Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 22 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Поради, які допоможуть розрізнити фейкову новину

 

13 августа 2020 14:35
У століття інформації людина споживає набагато більше новин кожен день, ніж раніше. Для багатьох ранок починається із перевірки улюблених ЗМІ, соціальних мереж, можливо, для когось навіть газет. Але кількість не означає якість, і таке явище, як фейк (неправда), зустрічається досить часто. Про наслідки споживання таких новин можна говорити нескінченно, вони несуть багато шкоди та неприємностей.

Тому важливо знати, як легко та швидко відрізнити правду від фейку. Якщо ви хочете отримувати правдиві, якісні новини України, то на допомогу завжди прийдуть «Факти». Неякісні ЗМІ ж користуються деякими прийомами розробки брехні. Саме по цих показниках ви зможете проаналізувати новину та зробити для себе висновки.

Одною з основних особливостей фейкових новин є емоційне забарвлення. Таким чином вас намагаються відвернути від суті написаного, задіявши ваші емоції. Наприклад, якщо ви бачите такі слова в заголовках, як «Ви не повірите…», або «Нечувано…», «Шок!...» - скоріше за все це чистий фейк. Навіть сенсаційні, яскраві новини не оформлюються журналістами в такому вигляді. Базова цінність журналіста – це об'єктивність. Новина подається в сухому вигляді, без емоційного забарвлення та власного судженні автора.

Наступний момент – це джерело. Коли ви читаєте новину, зверніть увагу, на яке джерело посилається ЗМІ. Якщо це веб-сайт іншого ЗМІ або заява із офіційних державних ресурсів, ви можете це легко перевірити, відвідавши джерело. Якщо першоджерело сумлінне або не вказане зовсім, можна припустити, що новина вигадана або інформація спотворена.

Також підозри повинна викликати розміщена реклама. Скоріше за все фейк був видуманий, щоб привернути увагу до продукту або послуги, які вам намагаються нав'язати. Розповсюдженою є змога легімітизувати свою новину, підкріпивши її походженням із закордонного ЗМІ. В такому разі ви можете спробувати пошукати цю інформацію за європейських або американських ресурсах, щоб перевірити справжність. Будьте уважні та споживайте лише якісний контент.

На правах рекламы

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться