
«Ситуацію слід виправляти на державному рівні».
Кабінет Міністрів підвищив базові зарплати медичних працівників установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств, що фінансуються або дотуються з бюджету.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що з 1 січня 2022 року мінімальна зарплата лікарів складатиме 20 тис грн, а середня зарплата лікаря складеме 24 тис грн, фахівці з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медосвітою - на рівні не менше 13 тис 500 гривень.
«Вперше зарплата лікарів зросла за рік вдвічі. З нового року, з 1 січня, вона складатиме мінімум 20 тисяч грн. Середня зарплата лікаря в Україні буде 24 тисячі грн. Ми вперше починаємо гідно ставитись до лікаря, і не тільки тоді, коли нам це потрібно. Я впевнений, що через рік, у своєму наступному посланні, я такі ж слова скажу про заробітні плати наших вчителів», - сказав Зеленський.
Але на місцях ситуація з підвищенням зарплати зовсім не райдужна.
За словами мера Кременчука Віталія Малецького, на оплату праці на рік різним лікарням міста не вистачає від 7 до 15 млн грн. Ці кошти влада шукатиме, але одним з шляхів їх появи називають підвищення ставок по оплаті Нацслужбою здоров’я за лікування хворих.
А що ж у медустановах Кременчука, які мають підпорядкуватися обласним медустановам? З таким питанням журналісти Кременчуцької газети пішли по диспансерах. Одним з перших ми дійшли до шкірвендиспансеру, який вже не є юридичною особою, а лише відділенням полтавського диспансеру.
Поспілкувавшись неофіційно з медиками, ми дізналися, що вчора до них приїздило полтавське керівництво і спілкувалося на цю тему.
«Нам запропоновано піти кожному на тиждень за свій рахунок і перейти на пів ставки. Про які підвищення зарплати тут тоді казати? Президент обіцяє зарплату лікарям - 20 тис грн, медсестрам - під 13 тис грн, а у нас може стати гірше, ніж було... Нас тут залишилося 7 медсестер. Працюємо, аж з ніг збиваємося....» - розповіла одна з медсестер.
Її колега каже, що не можна, аби диспансер працював до обіду чи 16.00, як пропонує керівництво з Полтави.
«Ви до нас прийдіть після 17-ої години. Тут маса пацієнтів приїздить після роботи. Ми і так вже по суботах не працюємо», - каже інша медсестра, яка також дізналася про прихід журналіста до медустанови.
Керівниця відділення Олена Нужнова згодом підтвердила слова медсестер і заявила, що вже написала заяву на відпустку за свій рахунок, але зазначила, що все одно працюватиме.
«А ось медсестрам, як їх писати. Їх і так залишилося мало і якщо одна піде, інші взагалі перевантажені.... Якщо вони підуть за свій рахунок і на пів ставки, то їх зарплата дійсно буде нижча, ніж була до Нового року...
Ситуацію слід виправляти на державному рівні. Вона така і в інших закладах. Нацслужба здоров’я має підняти оплату за пацієнта або Кабмін має надати кошти на медустанови і область їх би розподілила. Інакше ми не виживемо», - каже пані Нужнова.
Самі пацієнти також обурені ситуацією, яка складається.
«У нас немає зайвих коштів по 250-350 грн сплачувати у приватних клініках за прийом до лікаря... Їх слід підтримати фінансово. Це має робити і Камбін, і область, і місто. Ми ж живемо тут і, не дай Бог, буде спалах шкірної або венеричної хвороби. То тоді всі забігають, як з коронавірусом. Слід думати наперед!» - заявив кременчужанин ОЛексій Голишев.
Як вижити кременчуцькому шкірвендиспансеру в ситуації, яка склалася, ми плануємо запитати і у керівників області.
Нагадаємо, Кременчуцький шкірвендиспансер по суботах не працюватиме
Шкірвендиспансер у Кременчуці поки не забезпечує вимоги інклюзивності
Олег Булашев