Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 21 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Про шахістів у Кременчуці майже забули: ентузіасти пропонують змінювати таку «стратегію»

 

 

5 вересня 2019 16:30

Зараз по місту близько 30 професіоналів-гравців, які на самому ентузіазмі намагаються підтримувати цей вид спорту власною участю. 

Нещодавно, 31 серпня, у Києві відбулася стратегічна сесія Федерації шахістів України на 2020-2027 рік. Реалізовані у життя розроблені на ній ідеї можуть вплинути і на розвиток та популяризацію шахів у Кременчуці. На це сподівається директор кременчуцького шахово-шашкового клубу «Каїсса» Володимир Груздєв. На зустрічі він представляв Полтавську область, зокрема, наше місто. Відвідати зібрання майстрів шахового спорту у першу чергу його підштовхнула ситуація з шахами як по всій Україні, так і в Кременчуці. 

«Зараз розвиток шахового спорту можна порівняти з локомотивом, який скинув швидкість та рухається за інерцією. Гра перестає бути широко популярною, як це було колись, коли інтелектуальна гра вважалася престижною та грати у шахи було модно. Шахістів стає все менше. Якщо у 1998 році по місту налічувалося близько 80 шахістів, то зараз можна знайти близько 30 професіоналів, які намагаються підтримувати цей вид спорту власною участю та створенням конкурсів. Загалом же шахи потрібно реанімувати - і у нашому місті, і по всій країні», - коментує Груздєв.

За його даними, у рік в Україні на розвиток шахів виділяється близько 3 млн грн. Кошти повільно перерозподіляються по регіонах, залишаючи шаховим клубам копійки та змушуючи вчителів та шахістів працювати на єдиному ентузіазмі. Для прикладу, на боротьбу сумо в Україні у минулому році виділили 10 мільйонів гривень. Невже розумовий розвиток українців почали вважати менш пріоритетним, ніж фізичний?

Тим не менше, на сьогодні у Києві налічується близько 4 тисяч шахістів - школярів, а у Кременчуці - 50 юних шахістів серед школярів. 

«Намагаються на достатньому рівні підтримувати шаховий спорт у Львівській та Одеській областях, переймаються шаховими проблемами із Житомира, Дніпра, Вінниці, Миколаєва, Харкова, які також були присутні на сесії», - ділиться Груздєв.

Однак у Кременчуці, окрім роботи місцевої Федерації шахів та декількох клубів, шаховий спорт неначе впав у сплячку. Допомога місцевим шахово-шашковим організаціям від кременчуцької влади практично не надходить. 

Зокрема, як повідомив Груздєв, їх клуб «Каїсса» став комунальним боржником, адже на 2019 рік клубу виділили 30 тис грн. Цими грошима не вдається погасити комунальні платежі, не кажучи про інші затрати учасникам клубу, які могли б компенсовувати, як це було раніше. У минулому році представники «Каїсси» зверталися до виконкому Кременчуцької міськради, щоб суму фінансування збільшили хоча б до 113 тисяч грн у рік. Та прохання не почули. 

«Наші діти показують хороші результати на шахових чемпіонатах. Однак їхати можуть лише за свій кошт, як це було у цьому році, коли батьки вихованців оплачували їм дорогу до Одеси, хоча одна з вихованок повернулася звідти з розділеним третім місцем. Немає коштів і на проведення чемпіонатів по місту, або для мінімальних заохочень гравців», - коментує Груздєв.

Відсутня у Кременчуці і бодай-якась реклама, яка б показувала, що грати у шахи дітям та дорослим - це добре: і для розвитку пам'яті та мислення, і для престижу міста. 

Тож на вищезгаданій сесії розглянули декілька пріоритетних напрямів та склали декілька пріоритетних цілей: 

- Стратегію розвитку. У ній бачать розвиток популяризації шахів між дітьми та школярами. Тобто, у стратегії країни та міст визнавати шахи пріоритетним видом спорту. А це: відкриття шахових клубів, підготовка нових кадрів викладачів та гравців, створення шахового центру. 

- Збільшити фінансування на розвиток шахового спорту.

- Маркетинг. А саме, створення шахового українського каналу, соціальних роликів, залучення до популяризації зірок-шахістів (5 українців входять у Топ-100 найкращих шахістів світу), проведення офіційних міжнародних шахових змагань.

- У законодавстві України внести зміни у Закон про фізичну культуру та спорт та у Закон про освіту в Україні. Адже кандидати у майстри спорту не мають права викладати уроки шахів у школярів без педагогічної освіти. Також планують ініціювати внесення змін у Закон про податки, адже держава не стимулює приватної допомоги шаховому спорту.

- Залучення IT-технологій для просування гри у шахи у мережу Інтернет.

«На сесії ми говорили і про розвиток шахів у регіонах. Приміром, нещодавно проводився реєстр гравців-шахістів Полтавщини. Від нашої області називали 500 шахістів. Однак насправді їх кількість значно менша», - додає Груздєв.

Та повідомляє, що 9 вересня він домовився про зустріч із віце-мером міста Русланом Проценком, на якій планує детальніше підняти питання популяризації та фінансування громадських організацій і клубів шахово-шашкового спорту. 

Нагадаємо, кременчуцькі шахісти повернулися з Одеси з хорошими результатами.

Грати всім: найцікавіша та найтихіша розумна гра кременчужан.
 

 

Ліна Романченко

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися