Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

При губернаторі Синєгубові створять робочу групу з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова


28 февраля 2020 09:15

«Цей дорадчо-консультативний орган створюється не на папері, до нього увійдуть представники ЗМІ, Нацполіції, влади, щоб разом обговорювати наявні проблеми".

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зустрівся з керівниками Національної спілки журналістів України та Академії української преси. Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, візит експертів на Полтавщину спрямований на вирішення питань у відносинах між владою та представниками медіа, забезпечення ефективного захисту прав журналістів.

«У Полтаві у нас заплановані дискусійні зустрічі з журналістами, правоохоронними органами, після яких ми дамо рекомендації щодо покращення стосунків ЗМІ із владою, щодо захисту прав журналістів та їхньої фізичної безпеки, – розповів голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. – Найгостріша тема на Полтавщині, як і в Україні, – перешкоджання журналістській діяльності. Для нас головне, щоб за випадками погроз і нападів на журналістів були реальні покарання».

Олег Синєгубов повідомив, що при облдержадміністрації створюється нова робоча група з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова.

«Цей дорадчо-консультативний орган створюється не на папері, до нього увійдуть представники ЗМІ, Нацполіції, влади, щоб разом обговорювати наявні проблеми, – зазначив голова Полтавської ОДА. – Обласна влада повністю відкрита перед журналістами. З першого дня ми працюємо відкрито, запрошуємо журналістів на всі заходи, проводимо пресконференції, жодному журналісту, який хотів домовитися про інтерв’ю, я не відмовив. Як і в будь якій роботі, виникають певні непорозуміння, але ми готові чути кожного і співпрацювати».

Голова Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський розповів про актуальний стан свободи слова в області: «Загалом Полтавщина – не проблемний регіон, але в 2017 році було кілька проваджень за фактами нападів, погроз та перешкоджання журналістській діяльності. На жаль, за жодним випадком нікого не покарано, ніхто не поніс відповідальності. Я хочу, щоб новостворена робоча група була активнішою за попередню, продовжувала тримати на контролі ці справи й не допустила нових прецедентів».

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов розповів про позитивний досвід Харківщини, де було проведено ряд безплатних тренінгів для журналістів щодо правової обізнаності та курсів самозахисту. Запропонував разом із викладачами Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого, Нацполіцією організувати подібне навчання і в Полтаві.

Також 27 лютого заступник голови обласної ради Анатолій Ханко зустрівся із головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком та групою національних та регіональних експертів з питань свободи слова та професійної діяльності журналістів: президентом Академії української преси Валерієм Івановим, координатором проекту в Україні та Білорусі Фонду Фрідріха Науманна за Свободу Володимиром Олійником, виконавчим директором Академії української преси Андрієм Коваленком, головою обласної організації Національної спілки журналістів України Євгеном Лопушинським.

За повідомленням прес-служби олблради, у ході зустрічі були обговорені питання щодо стану свободи слова та комфортності роботи журналістів на Полтавщині. Йшлося, зокрема, про забезпечення умов для професійної діяльності журналістів із висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, законопроєкти про медіа та про боротьбу з дезінформацією, дотримання стандартів журналістики.

Анатолій Ханко наголосив на важливій ролі журналістів у суспільному житті області.

«Журналісти мають конструктивну позицію, добре розуміють поточні проблеми та перспективи розвитку нашого регіону, допомагають владі у розв’язанні проблемних питань життєдіяльності області», – зазначив Анатолій Ханко.

Разом з тим він підкреслив необхідність збереження друкованих ЗМІ.

«Газети, як правило, містять достовірну, об’єктивну інформацію, доносять її, насамперед, до жителів сільської місцевості. Саме тому важливо створити умови, за яких друковані видання матимуть можливість розвиватися, як це відбувається в країнах Європи», – сказав Анатолій Ханко.

В свою чергу, Сергій Томіленко порушив питання щодо гарантій захисту прав журналістів та їхньої фізичної безпеки, а також збереження регіонального суспільного мовлення.

 

Олег Булашев 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться