Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Про відключення газопостачання у кременчуцьких споживачів дізнаються у СБУ, Нацполіції та інших інстанціях


7 августа 2019 14:30

У мерії вказують на те, що ПрАТ «Кременчукгаз» вводить в оману своїх абонентів.

Сьогодні у мерії Кременчука пройшло засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На ньому розглядалося питання про ситуацію, що виникла у місті за наслідками несанкціонованого відключення газу у споживачів багатоповерхівок.

Начальник відділу оперативного контролю Юрій Войтенко розповів, що перше звернення щодо відключення газу, надійшло до них 8 липня поточного року від мешканців буд. №3 по провул. Гвардійському. Далі по даній проблемі зверталися мешканці ще 10 будинків. Абоненти повідомляли, що газ відключали як по всьому будинку, так і по окремим стоякам. Тож мешканці прохали відновити їм газопостачання, вказуючи на неправомірні дії газового підприємства Кременчука.

На сьогоднішній день, за словами Ю.Войтенко, на обліку залишається 7 будинків, де відключено газопостачання: 2 будинки – повністю, у інших – по стояках.

Також він розповів, що за інформацією ПрАТ «Кременчукгаз» відключення проводяться через нещільність газових трубопроводів, через недопуск у квартири працівників підприємства для перевірки газових мереж та інші питання.

 «Співпрацювали ми з «Кременчукгаз», але тільки на рівні майстрів або диспетчерської служби… які повідомляли про закінчення робіт або термін невиконання. Будинки, які найдовше були без газопостачання: Крюків (вул. Лейтенанта Дніпрова – понад 7 днів) і центр міста. На сьогодні вже 3-ю добу залишаються без газу мешканці будинку №37 по вул. Вадима Пугачова і вул. Київська, буд. №63…», - розповів Ю.Войтенко.

Також він нагадав, що через відключення газу 6 серпня мешканці перекривали рух транспорту по вул. Київський, що позначилося на збої графіку руху тролейбусів.

«Те, що відбувається, це проблема не тільки Кременчука, а й всієї України і відповідна позиція, яку зайняла сьогодні приватна компанія… Чому так відбувається? По-перше, до 16-го року позиція обслуговування внутрішньобудинкових мереж була закладена в тариф, який оплачувало населення, і оператор ГРМ (газової розподільної мережі – ред. виконував ці роботи. Потім корелятор, незрозуміло з яких причин (я маю на увазі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг - НРПЕКП) викреслило цю складову з тарифу… І на сьогоднішній день практично ці внутрибудинкові мережі не обслуговуються оператором ГРМ, так як це не закладено в тариф, мешканці не платять. Тому виникла така ситуація», - розповідав віце-мер Валерій Декусар, який відповідає за житлово-комунальне господарство міста.

Також він додав, що керуючись відповідними законодавчими документами, оператори ГРМ вимагають від мешканців розмежувати ці мережі, а потім скласти акт балансової приналежності, а далі заключити договір на обслуговування цих мереж. В.Декусар погодився, що все це й мало би так відбуватися, якби не одна помилка НРПЕКП – сама процедура, як це робиться.

«Це робиться, я вважаю, шахрайським способом, абсолютно непринадного шантажу і це робиться з порушенням прав мешканців. Я вважаю, що керівництво «Кременчукгаз» не повинні приходити нишком, аби відключити газ. А потім писати, що нібито є виток газу у мережі будинку», - зауважив В.Декусар.

За його словами, саме таке хамське ставлення до людей спровокувало таку реакцію мешканців. Адже керівництво «Кременчукгазу» не спілкується з абонентами, не розповідає, навіщо це робиться.

Потім надали слово представникам газового монополіста у нашому місті. Вони повідомили, що на сьогодні мешканці 95% багатоповерхівок Кременчука не заключили договори на обслуговування мереж газопостачання.  А ще вони зауважили, що їх підприємство не є монополістами, адже у них є регулятор, який чітко прописує роботи, які вони мають виконувати.

Однак члени комісії попрохали назвати інші підприємства у Кременчуці, з якими мешканці можуть заключити договір на газове обслуговування. Представники міськгазу запевнили, що у місті існує близько 10 таких підприємств. Однак називати їх не стали.

Віце-мер Володимир Пелипенко, який зараз виконує обов’язки міського голови, запропонував представникам газової компанії змінити методи роботи. Тобто, спочатку спілкуватися зі своїми абонентами, а потім вже виконувати необхідні роботи. Бо, за його думкою, саме ці обставини й призвели до проблемної ситуації у місті.

«Ви створюєте зараз додаткову послугу, за яку люди повинні платити. І ви не хочете йти до людей?» - запитав В.Пелипенко.

На це представники газової компанії зазначили, що певна робота з абонентами проводиться, але якщо це необхідно робити краще – прислухаються до цього.

Члени комісії також зауважили, що приватне підприємство все ж таки вводить в оману своїх абонентів. Адже за деякими адресами, під приводом проведення планових ремонтних робіт, мешканців будинків змушують укладати договір на обслуговування мереж газопостачання.

У ході засідання виступив керівник одного з об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) по вул. Лейтенанта Дніпрова, який розповів, що згідно чинного законодавства, ОСББ не є власником газових мереж. Тому укладати відповідний договір неможливо і попрохали газовиків владнати «ці шороховатості». Однак незважаючи на це, пізніше мешканці цього будинку почали скаржитися на відключення газу у квартирах. Як виявилось пізніше, зробили це монополісти під приводом витоку газу. Вирішити цю проблему вдалося завдяки втручанню у ситуацію  деяких депутатів міськради. Договір все ж таки підписали, але без проведення проплати протягом певного часу, до урегулювання прогалин у законодавстві. Після цього газопостачання у будинку поновили. Однак, за словами керівника ОСББ, за весь цей час у будинки не проводилися будь-які роботи представників газової компанії. Та представники «Кременчукгаз» заперечили цьому, вказавши, що був підписаний відповідний акт виконаних робіт.

Головний юрист міськвиконкому Валерій Мірошниченко зазначив, що наразі діюче законодавство не визначає механізм укладення договорів щодо утримання та експлуатації газових систем безпосередньо з управителем.

«Це прогалина у законодавстві. І ви (представники газової компанії – ред.) цим користуєтесь під привидом, так би мовити, аварійних ситуацій в будинку - проводити відключення цих будинків», - розповів В.Мірошниченко.

Також він концентрував увагу на тому, що Закон «Про житлово-комунальні послуги» чітко визначає, що постачання природного газу має відбуватися безперервно. Єдиною підставою для відключення будинку від газу - є аварійна ситуація на будинку.

«На мій погляд, певні дії посадових осіб ПрАТ «Кременчукгаз» вказують на правопорушення, передбачені ст. 190 Кримінального кодексу України (це шахрайство – адже вводять споживачів в оману…, після чого вимагають підписання договорів…)…також вбачається правопорушення за ст. 356 Кримінального кодексу України. А саме – самоуправство. Стаття 364 ККУ – це зловживання службовим положенням посадовими особами ПрАТ «Кременчукгаз». Та, наостанок, кримінальне правопорушення, покарання за яке передбачено ст. 367 ККУ (неналежне виконання посадовими особами ПрАТ «Кременчукгаз» своїх обов’язків)», - наголосив В.Мірошниченко.

Після чого представники газового монополіста та головний юрист місьвиконкому посперечалися щодо до документів, на підставі яких мають виконуватися роботи газової компанії.

Після години обговорень ситуації, В.Пелипенко зазначив, що оцінку дій «Кременчукгаз» мають дати правоохоронці,  тому міська влада звернеться до поліції. І якщо це буду потрібно, необхідно відкрити відповідне провадження стосовну ситуації, що зараз відбувається у місті через несанкціоноване відключення мешканців будинків від газопостачання. Звернення також буде направлено до Служби безпеки України, Національної та патрульної поліції, Генеральної прокуратури. За роз’ясненнями звернуться й до НКРЕКП та Антимонопольного комітету.

А поки що у Кременчуці запрацює оперативний штаб, який очолить В.Декусар.  До цієї робочої групи буде надходити інформація щодо відключення будинків від газопостачання для оперативного відпрацювання.

Нагадаємо, не уклав договору із «Кременчукгаз» на техобслуговування квартири – можеш бути без газу тижнями.

Ще 83 квартирам Кременчука перекрили газ.

 

 

Олена Сінтюріна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться