Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 15 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Претензії «За майбутнє» щодо порушення регламенту комісія Полтавської обласної ради визнала необґрунтованими

 

19 лютого 2021 17:30

Чи бути «Цифровій Полтавщині», чому сесія обласної ради не в ту дату, як хотіли депутати, кого пускати у зал засідань – результати регламентної комісії. Найбільші суперечки були під кінець двогодинного засідання щодо скарги від «За майбутнє»: комісія розглянула і визнала претензії щодо дій голови необґрунтованими. 

Гарячим було засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО, що відбувалось під головуванням Миколи Кульчинського учора, 18 лютого. 

Одне з ключових питань – звернення депутатів до комісії. Вони вважають, що голова Олександр Біленький порушив регламент, сам призначив дату сесії, бо обранці розраховували на іншу дату, послались на регламент. 

Заступниця керівника апарату, керуюча справами обласної ради Тетяна Паутова пояснила, що керувались частинами 4 та 5 статті 46 «Закону про місцеве самоврядування», порушення з боку голови не було, сесія відбудеться 23 лютого, аргументувала все. Також брали до уваги частину 7 цієї статті:

«Сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, а сесія районної, обласної ради - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації», - прокоментувала вона.

Пропозиція від 28 депутатів щодо скликання позачергової сесії надійшла 3 лютого. 10 числа обласна рада повідомила депутатам про розгляд пропозиції. А раніше, 8 лютого, опублікували розпорядження голови Біленького про скликання четвертої сесії восьмого скликання на 23.02.

Однак депутати почали по-різному трактувати слова скликання тощо, шукати значення дефініції у словниках, зокрема депутати Дядик та Степаненко. А Чепурко взагалі сказав, що якщо такі питання, то варто б пошукати, чи були прецеденти, що можуть судитись, однак він не бачить причини для цього – дата сесії призначена, питання реорганізації дитячого притулку (Центру соціально-психологічної реабілітації дітей) включене до порядку денного, процедура не порушена.

На комісії депутати розглядали інші важливі питання, як будуть використовувати прапори на Полтавщині, регіональну програму інформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021-2023 роки, як не допустити безладу під час сесії та уникнути нападів на публічних людей у стінах ради, меморандум із Волинню тощо. 

Комісія розглянула і підтримала проєкти рішень чергової сесії обласної ради, перший – «Про регіональну програму інформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021-2023 роки». 

Але тут не обійшлося без дискусій та заполітизованості. Сергій Марчишинець, виконувач обов’язків начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської ОДА в подробицях розповідав, як діятиме програма, чим буде корисною населенню Полтавщини, показував це на екрані, говорив про покриття Інтернетом, Також була озвучена сума – 42 мільйони на 3 роки. Однак присутні хотіли почути більше і не мовою програмістів, а доступно: чому так коштує, на що підуть ці кошти, де буде зберігатись інформація та як вона буде захищена (хмарні сховища, сервери тощо). 

На все це Сергій Марчишинець відповів, однак складалось враження, що депутати і Сергій Миколайович говорять різними мовами чи просто він не знаходив потрібних слів. 

«Він не відповів на мої запитання», – сказала Ірина Степаненко, депутатка (не член комісії).

«Я ж чув, що відповів, ви багато запитань задали, ніякого регламенту при цьому», – говорив їй Микола Кульчинський.

Чимало запитань було і з боку Олега Дядика, на які Маричшинець також аргументовано намагався відповідати. 

Приміром, на камери Дядик звинуватив Марчишинця і розробників програми, що ті «передерли» її у Дніпра. 

«Полтавські фахівці розробили програму раніше, а дніпряни консультувались, приїздили до нас, однак наші депутати попереднього скликання гальмували прийняття програми, тому в сусідньої області вона вже запроваджена, а у нас ще досі розглядають на комісіях», – відповів Сергій Марчишинець.

Також він пояснив, що програма типова, тож може бути схожою в різних областей, і якщо обранці будуть затягувати з голосуванням, то скоро в усіх областях буде ця програма, а в нашій ні.

Кульчинський як колишній народний депутат кількох скликань пояснив, що 42 мільйони на всю область на 3 роки – не така й велика сума, що розписаний кошторис, що модна буде вносити правки, це дозволено законом і варто таки прийняти регіональну програму інформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021-2023 роки, бо цьому не буде кінця-краю. Члени комісії таки підтримали проєкт. 

Далі говорили про прапори («Про затвердження Порядку використання прапорів на території Полтавської області»). Володимир Ярошенко вважає, що доцільно Полтавщині використовувати свій – стяг регіону до свят, щоб такий піднімали щороку 18 лютого, вшановуючи героїв Небесної сотні, з ним зустрічали б полеглих у російсько-українській війні бійців. Тож питання порядку використання прапорів винесуть на сесію також. 

Єдиному майновому комплексу «Видавництво «Кременчук» продовжити договір оренди – депутати не проти. 
Про Меморандум про міжрегіональну співпрацю між Полтавською обласною радою та Волинською обласною радою доповіла заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова. Нагадаємо, нещодавно Олександр Біленький із робочим візитом відвідував Луцьк, де ішлося і про меморандум. Члени комісії підтримали партнерство та обмін досвідом між обласними радами і рекомендувала сесії облради затвердити меморандум.

Кого пускати та не пускати на сесію

Одне з питань, що викликало дискусію – допуск громадян на сесію. Ішлося про громадські організації та журналістів і псевдомедійників. 

Зокрема, депутати були стурбовані безпекою у сесійній залі, згадували події 14 січня (останнє засідання сесії, яка тривала 7 годин), на якій була спроба зриву. Обранці не могли дійти згоди в цьому питанні, адже переймались тим, аби публічним особам не було загрози з боку гостей, аби поліція реагувала на напади та безлад з боку громадськості. 

Врешті визнали, що треба удосконалити алгоритм, як потрапити на сесію облради: акредитація, документи. Але разом з тим, зазначили Чепурко та Лемешко, якщо буде перешкоджання ЗМІ, то підуть суди. 

Тож вирішили пускати на сесію через акредитацію. Не пізніше ніж за добу медіа та ГО мають повідомити про наміри бути на сесії. Депутати вважають, що в і період карантину це доцільно і виправдано, і загалом ідеться перш за все про безпеку тих, хто в залі.

Відділу юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної ради рекомендували підготувати відповідні пропозиції та внести їх на розгляд комісії. 

«Відбулась регламентна комісія. Зазвичай найпалкіші дискусії виникають на бюджетній комісії чи ЖКГ, а сьогодні на регламентній було досить жваво. Якраз розглядали важливі питання, які виносяться на сесію і депутати проголосують, а були ще й такі, що стосувались скарг депутатів – винесення чи невинесення в сесійну залу, трохи вийшли на емоції, може, десь зайві, однак комісія вийшла цікава і жива. У сухому залишку ми все ж прийшли до певних консолідованих рішень, обговорювали питання поведінки і громадських активістів, і журналістів. Виникали різні пропозиції щодо недопущення. Перевірки. Думаю, що спільно з юридичним відділом ми відпрацюємо нормальний механізм, який дозволить безперешкодно висвітлювати депутатську діяльність, а з іншого боку не заважатиме депутатам нормально працювати», – прокоментував результати комісії Олексій Чепурко, заступник голови облради.

Своє бачення повідав і Микола Кульчинський, голова комісії. 

«Ви знаєте, безкінечно відтягувати прийняття програми інформатизації області не можна, тож я запропонував розглянути програму на сесії. Я вважаю, що вона необхідна області, що це невеликі гроші 42 мільйони на 3 роки, тим паче частина грошей іде з державного бюджету. Критикували, що місцеве самоврядування може вносити зміни до програми і вирішувати це за рахунок власних бюджетів – у цьому нічого поганого немає, адже кожен район має свою специфіку, а обласна програма може й не передбачити такого. Справа почалась, у Мінцифрі позитивно відгукнулись про програму, я думаю, що ми правильно вирішили, що рекомендували розгляд на сесії. 
Також він зазначив, що намагається завжди керувати процесом, дотримуватись регламенту та чекає цього дотримання від інших на комісії. 

Поки що у нас на комісії так не виходить: тут всі говорять одночасно – замість запитати готують цілі виступи з 5 чи 7 питань, це були гості, а не члени комісії. Ті хто були на минулих засіданнях, то вже дотримуються регламенту, а от гості якраз порушують (має на увазі представників партії «За майбутнє» та БЮТ), намагаються донести свою думку, вона їх пече, але треба і правил дотриматись, аби донести думку. Велика дискусія вийшла щодо розгляду доручення голови з приводу конфлікту на минулій сесії. Поки що ми не дійшли спільного висновку, я вважаю, що треба знайти спосіб припинити маніпуляцію журналістськими посвідченнями і проникати в раду під цими документами, а громадськості дати право виступити. До речі, ці люди, які тоді прийшли зірвати засідання сесії, мали право виступу, але ж не дочекались його! Стояти з плакатами, погрожувати чи депутату чи голові – ми маємо подумати, де тут межа і чого допускати не можна, щоб і не порушувати свободу слова, і не переступати через гідність депутата, але дати людям виступити по суті тих питань, які будуть розглядатись на сесії», – резюмував Микола Кульчинський.

У засіданні взяли участь всі троє заступників голови обласної ради Олександр Лемешко, Лілія Руроєва та Олексій Чепурко заступниця голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, також депутати облради: Володимир Ярошенко, Юрій Лебедин, Ірина Степаненко, Микола Бондар, Олег Дядик, Олексій Матюшенко, Яніна Аранчій, Наталія Гранчак, заступниця керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, медійники. 

 

 

 

За матеріалами видання КОЛО

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися