Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Позивач – «підставний»? Адвокати вважають, що через суд у Кременчуці намагаються незаконно забрати приміщення

23 лютого 2024 07:00

Судова справа.

Вчора, 22 лютого, у Крюківському районному суді Кременчука відбулося засідання по цивільній справі за позовом Віктора Столяренка до Сергія Баюна, ТОВ «Алвіга», ТОВ «Даня-2008» та ще декількох співвідповідачів Макашева і Сопрончука.

Позивач, який мешкає в Києві та володіє нерухомістю на території України, зокрема у Кременчуці, подав позов, щоб витребувати майно з незаконного володіння. Йдеться про одне з приміщень в нашому місті.

Воно належить співвідповідачам, які купили його у ТОВ «Даня-2008». Його в них хочуть відібрати через суд. При цьому, не планують надати будь-якої компенсації витрачених ним коштів.

Сам позивач просив призупинити провадження по справі, оскільки Баюн нібито знаходиться в розшуку. Присутні адвокати були проти задоволення цієї заяви, адже з'ясували, що в розшуку відповідач не знаходиться, а також вважали, що таким чином сторона позову зловживала процесуальним правом. Вони ж і зазначили позицію Верховного Суду з цього приводу – наявність кримінального провадження не є підставою для зупинення розгляду цивільної справи.

Один з адвокатів відповідача вважає, що шляхом судових рішень намагаються шахрайськими схемами захопити майно. Для прикладу, на засіданні розповіли, що першого грудня (рік не уточнили, - авт.) ТОВ «Алвіга» продала майно позивачу Столяренку, а другого грудня він же дарує це майно назад Алвізі. А такі нотаріальні дії коштують грошей, що викликає ще більше підозри в такій «схемі».

Згодом подароване майно було продане іншим особам - в цьому випадку ТОВ «Даня-2008», і через деякий час Столяренко подав позов, яким хоче повернути майно, що нібито перейшло в незаконну власність.

«Ми доводимо те, що Столяренко і третя особа Ган. (скорочено, - авт.) є пов’язаними особами», - сказали адвокати сторони відповідачів, додаючи, що Столяренко – «підставна» особа. Також сторона відповідачів відкрила деякі деталі такої схеми: «Люди купили нежитлове приміщення в центрі міста за великі кошти […] А тут звертаються і кажуть: «Повертайте назад. А кошти, що ви витратили, так плюньте і розітріть».

Нотаріус, який також був третьою особою, втім на стороні відповідачів, зазначив, що вважає заяву Столяренка про призупинення провадження по справі – безпідставною і з елементами шахрайських дій.

«На мою особисту думку, пан Столяренко не є вільною і свободною людиною. Він «підставна» особа Ган., на яку Ган. оформлює майно, продає майно», - сказав він.

Через деякий час в засіданні взяли перерву – наступного разу вже можуть перейти до судових дебатів.

Згодом Кременчуцька газета поговорила з представником ТОВ «Даня-2008», який розповів:

- Одним із представників відповідачів було надано ряд документів з Єдиного держреєстру нерухомого майна, які свідчать, що у 2007 році було оформлено майно за тим паспортом, який він зараз хоче визнати не дійсним. І це майно на сьогоднішній день йому і належить, вже за іншим паспортом. Тобто власник майна не змінився, однак ті документи, які він намагається вказати, що вони підроблені кимсь чи чимсь були, що він їх не отримував, зовсім про інше говорять.

- Тобто виходить, що дійсно за старим паспортом було зареєстровано, потім вже паспорт змінився…

- Змінився, а власник не змінився. За новим паспортом, знов-таки, те ж саме майно перейшло до цього ж власника. Тобто він вказує, що паспорт він не отримував у 2007 році, але ті обставини знаходження майна на цій же людині вказують зовсім про інше – власник один, але він навмисно змінював паспорти, щоб в подальшому цю схему розкручувати.

Додатково він повідомив, схожу справу Столяренко програв, і вона брала початок у Автозаводському суді - крапку поставив Верховний Суд.

Нагадаємо, «Не пам'ятаю» на більшість питань: як у Кременчуці колишній власник нерухомості хоче через суд повернути його собі.

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися