Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Пронін зібрав нараду щодо подальшої долі Кременчуцького шкірвендиспансеру, який з першого грудня має припинити існування

28 листопада 2023 13:30

На сьогодні у лікарнях Кременчука немає вільних приміщень для того, щоб зробити окреме приміщення дерматовенерологічної служби, і до того ж лабораторію можуть забрати до Полтави.

Медики Кременчуцького шкірно-венерологічного диспансеру з першого грудня скорочені, і заклад має перестати працювати, а значить лікарі та медсестри не надаватимуть кваліфікованої меддопомоги пацієнтам. Саме приміщення диспансеру може чекати така ж доля. Як і інші приміщення, за які відповідає обласна рада. Такі як аптечний склад на вул. Небесної сотні, чи центральна аптека міста на вул. Ігор Сердюка, які занепадають і розкрадаються.

Щоб цього не допустити і зберегти заклад, міська рада Кременчука прийняла звернення до обласної влади з проханням передати приміщення диспансеру в комунальну власність міста, як це і було до 2007 року. Тоді місто фінансуватиме установу.

Розібратися в питанні вирішив і керманич області Філіп Пронін, який вчора покликав на відповідну нараду свого радника Богдана Корольчука, начальника департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, начальника Кременчуцької РВА Олега Лєдніка, мера Кременчука Віталія Малецького, його заступницю Ольгу Усанову, редактора «Кременчуцької газети» Олега Булашева.

Міський голова Кременчука розповів, що у Кременчуці працювали обласні психдиспансери, наркодиспансери, шкірвендиспансери. У 2021 році Полтавська облрада ухвалила рішення про закриття стаціонарних відділень псих- та нарко- диспансерів у Кременчуці. За задумами реформаторів медицини, в області має бути один псих- і наркодиспансер.

Тоді кременчуцька міська влада організувала надання цієї спеціалізованої допомоги (псих та нарко) на базі комунального підприємства «Кременчуцька лікарня планового лікування».

Для цього там було проведено ремонт відділень та підготовлено все для роботи персоналу, який прийняли з обласних псих- та нарко- диспансерів.

Щодо кременчуцького шкірвена, то він втратив статус юрособи, і його приєднали до обласного шкірвена. Обласний шкіряний увійшов до складу обласної лікарні.

Обласна лікарня вирішила закрити відділення шкірвена Кременчука. Лікарів пропонували «розпихати» лікарнями, щоб у кожній було по венерологу. А от лабораторія тоді була б забрана до Полтави, де є своя, і кременчужани залишилися б без неї.

На сьогодні у лікарнях Кременчука немає вільних приміщень для того, щоб зробити окреме приміщення дерматовенерологічної служби, і до того ж лабораторію можуть забрати до Полтави.

Тому, з урахуванням категорії, місто пропонує залишити лабораторію та все обладнання у тому приміщенні, де диспансер працював багато років. При цьому міська влада готова фінансувати цю установу, як зробила з псих та наркодиспансерами. Тому, щоб зберегти і дерматослужбу, і лабораторію, і лікарів, і медиків, і пацієнтів, місто просить область повернути будівлю, в якій вони зараз знаходяться.

Мер заявив, що це питання можуть розглянути вже 1 грудня на сесії міськради.

Ф.Пронін уважно вислухав і позицію В.Лисака, який у підсумку заявив, що не проти передачі приміщення місту, щоб зберегти службу, але це має робити апарат Полтавської обласної ради.

На нараді у Ф.Проніна не було представників обласної ради, але очільник області сказав, що зустрінеться вже у вівторок з головою облради Олександром Біленьким та обговорить це питання.

І ось тут є політична складова ситуації.

Кременчуцька міська влада висловила багато неприємних слів в бік голови облради Олександра Біленького. Тому він як очільник більшості в облраді може не погодитися йти назустріч владі Кременчука.

Але ж О.Біленький грамотний керівник, який, не дивлячись на неприємні вислови на свою адресу з боку влади Кременчука, є людиною прагматичною та завжди готовий підставили плече пацієнтам, а не керманичам міста.

Вочевидь, він має зробити все, щоб люди (пацієнти, медики…) не були заручниками ситуації. І тим самим ще й забезпечить будівлю від розкрадання, адже сама така доля спіткала інші подібні об’єкти у Кременчуці.

Чим закінчилася розмова Ф.Проніна та О.Біленького, наразі не відома. Ми намагаємося дізнатися про це від пресслужб обох керівників і повідомити про це читачам.

Доля Кременчуцького обласного клінічного шкірвендиспансеру сьогодні стурбувала депутатів Полтавської облради.

Кременчук просить від Полтави повернути в комунальну власність будівлю місцевого шкірвендиспансеру.

Пацієнти та медики Кременчуцького шкірвендиспансеру просять нового очільника області Проніна зберегти їх заклад.

Медперсонал Кременчуцького шкірвендиспансеру сьогодні отримав повідомлення про скорочення: а де ж обіцяні переведення в інші заклади?

Малецький про керівництво облради, зрадництво та можливість збереження шкірвендиспансеру у Кременчуці.

Лисак каже, що кременчуцький шкірвендиспансер на себе не заробляв, а лікарі та журналісти просять офіційні дані.

 

 

Клим Соколов 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися