Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 24 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас: про будівництво кременчужанами заводу в Вільнюсі та борги влади Малецького за харчування у лікарнях

 
 

 

17 сентября 2020 17:15

Також повідомили про запровадження пілотний проект по запровадженню електронного щоденника у Полтаві.

Кременчук - один з яскравих прикладів литовсько-української співпраці в різних галузях: економіка, культура, освіта, тощо. Активно розвиваються побратимські зв'язки між Алітусом і Кременчуком, успішно впроваджується досвід Литви в сфері неформальної освіти, міжвузівської кооперації, реалізуються економічні проекти, зокрема, між
науково-виробничою фірмою «Техвагонмаш» та Вільнюським локомотиворемонтним заводом, тощо.

Тому і не дивно, що нещодавно призначений Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас один з перших своїх візитів здійснив саме на Полтавщину. Посла супроводжував Міністр-радник Саулюс Лабутіс.

Сьогодні, 17 вересня, у нашому місті дипломати де зустрілися з міським головою Віталієм Малецьким, відвідали Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) і були щиро вражені рівнем оснащення, організації процесу роботи з клієнтами та кількістю послуг, що надаються громадянам.

Екскурсію по ЦНАПу провела його директор Тетяна Печерица. Гостей супроводжували директор Кременчуцького відділення Полтавської торгово-промислової палати Лариса Михайлик та заступник директора Інституту розвитку Кременчука з міжнародної діяльності Андрій Мельник.

Наприкінці візиту дипломати дали інтерв’ю «Кременчуцькій газеті».

Перед усім ми запитали про проекти, які литовські підприємства реалізують в Полтавській області і чи є проблемні питання, пов'язані з цими проектами?

Вальдемарас Сарапінас розповів, що вчора у Полтаві вирішили запровадити у всіх школах обласного центру пілотний проект по запровадженню електронного щоденника для учнів та загалом електронізації учбового процесу в обласному центрі.

Даний проект, за словами дипломатів, реалізовуватимуть уже цього навчального року і зовсім безкоштовно для учнів.

«Вчитель матиме доступ лише до своїх учнів. У учня буде електронний кабінет. Батьки зможуть контролювати дитину. Також вчитель зможе давати завдання в його електронному кабінеті. Такий досвід у Литві впроваджено з 2008 року», - заявив Міністр-радник Саулюс Лабутіс.

Вальдемарас Сарапінас розповів, що у Кременчуці вже реалізується проект неформальної освіти, суть якого полягає в тому, що частину коштів за дітей, які відвідують гуртки та секції оплачує місцева влада, а частину батьки.

«Цей проект у початковій стадії у Кременчуці, як і у п’яти містах України», - прокоментував посол.

Розповів пан посол і про проект НВФ «Техвагонмаш» та Вільнюського локомотиворемонтного заводу. Кременчуцьке підприємство оснащає литовського партнера заводським обладнанням.

«Вони будують нам завод і це буде наймодернізованіший завод», - вважає посол.

Крім того, Вальдемарас Сарапінас розповів про те, що литовська фірма харчує у Кременчуці пацієнтів у лікарнях. Саме в цьому проекті є деякі проблеми, адже міська влада Кременчука заборгувала підприємству кошти.

«Тут є проблеми з фінансуванням. Місто заборгувало їм кошти. Суму боргу назвати не можу. При розмові з мером сьогодні він пообіцяв борг погасити», - заявив пан посол.

А тим часом, за словами посла вже 21 вересня в Алітусі відкриється виставка українських (у тому числі кременчуцьких) фотографів, а у подальшому виставку литовських фотографів планують відкрити у Кременчуці.

«У нас великі перспективи двосторонньої співпраці», - заявив посол.

Окремо «Кременчуцька газета» поставила послу питання, пов’язані з конфліктом у Білорусі та інші. Відповіді на них Вальдемарас Сарапінас пообіцяв надати згодом, вивчивши кожне з них.

Нагадаємо, 17 вересня Кременчук відвідає Посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас.

Історична подія: до Кременчука прибув Литовський дипломат найвищого рангу.

 

 

Олег Булашев

Фото, відео Олександр Попенко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися