Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 29 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Приватники з ОСББ на Молодіжному «б’ють» енергозбереженням по тарифу на тепло

 

29 августа 2017 15:50
Приватники з ОСББ на Молодіжному «б’ють» енергозбереженням по тарифу на тепло

Представники кременчуцьких ОСББ власними силами вирішують проблему захмарних платіжок за опалення: отримані цифри вражають.

Якщо не має змоги сплачувати чималі кошти за опалення, то вже потрібно давно слід встановити у своєму будинку комплекс енергозберігаючих заходів – вважає практикуючий представник Асоціації ОСББ «Кременчук» Олександр Ткаченко.

Протягом минулої зими тарифи на опалення зовсім не радували кременчужан: 30,34 гривні за кожен квадратний метр оселі при умові відсутності теплового лічильника.

Але навіть наявність обліку тепла часом не виправдовувала надій на зменшення оплати послуг за опалення: відомі випадки, коли після встановлення лічильника мешканці окремих будинків сплачували ледь не по 40 гривень за квадратний метр (!).

Як видно вище, аргументи на користь впровадження енергозбереження не викликають питань.

Мешканцям багатоквартирних будинків експерти радять почати зі встановлення теплорегулюючої апаратури – індивідуальних теплових пунктів (ІТП).

Протягом цього року на території Кременчука вже почали встановлювати одразу по декілька штук.

Нині на Молодіжному одразу в двох житлових будинках йдуть роботи зі встановлення одразу трьох ІТП за наступними адресами:

- вулиця Молодіжна, 37 (2 IТП на загальну суму в 600 тис. гривень),

- проспект Лесі Українки, 21 (1 ІТП за 305 тис. гривень).

За словами представника Асоціації ОСББ «Кременчук» Олександра Ткаченка, дане обладнання дозволить економити до 30 % на теплі: для панельного будинку це може виразитись у 20 гривень за кожен квадратний метр.

Для прикладу, мешканці житлового будинку по вулиці Івана Мазепи, 25 минулої зими платили в середньому 35 гривень за квадратний метр. Використання ІТП знизило б дану цифру до 24,5 гривень.

Крім того, Ткаченко каже, що житловий будинок, що вулиці Тараса Бульби, 15, незабаром має стати передовим в плані енергоефективності на теренах Кременчука: мешканці будуть сплачувати лише 10 гривень (!) за кожен квадратний метр.

Це буде досягнуто в результаті утеплення будинку 10-сантиметровим шаром теплоізоляції та роботи ІТП.

Для цього мешканцям цього будинку, що попередньо створили ОСББ, банк дає кредит у розмірі 1,7 млн. гривень на 10 років.

При цьому за кожен квадрат мешканці будуть сплачувати за кредит лише по 3 гривні за кожен квадрат  щомісячно .

Для довідки.

Індивідуальний тепловий пункт — це автоматизована модульна установка, яка передає теплову енергію від зовнішніх теплових мереж (котельної) до системи опалення, гарячого водопостачання та вентиляції житлової будівлі.

Якщо простіше — це вентиль, що дозволяє будинку регулювати, скільки теплоносія зайде в будинок. Він дає його співвласникам потужний механізм заощадження. Використання ІТП дозволяє їм вирішувати, скільки і коли тепла буде споживати будинок, а головне — скільки коштів вони витрачатимуть на опалення.

Найефективніше економить тепло і гроші жителів ІТП з функцією автоматичного погодного регулювання подачі тепла у систему теплопостачання будинку. При цьому балансувальні клапани оптимально розподіляють кількість тепла незалежно від розташування стояка опалення.

Це дає можливість отримати одинакову температуру повітря у кожній квартирі, уникаючи ситуацій, коли під дахом — «африка», а над підвалом — «арктика».

Відмінність таких ІТП від аналогів полягає в "розумній" автоматизації. До теплоносія, що циркулює у системі, такий ІТП додає рівно стільки гарячого теплоносія з мереж, скільки необхідно за даних температурних умов. Самі ж дані ІТП отримує від набору датчиків, що відслідковують температуру надворі та в будинку.

ІТП дозволяє знизити витрати завдяки погодному регулюванню й усуненню перегрівання у перехідний період. Це ж обладнання допомагає  зменшити подачу тепла без порушення гідравлічного і теплового режиму роботи системи опалення після утеплення будинку.

Сучасні ІТП — доволі гнучкі в налаштуванні пристрої. Вони дозволяють користувачам вибирати температурні графіки подачі тепла, що відповідають потребам їх будинку.

Чинні в Україні державні будівельні норми (ДБН) вимагають приєднання систем опалення до централізованих мереж через ІТП з автоматичним регулюванням теплового потоку відповідно до погодних умов.

Однак більшість багатоквартирних будинків в Україні були побудовані в радянські часи, коли таких вимог не існувало. Тепер власникам будинків потрібно встановлювати ІТП самотужки або переплачувати за зайве тепло.

Економія коштів для багатоквартирного будинку в результаті встановлення ІТП зазвичай становить 20-30%, однак може досягати і 50%.

Будинок, оснащений ІТП з погодним регулюванням, бере з центральної тепломережі рівно стільки теплової енергії, скільки необхідно при конкретній температурі зовнішнього повітря.

При цьому усувається перегрівання будівлі при потеплінні, а це вагома складова комфорту його мешканців. Та головне — скорочується споживання з центральної тепломережі.

По-друге, це можливість гідравлічного і теплового регулювання кількості та температури теплоносія, що проходить через труби та приєднані до них батареї.

По-третє, це облік спожитої теплової енергії за допомогою лічильників, щоб мешканці могли платити не за квадратні метри, а за ту кількість тепла, яку спожили.

По-четверте, це необхідна якість води у системі, щоб вона не забруднювала труби та батареї.

По-п'яте, це контроль параметрів теплоносія на вході до системи — відповідність його температури та тиску нормативним.

По-шосте, якісне регулювання надходження тепла до будинку залежно від температури зовнішнього повітря, інсоляції, вибраної споживачами температури внутрішнього повітря.

 

Михайло Андрієнко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться