
Декілька годин професіоналізму та дружніх посиденьок.
Сьогодні у Кременчуці відбувся воркшоп на тему "Проактивна позиція жінок в часи війни та відновлення".
Соціально важливі теми, спілкування з психологинею, дружня атмосфера, однодумиці, інтерактивні приклади та залучення учасниць у жваве обговорення перетворили дві години тренінгу на справжню захопливу зустріч.
Сам захід розпочався із того, що кожна з учасниць написала на стікері-яблуці свою найголовнішу якість, а потім причепила її до дерева та представилась.
А далі час просто перестав існувати. Живе спілкування затягнуло до себе з головою.
Оксана Гуйда, голова громадської організації "Кременчуцький антикорупційний центр", яка виступала спікеркою на заході, розповідала про важливі для України дослідження.
"Що таке гендер для тих, хто, можливо, не знає, це не просто про стать, це про ті соціальні ролі, перелік обов'язків, які ми виконуємо по своєму житті. І, певно, свій погляд, адаптація в цьому суспільстві залежно від цих ролей", - зазначає вона.
Окремо пані Оксана додає, що в дослідженні гендерного індексу Україна має показник 68, а європейські країни десь 78.
"Оцінювали багато різних кластерів, такі як жінка вдома, домашнє господарство, жінка на робочому місці.
І всі брали самі різні сфери.
І один з показників, який є в цьому дослідженні це політична участь жінок. Яким чином ми залучені в політичних процесах. Тому що ми, звісно ж, всі активні, ми волонтеримо, ми працюємо, ми займаємося громадською діяльністю.
Ще можете безліч назвати, чим ми займаємося як жінки сьогодні, окрім того, що 70 тисяч жінок у нас в лавах Збройних Сил України. Але в політичній представленості жінки займають по цьому індексу 38.
Цей індекс дорівнює 38. Це найнижчий показник пів року на сьогодні. І тому ми говоримо, що треба хоча б замислитися над цією проблематикою, щоб ніхто за нас, крім нас, не вирішував якісь питання", - зазначає спікерка.
Саме тоді учасницям було запропоновано назвати по одній рисі характеру, якою може володіти політикиня.
Відповіді були найрізноманітніші. А обговорення цих якостей під час активної дискусії допомогло ще детальніше та ретельніше замислитись над власним "я".
Не обійшлося і без психологічної складової. Психологиня Олена Нестерова поділилася з учасницями ключовими моментами стосовно соціоемоційного стану жінки під час війни.
Усі пригадували та ділилися з іншими тим, що сьогодні принесло їм посмішку чи гарний настрій. Згуртований сміх сам по собі підіймав настрій та ще більш заохочував до щирості.
А потім, щоб розслабитися та водночас трішки наповнитись енергією учасниці перейшли до вправ - легкі постукування по м'язах тулуба, шиї, ніг та рук, правильне дихання, релаксація.
"Цей стан називаються розслаблений, проте пильний", - зазначає психологиня та додає, що при такому положенні людина не втрачає пильності, проте не напружена.
Даний воркшоп тільки сильніше доводить важливість актуальності подібних заходів, які націлені на реалізацію та самопізнання жінок.
Дарина Убийкінь
Фото авторки