Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 29 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Пожежники аварійно-рятувальної служби: «У нас на КрАЗи вся надія»

 

3 апреля 2020 18:15

«КрАЗ» стоїть на варті пожежної безпеки не тільки в Горішніх Плавнях, Кременчуці, але і у значній частині Кременчуцького району.

«Унікальна, єдина в країнах СНД пожежна автоцистерна АЦ-13-70 на шасі автомобіля КрАЗ-6511Н4 (6х4) перебуває у нас «на озброєнні» з 2011 року, -  говорить Сергій Скоріченко, начальник  об’єктової аварійно-рятувальної служби ПрАТ «Полтавський ГЗК».

- Якби нам, в  аварійно-рятувальну службу Ferrexpo, на бойовий розрахунок ще  одного такого потужного вітчизняного «вогнеборця»! То  ми були б впевнені, що не залишимо «вогняному півню» жодного шансу.

 Використовуємо  пожежну автоцистерну на гасінні пожеж різноманітної складності. Коли час йде на секунди, хвилини, тоді  й цінуєш оперативність цієї техніки, великий об’єм цистерни, яка може бути і дозаправником, «донором» для інших пожежних машин, потужні насоси. Найзначніші її досягнення за останній час – ефективна участь у рятувальних операціях, коли загоряння сталося поблизу залізничної гілки, де розташовані високовольтні мережі, що постачають електроенергію на об’єкти Ferrexpo, а також під час гасіння торф’яників поблизу Кременчука. Неймовірні кадри гасіння цих пожеж за участю нашого КрАЗ-6511Н4 транслювалися на загальнонаціональних телеканалах України.

 «КрАЗ»  стоїть на варті пожежної безпеки не тільки в Горішніх Плавнях, Кременчуці, але і у значній частині Кременчуцького району, адже  ми з підрозділами ДСНС систематично узгоджуємо  плани взаємодії.

До речі, села, що об’єдналися з Горішніми Плавнями в територіальну громаду, не мають пожежно- рятувальних підрозділів. Доводиться, за потреби, і там допомагати.  Тож обсяг завдань значний, і техніка від «КрАЗу», незважаючи на свій майже десятирічний вік, успішно  справляється з усіма викликами».

Фахівці пожежної справи  перевагами КрАЗів називають високу прохідність шасі, його стійкість, наявність у конструкції кабіни та цистерни ребер жорсткості, які підвищують міцність і надійність, та   дозволяють уникати заносів на поворотах. Розповідають рятувальники: «Проривались і лісовими дорогами, і степами, болотистою місцевістю - не було жодних проблем. Безвідмовність КРАЗу – ось це нас влаштовує! Свої функції потужного рятувальника він виконує». 

Задоволені члени бойового розрахунку і значними об’ємами цистерни модульної комбінованої – 11 000 л,   при  тому, що наявна у автопарку техніка інших марок може «похизуватися» лише – 2, 5 тис. л необхідної для гасіння пожеж рідини, та піноутворювача – 2000л, що використовується в умовах відсутності протипожежного водопостачання.  Зручною та з підвищеним фактором безпеки називають дворядну кабіну, де  розташовані комфортні крісла, обладнані пасками безпеки,  автономними дихальними апаратами –   Dragger, а її висота дозволяє швидко розміститися екіпажу в екіпіровці.

Види стволів лафетних – стаціонарний (із дистанційним керуванням), переносний та комбіновані використовуються в залежності від категорії та складності пожежі. Стаціонарна установка порошкового пожежогасіння, (запас вогнегасного порошку - 250 кг) із дальністю 15 м – найчастіше у випадку  гасіння пожеж, що виникають на електроустановках.  «А запас довжини напірних рукавів у нас майже пів кілометра», - захоплюються рятувальники. До кінця квітня пожежну автоцистерну орендує підрозділ ДСНС – Державний воєнізований гірничо-рятувальний (аварійно-рятувальний)  загін, що функціонує наразі   на території Єристівського ГЗК. Командир 14  взводу ДВГРЗ ДСНС Ігор Чабан зазначає, що ця техніка виготовлена поки що в єдиному екземплярі, багатофункціональна, її вирізняє значні запаси робочої рідини, піноутворювача. Зручним є і дистанційне управління лафетним стволом.  Обладнання кабіни автономним обігрівачем завжди виручає, бо умови рятувальних операцій досить важкі, і просушити одяг, обігрітися – необхідна умова. Дихальні ж апарати для гірських рятувальників, що дозволяють в загазованій атмосфері працювати чотири години – теж потрібні.  Після закінчення терміну оренди пожежний КрАЗ буде обслуговувати всі гірничо-збагачувальні комбінати Ferrexpo.   

  За технічними характеристиками пожежна автоцистерна АЦ-13-70 на шасі автомобіля КрАЗ-6511Н4 (6х4 )призначена для доставки до місця пожежі бойового розрахунку, пожежно-технічного і аварійно-рятувального обладнання та засобів пожежогасіння, для гасіння пожарів водою з цистерни, відкритої водойми, мережі, а також повітряно-механічною піною та вогнегасним порошком.

  «КрАЗ»   готовий  оснастити підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, зокрема і пожежно-рятувальні частини підприємств,  ефективною вітчизняною технікою та забезпечити її   своєчасне технічне обслуговування. «АвтоКрАЗ» має в арсеналі широкий модельний ряд пожежних і спеціальних автомобілів із оригінальними технічними рішеннями, сучасним оснащенням, високими надійністю і якістю.  

Нагадаємо, Автозаводці виконали чергове замовлення на КрАЗ-7140Н6 для ВАТ«Азнафтомаш»

 Володимир Зеленський на «АвтоКрАЗі»: «Я вражений вашою технікою. Хороші машини, впевнений, у вас будуть замовлення»

«АвтоКрАЗ» розширює лінійку самохідних шасі

АвтоКрАЗ представив найпотужнішу в Україні автокранову установку із максимальною вантажопідйомністю 50 тонн

 

Прес-служба ПрАТ «АвтоКрАЗ»

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться