Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 5 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Понад півтори тисячі осіб вкотре отримали у Кременчуці продуктові набори від World Central Kitchen

28 липня 2022 18:30

Продуктів для родини з 4 осіб вистачить на 2 тижні.

Сьогодні вже п’ятий раз мешканці нашого міста та внутрішньо переміщені особи отримали продуктові набори від некомерційної організації World Central Kitchen*.

За словами засновника Благодійного фонду «Смілива Україна» Юрія Горнєва, вже традиційно ця допомога надається у великій кількості, а саме - понад 1 тис 500 наборів, що складає майже 3 тис кг.

«Це сталося завдяки спільним зусиллям волонтерів Кременчука та Благодійного фонду «Смілива Україна» заради людей, які приїхали до нашого міста», - розповів він.

Варто звернути увагу, що талон на отримання допомоги можуть отримати лише три категорії населення. Які саме – розповів кременчуцький волонтер Артем Марченко.

За його словами, це:

- малозабезпечені,

- багатодітні,

- внутрішньо переміщені особи.

«Багатодітні мають мати відповідне посвідчення з мокрою печаткою та фотографією. Малозабезпечені - довідку з центру соціального захисту», - прокоментував він.

Тож талон видається людині лише після реєстрації та пред’явлення вказаного документу. Безпосередньо отримати продуктовий набір за талоном може вже інша людина.

«Людина може зібрати навіть 50 талонів, приїхати машиною і на всіх забрати продуктову допомогу. А далі роздати тому, за кого він її отримав», - розповів А.Марченко і додатково наголосив, що пенсіонерам допомога не надавалася і не буде надаватися.

За його словами, цій категорії населення за допомогою треба звертатися до міської влади, зателефонувавши за телефоном 15-63 (Служба допомоги мера кременчужанам).

Від World Central Kitchen «гуманітарку» отримують люди, які заповнили електрону форму. Її відкрили близько 2 тижнів тому. Зараз вона налічує майже 7 тисяч осіб.

«Переселенців близько 25 тисяч. Але можемо множити це на 2, тому що не всі реєструвалися офіційно. Тому поки ми не видамо усім одноразово, люди не отримають її вдруге. Але якщо у людей є гостра потреба цього продуктового набору, вони можуть звернутися за цією формою реєстрації і оформити цю допомогу на іншого члена сім’ї. Якщо їх 5-6 осіб, то, звісно, вони отримають її повторно», - надав роз’яснення А.Марченко.  

За словами Ю.Горнєва, продуктовий набір розрахований на 2 тижні для родини з 4 осіб.

«В наборі понад 12 кг. Складається з 28 найменувань. Тож родина може повноцінно харчуватися 2 тижні… Там є крупи, макарони, консерви, олія тощо. Термін зберігання – до 2024 року», - розповів Ю.Горнєв.

Волонтер World Central Kitchen Антон додав, що до нашого міста «гуманітарка» приїхала з Дніпра.

«Окрім круп, у наборі є два види тушонки, фрукти, консервовані овочі. В тиждень ми відвантажуємо близько 300 тонн. Роздаються вони у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також на територіях, де тривають активні бойові дії», - надав інформацію Антон.

За його словами, поки «гуманітарка» видається лише у Кременчуці, але планується покривати об’єднані територіальні громади Кременчуцького району.

Продукція у пакетах маркована брендами волонтерського фонду. Тому продати її буде складно.

Пакети формують у складських приміщеннях близько 50 волонтерів. Загалом же задіяна велика кількість персоналу.

Варто розуміти, що в одну вантажівку, яка доставляє «гуманітарку» у Кременчук, більше, ніж 1 тис 600 наборів не вміщується. Саме тому для отримання запрошують таку кількість зареєстрованих осіб.

Зауважимо, під час повітряної тривоги гуманітарна допомога не надається. Тобто, дотримуються усі заходи безпеки. Громадян про це попереджають попередньо.

* World Central Kitchen – це некомерційна організація, яка створює стійкі системи харчування за допомогою місцевих команд. Організація підтримує населення в прифронтових територіях, переміщених українців у межах країни та в 7 інших країнах.

Нагадаємо, кременчуцькі волонтери знову роздали переселенцям та малозабезпеченим продуктові набори від World Central Kitchen.

 

 

Олена Сінтюріна

Фото, відео Олександра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися