Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 19 Травня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Президент обіцяє зарплату лікарям - 20 тис гривень.., а у нас може стати гірше, ніж було»: у Кременчуцькому шкірвендиспансері ситуація критична

18 січня 2022 15:30

«Ситуацію слід виправляти на державному рівні».

Кабінет Міністрів підвищив базові зарплати медичних працівників установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств, що фінансуються або дотуються з бюджету.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що з 1 січня 2022 року мінімальна зарплата лікарів складатиме 20 тис грн, а середня зарплата лікаря складеме 24 тис грн, фахівці з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медосвітою - на рівні не менше 13 тис 500 гривень.

«Вперше зарплата лікарів зросла за рік вдвічі. З нового року, з 1 січня, вона складатиме мінімум 20 тисяч грн. Середня зарплата лікаря в Україні буде 24 тисячі грн. Ми вперше починаємо гідно ставитись до лікаря, і не тільки тоді, коли нам це потрібно. Я впевнений, що через рік, у своєму наступному посланні, я такі ж слова скажу про заробітні плати наших вчителів», - сказав Зеленський.

Але на місцях ситуація з підвищенням зарплати зовсім не райдужна.

За словами мера Кременчука Віталія Малецького, на оплату праці на рік різним лікарням міста не вистачає від 7 до 15 млн грн. Ці кошти влада шукатиме, але одним з шляхів їх появи називають підвищення ставок по оплаті Нацслужбою здоров’я за лікування хворих.

А що ж у медустановах Кременчука, які мають підпорядкуватися обласним медустановам? З таким питанням журналісти Кременчуцької газети пішли по диспансерах. Одним з перших ми дійшли до шкірвендиспансеру, який вже не є юридичною особою, а лише відділенням полтавського диспансеру.

Поспілкувавшись неофіційно з медиками, ми дізналися, що вчора до них приїздило полтавське керівництво і спілкувалося на цю тему.

«Нам запропоновано піти кожному на тиждень за свій рахунок і перейти на пів ставки. Про які підвищення зарплати тут тоді казати? Президент обіцяє зарплату лікарям - 20 тис грн, медсестрам - під 13 тис грн, а у нас може стати гірше, ніж було... Нас тут залишилося 7 медсестер. Працюємо, аж з ніг збиваємося....» - розповіла одна з медсестер.

Її колега каже, що не можна, аби диспансер працював до обіду чи 16.00, як пропонує керівництво з Полтави.

«Ви до нас прийдіть після 17-ої години. Тут маса пацієнтів приїздить після роботи. Ми і так вже по суботах не працюємо», - каже інша медсестра, яка також дізналася про прихід журналіста до медустанови.

Керівниця відділення Олена Нужнова згодом підтвердила слова медсестер і заявила, що вже написала заяву на відпустку за свій рахунок, але зазначила, що все одно працюватиме.

«А ось медсестрам, як їх писати. Їх і так залишилося мало і якщо одна піде, інші взагалі перевантажені.... Якщо вони підуть за свій рахунок і на пів ставки, то їх зарплата дійсно буде нижча, ніж була до Нового року...

Ситуацію слід виправляти на державному рівні. Вона така і в інших закладах. Нацслужба здоров’я має підняти оплату за пацієнта або Кабмін має надати кошти на медустанови і область їх би розподілила. Інакше ми не виживемо», - каже пані Нужнова.

Самі пацієнти також обурені ситуацією, яка складається.

«У нас немає зайвих коштів по 250-350 грн сплачувати у приватних клініках за прийом до лікаря... Їх слід підтримати фінансово. Це має робити і Камбін, і область, і місто. Ми ж живемо тут і, не дай Бог, буде спалах шкірної або венеричної хвороби. То тоді всі забігають, як з коронавірусом. Слід думати наперед!» - заявив кременчужанин ОЛексій Голишев.

Як вижити кременчуцькому шкірвендиспансеру в ситуації, яка склалася, ми плануємо запитати і у керівників області.

Нагадаємо, Кременчуцький шкірвендиспансер по суботах не працюватиме

Шкірвендиспансер у Кременчуці поки не забезпечує вимоги інклюзивності

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися