Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 2 Серпня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Посилюється робота Держпраці над зниженням рівня незадекларованої праці

 

 

25 травня 2021 15:05

Корисна інформація.

Державна служба України з питань праці разом із представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Національної поліції, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, соціальних партнерів та представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було прийнято рішення щодо спільної організації та координації зусиль у боротьбі з незадекларованою працею. Майданчиком для такої роботи стала робоча група Держпраці, до якої залучені представники всіх зацікавлених органів, а також представники роботодавців та працівників.

Результатом спільної роботи став Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. Особливістю цього плану є його формування на рівні регіонів та оформлення у єдиний документ на рівні країни. До цієї роботи залучено понад 500 працівників державних органів, у тому числі органів Держпраці.

Національним планом передбачається організація роботи в ризикових сферах господарювання в два етапи – інформаційного та інспекційного.

Під час інформаційного етапу планується проведення широкомасштабної інформаційної кампанії про ризики і наслідки незадекларованої праці, а також про процедури оформлення трудових відносин та інші вимоги законодавства про працю та охорону праці.

Інспекційна кампанія почнеться після інформаційної і буде спрямована на тих роботодавців, які використовують найману працю, але трудові договори не укладають, не сплачують податки та єдиний соціальний внесок.На обох етапах до заходів Держпраці в межах повноважень долучатимуться представники інших зацікавлених державних органів.

Тим часом, з початку року, за результатами вже проведених Управлінням Держпраці у Полтавській області заходів, на Полтавщині укладено трудові договори з 2 315 працівниками

Близько 1200 відвідувань роботодавців здійснили фахівці Управління в ході проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дотримання законодавства про працю, в тому числі щодо належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Роботодавців та їх працівників інформували про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційних відвідувань виявлено 34 роботодавця, які використовували працю 92 найманих працівників без укладення трудового договору, та 1 роботодавця, що використовує найману працю 2 працівників на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору. Також виявлено 7 працівників, з якими було укладено трудові договори, але були допущені до роботи без повідомлення органів ДПС.

З початку року за допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору винесено 6 постанов по ч. 2 ст. 265 КЗпП про накладення фінансових санкцій на суму 1 млн 80 тис. грн.

В черговий раз закликаємо роботодавців не намагатися обійти законодавство. Якщо використовуєте найманих працівників – укладайте з ними трудовідоговори.

Нагадаємо,  Де на Полтавщині найбільш високий рівень нелегальної зайнятості і що з цим робити

Кременчужан закликають не погоджуватися на роботу без офіційного оформлення та виплати заробітної плати «в конвертах»

 

Управління Держпраці у Полтавській області

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися