Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 22 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Пожеж на Полтавщині цього року сталося менше, а загиблих - більше: особливо занепокоїть ситуація в екосистемах

 

2 серпня 2021 11:30

Офіційна інформація.

 

Сьогодні на нараді в голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова з питання про ситуацію, що склалася в пожежонебезпечний період 2021 року, та завдання щодо попередження пожеж на території області доповів начальник ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Володимир Салогуб.

За його словами, станом на 30 липня поточного року на території Полтавської області виникла 1201 пожежа, що на 31,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Внаслідок пожеж загинуло 34 (+9,6%) та травмовано 25 осіб (-13,7%).

Протягом вказаного періоду в житловому секторі виникла 491 пожежа, що становить 40,8% від загальної кількості пожеж, із яких 276 виникли безпосередньо у житлових будинках.

В екосистемах області виникло 516 пожеж (43,0% від загальної кількості), в тому числі 5 лісових пожеж, якими знищено лісову підстилку на площі 0,84 га та нанесені збитки на загальну суму 181 тис. грн.

Основними причинами виникнення згаданих пожеж стало необережне поводження громадян з вогнем, як правило, внаслідок неконтрольованого випалювання сухої трави, листя, сміття тощо.

Упродовж поточного року аварійно-рятувальними підрозділами ДСНС під час гасіння пожеж було врятовано 16 людей, у тому числі 2 дитини,
337 будівель та споруд, 44 одиниці техніки. Загалом збережено матеріальних цінностей на суму понад 53,8 млн грн.

Питання протидії пожежам в екосистемах області в поточному році чотири рази розглядалося на засіданнях регіональної комісії з питань регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області з прийняттям відповідних рішень (протоколи від 15.03.2021 №5/202, від 30.03.2021 №7/2021, від 22.04.2021 №10/2021, від 12.07.2021 №14/2021).

Відкориговані План протидії пожежам в екосистемах у 2021 році та План залучення сил і засобів області під час гасіння лісових пожеж.

Спільно з Департаментом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства розроблено та затверджено спільний графік проведення рейдів і патрулювань лісових масивів на квітень-листопад 2021 року. На сьогодні відповідно до зазначеного графіка здійснено 48 спільних рейдів в місцях масового відпочинку людей у лісових масивах, під час яких  з 383 громадянами проведено роз’яснювальну роботу щодо небезпеки спалювання сухої рослинності.

Відповідно до плану-графіка, затвердженого протокольним рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області від 22.04.2021 № 10/2021, Головним управлінням ДСНС України у Полтавській області забезпечено участь співробітників у проведені комісійних обстежень населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств та інших об’єктів і суб’єктів господарювання, які знаходяться у межах лісових масивів, на території області.

За результатами проведених обстежень складені відповідні акти, кожен з яких вручений під підпис керівнику чи уповноваженому представнику юридичної особи, щодо якої здійснювалося обстеження.

У результаті проведених обстежень 72-х населених пунктів, 13-ти дачних та садових товариств, 49-ти інших об’єктів зафіксовано 238 недоліків.

Типовими недоліками, виявленими в ході обстежень, є: влаштування стихійних сміттєзвалищ та залишків від спиляних дерев, відсутність запасів води для пожежогасіння, відсутність пристроїв для подачі звукових сигналів з метою оповіщення людей про виникнення пожежі, відсутність захисних смуг навколо населених пунктів та об’єктів.

Спільно з представниками соціальних служб, поліції, депутатського корпусу та представниками ЗМІ проведено 853 інформаційно-роз’яснювальні заходи, в тому числі рейди у місцях масового відпочинку в лісових масивах та житловому секторі. Під час рейдів проведено роз’яснювальну роботу з 15970 громадянами щодо недопущення пожеж у екосистемах області та попередження травмування та загибелі людей під час пожеж, у ході яких розповсюджувалися тематичні листівки і пам’ятки.

В обласних та районних друкованих виданнях опубліковано 266 тематичних статей щодо дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах області та безпечного поводження під час відпочинку на природі. В інтернет-виданнях розміщено 975 заміток, проведено 104 виступи на телебаченні та 226 – на радіо з відповідної тематики.

Підпорядкованими підрозділами Головного управління виготовлено та розповсюджено 7886 листівок, плакатів, пам’яток, буклетів та текстів для населення щодо попередження виникнення пожеж. Забезпечено розміщення вказаних матеріалів у закладах освіти, культури, житлово-комунальних та медичних закладах, громадському транспорті, поштових та банківських відділеннях, ринках та в місцях з масовим перебуванням людей.

Питання профілактики та реагування на пожежі, характерні для літнього пожежонебезпечного періоду, постійно перебувають на особистому контролі керівництва Головного управління.

 

Олег Булашев

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися