Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 18 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Повітря у Горішніх Плавнях – найчистіше серед промислових міст України

 

 

17 травня 2021 08:30

На жаль, Кременчук не може похвалитися тим самим. Адже у рейтингу забруднення атмосферного повітря серед інших міст України – ми майже у десятці антилідерів.

У березні та квітні 2021 року у Кременчуці, а саме на Молодіжному спостерігалося забруднення повітря. І це не новина для мешканців нашого міста, які періодично скаржаться на сморід у тому чи іншому районі. То смердить паленою гумою, то невідомою речовиною. Наприкінці квітня стало відомо, що в міському бюджеті шукають 600 тис грн на встановлення на Молодіжному другого стаціонарного посту спостереження за повітрям.

А тим часом, як виявилося, у сусідніх Горішніх Плавнях упродовж 2020 року повітря було більш чистим, ніж у Кременчуці чи навіть у Полтаві. Про це свідчать дані Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського.

Лабораторії цієї установи традиційно проводять моніторинг стану забруднення атмосферного повітря у 39 містах України. Оцінку дають за даними спостережень на 129 стаціонарних постах мережі гідрометеорологічних організацій. Фахівці визначали вміст 22-х забруднювальних речовин, зокрема 8 важких металів.

За індексом забруднення атмосфери (ІЗА), який враховує ступінь забруднення атмосферного повітря по п’яти пріоритетних забруднювальних домішках, у 2020 році дуже високий рівень забруднення повітря зареєстровано у наступних трьох містах країни: Маріуполь, Кам’янське і Дніпро. Рівень забруднення повітря, що оцінювався як високий, спостерігався у Кривому Розі, Одесі, Києві, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Краматорську, Черкасах та Вінниці.

Чим же дихали кременчужани протягом минулого року? Згідно з опублікованими даними, в нашому місті реєстрували разове збільшення у 2 рази концентрації діоксиду азоту у повітрі. У 2,5 рази перевищувався разовий вміст фенолу. Середньорічний вміст фенолу перевищувався у три рази, а максимальний разовий – у 1,6. Збільшення за цим показником фіксували й у Полтаві, але у 1,5 рази.

Щодо Горішніх Плавнів, то в атмосферному повітрі цього міста спостерігався лише максимально разовий вміст завислих речовин.

Загальний рівень забруднення атмосферного повітря в Україні за ІЗА у 2020 році оцінювався як високий. Порівняно з попереднім роком він знизився (раніше було – 8,2, цього разу – 7) за рахунок деякого зниження середньорічного вмісту формальдегіду, фенолу та фтористого водню.

Якщо розглянути комплексний індекс забруднення атмосферного повітря міст України у 2020 році, який надає Центральна геофізична обсерваторія ім. Б. Срезневського, виявляється, що кременчужани дихають більш брудним повітрям, ніж мешканці Горішніх Плавнів чи обласного центру.


Як бачимо з таблиці, кременчуцьким можновладцям є над чим працювати, аби мешканці дихали чистим повітрям, і скарг на сморід ставало менше. Адже здоров’я людини залежить великою мірою від сприятливого стану екології.

Нагадаємо, у березні 2021 року стан повітря у Кременчуці був гірше, ніж позаминулого року.

По забрудненню повітря Кременчук обійшов Полтаву.

 

Олена Сінтюріна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися