталь". Адже відомо, що саме їх росіяни найменше віддають на обміни.
Кожен у руках тримав плакати з закликами звільнити полонених:
- "Free Azov",
- "Досить почесного полону, поверніть Захисників Азовсталі",
- "Пішли добровольцями захищати Маріуполь" та подібні.
Бажаючі присутні коротко розповіли і нагадали про тих, хто поспішив у найгарячіший час захищати Україну, а також ті, хто сподівається, що їх рідні, які зникли безвісти на фронті, живі. Тож їх рідні боряться за свободу та чекають:
- сина і чоловіка;
- брата, якому присуджено 26 років ув'язнення;
- племінника;
- чоловіка;
- брата;
- сина-строковика;
- безвісти зниклого сина.
"Мій чоловік виходив з полону у травні 2022 року, по терепішній час я не знаю його місцезнаходження. Під час наших звернень вище оборонне керівництво повідомляє, що робить усе можливе, але перемовини досі йдуть дуже важко, оскільки та сторона не хоче реагувати на пропозицію повноцінних обмінів", - прокоментувала одна з ініціаторок акції Оксана Григор'єва.
"Серед тих, хто вийшов з полону, понад 700 військових, які перебували у гарнізонах Маруполя, досі знаходяться в полоні.
Нам треба пам'ятати, що країна-терорист не віддає навіть тіла наших загиблих", - прокоментувала мама, на жаль, загиблого Захисника Маруполя, героя Максима Кагала - пані Тетяна.
Присутніх підтримували автівки, які, бачачи акцію, сигналили у відповідь. Але, щоб ситуація не відкладалася на другий план і продовжувалися дії по визволенню полонених, небайдужі закликають приходити на такі акції якумога більше містян.
Віримо і сподіваємося, що у найближчий час ми почуємо новини про їх повернення.
Нагадаємо, Військовослужбовця з Кременчука повернули з російського полону
Після жахів Маріуполя жінка кременчуцького «Азовця» чекає на чоловіка з полону
Ліна Романченко
фото авторки