Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 4 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Про секрети вузлової ляльки можна буде дізнатися в Художній галереї Кременчука

 

27 ноября 2019 10:00

Розпочинає роботу нова виставка.

Сьогодні, 27 листопада,  о 15.00 у Кременчуцькій міській художній галереї відкривається виставка традиційної вузлової ляльки «Полотняні стежки долі».

Про це повідомили в Кременчуцькій міській художній галереї .

Автором робіт є майстриня Свиридюк Наталія Олександрівна -  заслужений майстер народної творчості України.  Народилася мисткіня в місті Полтава. З дитинства Наталія була оточена мистецьким середовищем, від бабусі успадкувала захоплення народними традиціями та отримала перші навички з виготовлення ляльок.

Майстринею створена колекція ляльок, присвячена двом видатним українським письменницям – Лесі Українці та Ользі Косач, фантазійно відтворивши образи, навіяні поезіями Лесі Українки. Творчим завданням, що майстриня ставить перед собою, є прагнення довести, що народна лялька є самостійний та унікальний вид народного мистецтва.

З метою дослідження лялькової традиції на Полтавщині Наталія Свиридюк провела етнографічні експедиції в районах Полтавської області, де опитала місцевих старожилів про дитячі іграшки та вузлову ляльку періоду 30-50 рр. XX ст. Дослідження проводилися за складеним Свиридюк Н.О. опитальником (рецензент: заслужений працівник культури України, мистецтвознавець В.М. Ханко). За отриманими від респондентів повідомленнями майстриня реконструює вузлові ляльки відповідно до вивчених технологій. Результати досліджень та реконструкцій майстриня узагальнює в наукових доповідях, з якими виступає на всеукраїнських та міжнародних конференціях.

Одним з напрямків роботи Наталії Олександрівни є створення вузлової ляльки, одягнутої в традиційний стрій Полтавщини. Наталія Свиридюк сама виготовляє весь одяг та його оздоблення: вишивку на сорочках, аплікацію та вишивку на керсетках, ткані пояси, створює очіпки та намітки, при потребі фарбує тканину рослинними барвниками для досягнення цілісності художнього образу ляльки.
Майстринею створена колекція ляльок, присвячена двом видатним українським письменницям – Лесі Українці та Ользі Косач, фантазійно відтворивши образи, навіяні поезіями Лесі Українки.Творчим завданням, що майстриня ставить перед собою, є прагнення довести, що народна лялька є самостійний та унікальний вид народного мистецтва.

З метою дослідження лялькової традиції на Полтавщині Наталія Свиридюк провела етнографічні експедиції в районах Полтавської області, де опитала місцевих старожилів про дитячі іграшки та вузлову ляльку періоду 30-50 рр. XX ст. 

 

За матерілами джерела

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться