Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Порушення у справі Жеваго - маркер неспроможності судової системи забезпечити право на захист, - адвокат

4 грудня 2023 16:30

"Про який доступ до правосуддя може йти мова. Тому ми вважаємо, що це якраз є гарним прикладом того, що відбувається".

Адвокат VB Partners Радислав Ткаченко заявив, що його підзахисний Костянтин Жеваго, який фігурує у справі банку "Фінанси та Кредит", не може реалізувати своє право на доступ до правосуддя в Україні.

Про це він розповів в етері Еспресо.

"Справа вже розслідується понад 4 роки та не передається до суду, Костянтин Жеваго банально не може отримати та задовольнити своє право на розгляд його справи протягом розумного строку. І фактично через те, що справа не направляється до суду, немає реалізації права на доступ до правосуддя. Через це ми вважаємо, що справа існує лише для того, щоб тиснути на нього, створювати якісь інфоприводи та показувати в суспільстві, що нібито відбувається якась боротьба, хоча насправді справа сфальсифікована. У ній немає жодних доказів, якби вони були, то справа давно уже була б у суді. А так справа просто пуста і використовується для того, щоб тиснути на нашого клієнта", - сказав Ткаченко. 

Крім того, адвокат зазначив, що французький суд, відмовляючи в екстрадиції Україні, підкреслив сумнів щодо належного забезпечення на захист та справедливий суд Костянтину Жеваго в нашій країні.

"У зв’язку з чим його і не можуть видати Україні. На жаль, нам доводиться шукати справедливості вже в іноземних судах, а не в українських, і добре, що в іноземних судах ми цю справедливість знаходимо, але погано, на мою думку те, що тисячі українських громадян можуть стикнутися з подібною ситуацією і вони не зможуть себе захистити в українському суді, бо не отримують того справедливого суду, на який всі очікують", - підкреслив правозахисник.

Ткаченко розповів, що вже чотири місяці чекає роз'яснення про ухвалу в рамках справи щодо Костянтина Жеваго від слідчого судді Печерського суду Олега Білоцерківця, який мав би розглянути клопотання протягом 10 днів:

"Це відверте порушення, про який доступ до правосуддя може йти мова. Тому ми вважаємо, що це якраз є гарним прикладом того, що відбувається".

Що передувало

Жеваго сказав: "Слідчі та прокурори ладні ніколи не закривати справу банку "Фінанси та Кредит", аби я залишався в розшуку".  

Досудове розслідування у провадженні про начебто розтрату коштів банку "Фінанси та кредит" розглядається понад 4 роки. Захисники Костянтина Жеваго продовжують звертати увагу на неодноразові порушення законодавства України та громадянських прав їхнього клієнта.

10 листопада Верховний суд Франції у місті Париж після детального аналізу всіх поданих матеріалів, урахування всіх доказів та аргументів, представлених сторонами обвинувачення та захисту, поставив крапку в справі щодо екстрадиції українського підприємця та мецената Костянтина Жеваго і відмовив у задоволенні запиту української сторони про екстрадицію.

Підприємець та меценат Костянтин Жеваго зазначив, що Верховний Суд Франції підтвердив, що в сьогоднішній політичній ситуації в Україні належного судового захисту та й взагалі правосуддя він не отримає по своїй справі.

Адвокати Костянтина Жеваго, які вже не раз повідомляли про порушення громадянських прав їхнього клієнта та ненадання матеріалів справи для ознайомлення захисникам, також наголошують на процесуальних порушеннях під час досудового розслідування у справі про начебто розтрату коштів банку "Фінанси та кредит". 

Нагадаємо, Підвищення тарифів може призвести до банкрутства багатьох підприємств, - Жеваго

Голова ради директорів Ferrexpo закликає Київ припинити тиск на її підприємства у кампанії проти олігархів

 

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися