Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 1 Октября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Президент Зеленський веде свій безкоштовний блог, а Малецький просить мільйони на 16 кольорових сторінок

 

 

4 декабря 2019 16:45

Мер Кременчука хоче випускати агітку за 9 млн 300 тис грн.

Сьогодні в мерії Кременчука засідала регламентна комісія, на якій знову журналісти та активісти висловили свою незгоду з проектом рішення міської ради Кременчука щодо виділення комунальному підприємству «Кременчуцька телерадіокомпанія» (у народі «Агіт ТБ Малецького») 18 мільйонів гривень. На частину з них (9 млн 300 тис грн) у новому році планують накладом у 44 тисячі примірників щотижня видавати безкоштовну газету «Кременчуцькі новини».

Першим з даного питання виступила представниця Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб» Лариса Гориславець.

Вона зачитала звернення громадськості до голови та членів депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, забезпечення правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, розгляду питань конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності.

 Надаємо його без скорочень:

 

Шановні панове!

Відповідно до п.4.2 Положення про комісії Кременчуцької міської ради VII скликання від 26.11.2015р., постійні комісії зобов’язані розглядати звернення (скарги) фізичних та юридичних осіб, що надходять на їх адресу.

Також до повноважень комісії, згідно з п.2.4 вищевказаного Положення, належить аналіз звернень та скарг в межах компетенцій відповідної комісії.

Відповідно до п.3.1 постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, забезпечення правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, розгляду питань конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності розглядає питання забезпечення захисту прав і свобод громадян, вивчає роботу правоохоронних органів щодо забезпечення прав і свобод громадян, а також (що видно з назви комісії) розглядає питання  конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності.

Просимо комісію розглянути проект рішення №23, зареєстрований на офіційному сайті Кременчуцької міської ради 14.11.2019р. “Про внесення змін до рішення Кременчуцької міської ради від 22 грудня 2016 року «Про затвердження міської Програми сприяння розвитку інформаційної діяльності КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» та Редакції офіційної газети Кременчуцької міської ради «Вісник Кременчука» на 2017- 2021 роки» на предмет конфлікту інтересів та корупційних ризиків, порушення прав і свобод громадян.

Зокрема, у Пояснювальній записці до Проекту рішення пропонується збільшити суму фінансування для КП «Кременчуцька телерадіокомпанія»: замість суми 2 млн 756 тис.грн внести суму 18 млн 439 тис.грн.

За ці кошти КП «Кременчуцька телерадіокомпанія» випускатиме та безкоштовно розповсюджуватиме щотижня 44 тисячі примірників нової газети «Кременчуцькі новини», про що стало відомо з оголошеного 26.11.2019р. тендеру в системі Prozorro.

 

  1. Подібна ініціатива іде всупереч загальнодержавній стратегії. Україна підписала Угоду про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом і взяла на себе важливі зобов’язання розбудовувати розвинуту й сталу демократію. 

Одне із цих зобов’язань - роздержавлення ЗМІ. Ця вимога ЄС закріплена в Резолюції 1466 Парламентської Асамблеї Ради Європи «Про виконання обов'язків та зобов'язань Україною» 5 жовтня 2005 року. Відповідно до цього документу Україна унормувала вітчизняне законодавство та прийняла ЗУ «Про Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». У Кременчуці виконали цей Закон і роздержавили газету Кременчуцької міськради «Вісник Кременчука», але створили газету на базі комунального підприємства, віднайшовши лазівку в законодавстві.

Таким чином, фінансування міською радою будь-якого друкованого видання, суперечить духу законодавчих актів і міжнародних зобов’язань України перед ЄС. 

По-суті, подібні політичні рішення є реваншем радянського режиму, грають на руку проросійським силам. 

Враховуючи викладене, заради пам’яті полеглих на Майдані і в АТО, заради європейського майбутнього наших дітей:

  • закликаємо депутатів відмовитися від будь-яких спроб відновити фінансування друкованих ЗМІ в Кременчуці будь-якої форми власності.
  • зняти з голосування проєкт рішення міської ради №23, зареєстрований на офіційному сайті 14.11.2019р.

У свою чергу, громадськість, яка залишила підписи під цим листом, відчуває відповідальність за віддалені наслідки подібних антидержавних рухів та має намір звернутися до СБУ з повідомленням про ризики для інформаційної безпеки України та її державності, суверенітету, дотримання конституційного ладу.

 

2.Також, просимо комісію, у повноваженнях якої є питання  конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності, розглянути ситуацію в Кременчуцькій міській раді, де є ознаки конфлікту інтересів. 

Зокрема, звертаємо вашу увагу, що проєкт рішення № 23 розробляла прес-служба, керівницею якої є Юлія Перепелятник. А бенефіціаром є КП «КТРК», керівником якого є її чоловік Сергій Перепелятник. Протягом останніх років, фінансування КТРК щороку зростало удвічі: у 2017 - 2,9 млн грн, у 2018 - 6 млн грн, у 2019 - 8 млн грн. У 2020 Юлія Перепелятник вносить пропозицію виділити з бюджету 18 млн грн замість 2,7 млн, грн, як вже раніше вирішили депутати. У 6 разів більше! 

Тож просимо комісію дослідити питання конфлікту інтересів в даній ситуації.

Також, повертаючись до повноважень комісії в частині вивчення роботи правоохоронних органів щодо забезпечення прав і свобод громадян, хочу навести той факт, що КП «КТРК» приховує інформацію щодо фінансової діяльності. ГО КІПЦ «Європейський клуб» надіслала 5 запитів на інформацію про програму телепередач, про закупівлі, про плани трансляції телеканалу, але ми не отримали інформацію ні на жоден запит

Враховуючи наведені факти, просимо:

  • дослідити питання урегулювання конфлікту інтересів при розробці проекту рішення №23 від 14.11.2019р.
  • розглянути питання ненадання інформації на запит до КП «КТРК», що є порушенням права на інформацію.

 

4 грудня 2019р.

члени ГО Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб»,

журналісти «Телеграф», «Кременчуцька газета», ТБ «Візит», «Кремінь»

члени ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука»

мешканці Кременчука (підписи у Додатку)

 

 

 

Після цього слово взяв депутат Кременчуцької міськради Сергій Погрібний. Він запитав розробника проекту рішення - керівника прес-служби міськвиконкому Юлія Перепелятник про те, на якій частоті транслюються програми комунального телебачення та запитав, а як же стосовно здорової конкуренції?

Відповідь керівника прес-служби мерії була розпливчастою - над питанням ефіру телеканал працює. Але ж їм платяться баснословні кошти, а замість ефіру телеканал можна побачити з мізерними переглядами у інтернеті та в ефірі телеканалу «Чумгак».

Начальник юридичного департаменту Валерій Мирошніченко заявив, що не бачить конфлікту інтересів між тим, що дружина керівника комунальної телекомпанії Сергія Перепелятника представляє проект рішення депутатам.

Далі слово взяла депутат міськради Оксана Піддубна. Вона зазначила, що на запити до телекомпанії переважно надійшли не відповіді, а відписки і заявила, що комунальний телеканал приховує свою фінзвітність.

Також вона нагадала 2015 рік, коли депутати минулого скликання вирішили провести перевірку діяльності комунальних телевізійників, а згодом директора телеканалу Сергія Перепелятника звільнили з посади.

«А де ж ваше... чесно, відкрито висвітлювати роботу кожного депутата? Я близько 200 запитів подала і про великі тарифи, і про недофінансування на придбання інсуліну, і про лікарні і нестачу лікарів, а ви це показували?»,- запитала депутат.

«Це не стосується рішення!»,- заявила Ю.Перепелятник, чим здивувала присутніх, які підправили її, що все це стосується програми діяльності комунальних телевізійників та їх фінансування.

Голова комісії Віталій Таценюк заявив, що спілкувався з цього приводу з мером і вважає, що питання не підготовлено як слід.

«Ви підготуйтеся!»,- сказав голова комісії Ю.Перепелятник.

Журналіст Кременчуцького Телеграфу Тетяна Донченко заявила, що тендер по новій комунальній газеті прописаний під одну компанію і це ніяк не відповідає принципу рівноправності ЗМІ.

Вона запропонувала робити все на рівних і конкурентноспроможно. Т.Донченко навела приклад того, як у Херсоні влада провела конкурс і друкує свої матеріали у незалежній газеті.

Також журналіст повідомила, що виставлені на тендер суми значно завищені.

«Коли у вас дірявий унітаз, ви ж плазму не купуєте?!»,- заявила Т.Донченко.

Головний редактор Кременчуцької газети Олег Булашев розповів, що за добу петиція про непроведення тендеру і спрямування близько 10 млн грн на друк агітгазети влади краще спрямувати на потреби освіти та медицини набрала необхідну кількість голосів і це означає, що громадяни також не хочуть витрачати кошти на папір.

Він також заявив, що суми у тендері на друк газети значно завищені і замість 9 млн 300 тис грн, можна цю процедуру випуску газети та доставки здійснити за 3 млн 700 тис  грн. Він підкреслив, що і сам тендер прописаний до кінця січня 2020 року, а видавати газету вже потрібно з початку січня.

Крім того О.Булашев повідомив, що за словами міністра культури, спорту та молоді Володимира Бородянського Україна йде шляхом роздержавлення ЗМІ, а Кременчук, навпаки, створює нове комунальне видання.

«Пропоную залишити комунальному телебаченню необхідну сумму на роботу, а питання про друк газети зняти з порядку денного сесії»,- сказав О.Булашев.

Лариса Гориславець також зазначила, що країна рухається в Європу, а Кременчук - навпаки. До того ж, за кордоном не фінансують комунальні ЗМІ.

Здивувалася роздутому штату комунальних телевізійників у своїй промові депутатка Оксана Піддубна.

«Було 25, зараз 45....Що ж робить такий штат?»,- сказала депутатка, але Ю.Перепелятник не надала чіткої відповіді.

«У ваших сюжетах слід дякувати меру, тоді вас покажуть, а хто так не робить, тих не покажуть? Де ж рівні відношення?»,- запитувала О.Піддубна.

Наприкінці розгляду питання голова депкомісії В.Таценюк запропонував кожному її члену висловити свою думку з резонансного питання.

С.Погрібний запропонував питання винести на сесію і там прийняти рішення, чи слід такі великі суми спрямовувати на комунальне телебачення.

«45 чоловік штату можуть звертати гори, а не так....Я також можу запропонувати куди такі великі кошти спрямувати», - зазначив С.Погрібний.

Депутат Дмитро Лозовик також запропонував визначитися з цим питанням на сесії.

Депутат Олександр Прокоп запропонував визначитися з питанням витрат бюджету саме бюджетній комісії, а вже потім вирішувати, що з ним робити далі.

«Хотів би історичної правди про події, але не за такі кошти. Ми обговоримо питання ще на фракції»,- зазначив голова комісії В.Таценюк.

«Якщо ви приймете це питання, то потім вам скажуть: «лікуйтеся газетою». Дахи ремонтуйте газетою та все інше також робіть газетою»,- зазначила О.Піддубна.

Журналісти пожартували, що нехай мер Малецький, задля свого піару веде блог в інтернеті, як Президент України Володимир Зеленський, а не витрачає вкрай необхідні медицині, освіті, ЖКГ кошти на власну агітку.

Нагадаємо,  Петиція проти «Агітки Малецького» набрала 253 голоси всього за одну добу.

Нагадаємо, журналісти і частина депутатів проти того, щоб мер Кременчука красувався на сторінках дорогої газети із гірляндою.

 Кременчужани закликають депутатів міськради відмовитися від газетних агітпланів мера Малецького.

Також: у Кременчуці хочуть витратити 10 млн грн на нову агітаційну газету Малецького і його команди.

Апетит зростає нереально – «Агіт ТБ Малецького» наступного року обійдеться Кременчуку у понад 18 млн грн.

Читайте також: директор «Агіт ТБ Малецького » в 2018 році заробив 95 мінімальних зарплат, ніж випередив багатьох директорів комунальних підприємств. Це сума - в в 353 тис 263 грн.

 «Агіт ТБ Малецького» «влипло» у кримінальну справу.

 

 

Олег Булашев

Фото Кирило Воронцов

Відео Олексій Орлов.

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться