Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Правоохоронці на містах не згодні з безладом та свавіллям, яке запровадило керівництво поліції Полтавщини

Ми в Telegram

18 серпня 2022 11:30

Вимоги: проведення службового розслідування відносно полковника поліції Олексія Кочурова, з одночасним відстороненням на час перевірки від виконання службових обов’язків, притягнення останнього до дисциплінарної або можливо навіть і кримінальної відповідальності, ліквідації можливої заборгованості з виплати заробітної платні перед задіяним особовим складом за відпрацьовані години яка виникла у наслідок незаконної вказівки Олексія Кочурова.

 

Нещодавно "Кременчуцька газета" повідомляла про безлад та свавілля в поліції Полтавщини, а саме через те, що робочий день у правоохоронців має розпочатися з 6.40 для доповіді про розкриття злочинів обласному керівництву.

Матеріал про це на своїй сторінці у Фейсбуці виклав Голова профспілки в Первинна професійна спілка "Правозахисники країни" Сергій Джихур.

"У поліції некомплект, працюють в посиленому режимі вже пів року, вихідних немає, відпусток немає, доплати скасували, в країні війна!!! Де їм пан Ігор Клименко брати ті показники, розкриття, результати, як у вас там безлад, організація проходження служби найнижча???? Ви коли там вже навчитеся нормально організовувати роботу??? Ви коли зрозумієте, що вимагати розкриття можна тоді, коли вони вчинені, а коли ви не ведете статистику усіх скоєних і вимагаєте розкриття, це тільки фабрикація??? Коли злочини не скоюють, це теж результат на території, дуже безглуздо все рівно вимагати розкриття в порівнянні лише з минулим періодом.

Денис Монастирський Ви точно там розумієте, що керівник вимагати розкриття може виключно по конкретних зазначених фактах вчинення злочину, а не взагалі по загалям???? Принесіть мені швидко розкриття..... Це може означати тільки одне, що керівник не орієнтується, на службу ходить, тільки щоб кричати - принесіть мені розкриття.....

Офіс Президента України коли в Нацполіції України буде порядок???" - написав Сергій Джихур.

Тоді "Кременчуцька газета", на умовах анонімності, поспілкувалася з працівниками Кременчуцького райуправління поліції і дізналася, що місцеві правоохоронці також отримали вказівку про обов'язкову доповідь про роботу рано вранці. І це не лише працівники карного розшуку, а й слідства. Раніше їх робочий день, згідно наказу по Нацполу, розпочинався о 9.00 і тривав, не як сказано в наказі - до 18.00, а поки всі справи не зроблять. Це могло бути і до опівночі.

Сьогодні правоохоронці кажуть, що з такими примусами на роботі потрібно ночувати, а зарплату при цьому їм урізали на 30 тис грн. А ще вони зазначають, що їх колеги вже майже готові до звільнень, а професійно працювати скоро буде майже нікому.

І ось зараз ми отримали інформацію стосовно того, що керівники на містах сприйняли телеграму в.о начальника кримінальної поліції ГУНП в Полтавській області полковника поліції О.Кочурова про доповіді з раннього ранку, так би мовити, в штики.

Зокрема, 07.08.2022 року тоді ще заступник начальника поліції Кременчука - начальник кримінальної поліції ГУНП в Полтавській області, полковник поліції Олег Золотоноша надіслав пану Кочурову службову телеграму, в якій зазначив, що  для виконання вказівка полковника О.Кочурова, для збору інформації, аналізу та підготовки якісних матеріалів для доповіді, частина особового складу вимушена прибувати на службу о 6 годині ранку. Виконання цієї вказівки вносить суттєві зміни у робочий графік відповідальних співробітників поліції та призводить до збільшення робочого дня на 2 години 30 хвилин, а відповідно робочий тиждень  збільшується на 17 годин 50 хвилин, з одночасною відміною єдиного вихідного дня -  неділі.

При цьому О.Золотоноша пише, що працівники оперативних підрозділів не рахуються з особистим часом і на постійній основі працюють за ненормованим робочим графіком, а у разі вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів у тому числі і в нічний час здійснюють оперативне реагування, забезпечують їх документування та організовують розкриття. До того ж, відповідно до наказу Голови НПУ поліцію переведено на посилений варіант несення служби, який передбачає 12 годинний робочий день та відміну вихідного дня - суббота. Особовому складу доведено робочий графік, згідно з яким робочий день розпочинається о 8 годині 30 хвилин. Враховуючи постійні зміни криміногенної обстановки робочий день співробітника кримінальної поліції коливається від 12 до 14 годин, а при надзвичайних подіях і трагедіях таких як завдання ракетного удару по Амстору - переведення на цілодобове несення служби.

Для того, щоб система ранкового спілкування була організована належним чином, необхідно  підготувати відповідний наказ, яким потрібно передбачити: суттєву зміну робочого графіку, розглянувши можливість нарахування додаткового грошового забезпечення особовому складу задіяному під час виконання зазначеної вказівки або надання додаткового часу на відпочинок. Треба зазначити, що це призведе до безпідставного витрачання додаткових бюджетних грошових коштів та не забезпечить очікуваного результату з  покращення організації оперативно - службової діяльності. 

Олег Золотоноша також зазначає, що відомості про реєстрацію та стан розкриття злочинів на території оперативного обслуговування за часів незалежності України щодобово формується  черговою частиною та надаються щоранку керівництву у вигляді оперативного зведення.

А якщо керівники з місць мають рано з ранку доповідати керівникам на Полтаву, то це призводить до дублюювання функцій та додаткового безпідставного навантаження на працівників поліції.

"Враховуючи вищевикладене, вимагаю терміново відмінити зазначену вказівку, як таку, що не відповідає вимагам чинного законодавства та повноваженням Т.В.О. начальника кримінальної поліції...

Грунтуючись тим, що зазначена вказівка може кваліфікуватися як службовий злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність за ст. 365 КК України -  виконання її є неможливим, у зв’язку з відсутністю підстав та відповідних письмових наказів керівництва уповноваженого на прийняття таких рішень.

У зв’язку з вищевикладеним ініціюю проведення службового розслідування відносно полковника поліції Олексія Кочурова, з одночасним відстороненням на час перевірки від виконання службових обов’язків так як останній буде впливати на хід розслідування та на підпорядкований особовий склад.

За результатами службової перевірки необхідно вирішити питання щодо притягнення останнього до дисциплінарної або можливо навіть і кримінальної відповідальності, за фактом перевищення службових повноважень, яке виразилося у порушенні встановленого порядку, а саме затвердженого керівництвом розпорядку  робочого дня та відміну єдиного вихідного дня - неділя, внесенні суттєвих змін у робочий графік працівників поліції, що є грубим порушенням ст. 91 Закону України «Про НПУ», наказу Голови НПУ номер 242 від 8.04.2022, основопологаючих прав і свобод людини і громадянина, насамперед права кожного громадянина на відпочинок.

Також прошу вжити вичерпних  заходів з ліквідації можливої заборгованості з виплати заробітної платні перед задіяним особовим складом за відпрацьовані години яка виникла у наслідок незаконної вказівки Олексія Кочурова, починаючи з 12.07.2022",- сказано у телеграмі.

До речі, поспілкувавшись з правоохоронцями Кременчука ми дізналися, що вони підтримують те, що сказано у телеграмі О.Золотоноші.

Сам О.Золотоноша також підтвердив нам, що надсилав подібну телеграму.

Цікаво, що пан Кочуров сьогодні виконує свої обов’язки, як і раніше, а полковник Золотоноша, який очолював поліцію Запорізької області, а останнім часом працював у Кременчуці, став радником голови Нацполу України.

Чи дослухався начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов до думки колеги з Кременчука ми дізнаємося згодом, бо відправили до облуправління поліції відповідний запит.

Про безлад та свавілля в поліції Полтавщини: робочий день з 6.40 для доповіді про розкриття злочинів

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися