Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 26 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Посівна на Полтавщині завершена: площі озимих зернових під урожай наступного року не зменшено

 

26 жовтня 2020 13:40

Офіційна інформація.

Сьогодні на апаратній нараді у губернатора Полтавщини Олега Синєгубова з доповіддю про роботу АПК області виступив директор профільного департаменту Сергій Фролов.

Він заявив, що під урожай 2021 року посіяно 238,1 тис га озимих на зерно, що складає 100% до прогнозу, з них: пшениці – 225,5 тис га, жита – 4,1 тис га, ячменю – 8,5 тис га. Посіяно озимого ріпаку на площі 6,5 тис га.

На площі 202,4 тис. га або 85% площ озимих зернових отримано дружні сходи, які знаходяться в доброму та задовільному стані.

Площі озимих зернових під урожай наступного року не зменшено.

Після зібрання урожаю в області проводиться підготовка ґрунту на зяб, який потрібно провести на площі – понад 1,1 млн га. На даний час такі роботи проведені на 375 тис га або 22% площ.

Господарствами області уже розпочато роботу щодо формування страхового фонду насіння ярих культур, коригування структури посівних площ на 2021 рік, складання потреби в інших матеріально-технічних ресурсах (добрива, пально-мастильні матеріали, засоби захисту рослин).

Насіння ярих культур для посіву в наступному році засипано в повному обсязі, ведеться його доробка до посівних кондицій.

Для зменшення наслідків частих засух рекомендовано господарствам області впроваджувати волого та енергозберігаючі технології обробітку ґрунту. Під час закупівлі посівного матеріалу звертати увагу на його посухостійкі якості.

Південним районам області, які найбільш страждають від засух, переходити на посів гібридів кукурудзи середньої групи стиглості, зменшивши в свою чергу площі під пізньостиглою групою. Також рекомендовано збільшувати частку ранніх зернових культур у зерновій структурі посівних площ, так як вони більш ефективно використовують зимові та весняні опади для формування врожаю.

Важливим елементом для зменшення впливу кліматичних змін на сільське господарство області є відновлення потенціалу зрошення.

У силу природно-кліматичних умов, а також, враховуючи наявність чіткої тенденції до перетворення зрошення із допоміжного, як раніше вважалося, в необхідний, а для багатьох сільськогосподарських культур і визначальний елемент інтенсивних технологій їхнього вирощування, стале ведення землеробства без розвитку зрошення практично неможливе. Це одне з пріоритетних завдань розвитку аграрного сектору економіки області.

Нагадаємо, Кременчуцький район показав найнижчі врожаї серед районів області

 

Олег Булашев

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися