Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Публічні договори на надання послуг: де їх шукати кременчужанам та чи обов'язково мати на руках?

8 лютого 2024 08:30

Корисна інформація для кременчужан.

Напевно у кожного містянина, містянки чи родини є коробочка, тека чи скарбничка, де лежать різні документи. Скоріш за все, там зберігаються якісь договори із надавачами послуг. Деякі з них, можливо, укладалися років 10, а то і 15 тому. А часом їх просто-напросто немає. Логічно, що виникає запитання, чи дійсно вони потрібні, чи треба їх переукладати, або робити інші дії. Саме в цьому розбиралась «Кременчуцька газета».

Відразу зазначимо: не дивно, що  зараз у споживачів немає на руках паперових договорів. Тексти публічних договорів можна знайти на офіційних сайтах підприємств-надавачів послуг.

Вода і каналізація

27 січня 2022 року комунальне підприємство «Кременчукводоканал» оприлюднило проєкт публічного договору з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на основі типового договору. У документі передбачене нарахування плати за абонентське обслуговування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів. Ці публічні договори набрали чинності з 1 березня 2022 року*. Вони вважаються дійсними, якщо упродовж 30 днів з дня опублікування на веб-сайті водоканалу співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з підприємством, чи не відмовилися від послуги. За бажанням споживач може звернутися до абонентського відділу КП «Кременчукводоканал» і заповнити заяву-приєднання до індивідуального договору. Ознайомитися з цими документами можна на сайті підприємства у розділі «Споживачам».

Тепло та гаряча вода

Аналогічна ситуація для користувачів послуг КП «Теплоенерго». На сайті підприємства у розділі «Для споживачів» є тексти публічного індивідуального договору про надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води. Є там і заява-приєднання.

Так само зазначили і в Полтавському обласному комунальному виробничому підприємстві теплового господарства «Полтаватеплоенерго», яке надає послуги з централізованого постачання гарячої води та тепла для більшості споживачів нашого міста. На сайті підприємства, на головній сторінці можна знайти текст публічного договору і заяви-приєднання, щоб ознайомитися з ними.

І ще: згодою приєднання споживача до умов договорів (акцептування договорів) є плата за надані послуги - факт отримання послуг.

До речі, у абонентських відділах цих підприємств-надавачів послуг зазначають, якщо споживач вирішив отримати паперовий текст договору, заповнити і мати на руках заяву-приєднання, то це не проблема. Людині потрібно підійти туди з паспортом, ідентифікаційним кодом, документами на житло та зробити все необхідне.

Вивіз і утилізація сміття

На підставі рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 15 червня 2023 року на території нашої громади КП «Кременчуцьке КАТП 1628» визначено виконавцем послуг з вивезення побутових відходів. На сайті підприємства в розділі «Типові договори» можна знайти типовий індивідуальний договір про надання послуги з управління побутовими відходами. Споживачам пояснюють, що вони розроблені на підставі рішення виконкому від 22 грудня 2023 року. Якщо за 30 днів до закінчення строку дії цього договору жодна із сторін не повідомить письмово іншій стороні про відмову, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Так само, як і з наданням послуг водопостачання, водовідведення, постачання тепла та гарячої води споживач може звернутися в абонвідділ підприємства і скласти заяву-приєднання. Тут пояснюють, що це в інтересах самих споживачів. (Особливо, хто мешкає в приватному секторі). Приміром, якщо відбулись зміни у складі родини, а підприємство про це інформації не отримало. Через це нарахування можуть бути більшими.

Природний газ

За спожитий газ містянам не потрібно підписувати договір з постачальником. Із 1 травня 2022 року майже всі споживачі в Україні переведені на обслуговування до ГК «Нафтогаз України» автоматично. А ось розподілом газу займається ПрАТ «Кременчукгаз». На офіційному сайті цього підприємства у розділі «Споживачам» оприлюднено як текст договору розподілу природного газу (для побутового споживача), так і заяву-приєднання. Його розроблено на умовах Типового договору, затвердженого постановою НКРЕКП, тому є однаковими для всіх споживачів України. У інформаційному листі до договору йдеться, що укладається він на безстроковий термін. Серед іншого, підтвердженням (акцептуванням) приєднання до умов є сплачений рахунок за послуги розподілу природного газу. У разі незгоди приєднуватися до Договору, споживач не повинен користуватися природним газом із розподільної системи та має подати до оператора ГРМ відповідну письмову заяву. Із січня цього року додалась «третя» платіжка за газ. А саме за утримання газових мереж у під’їздах (див. №1 від 4 січня 2024 року). Щоб приєднатися до умов договору, кожному споживачеві не треба нікуди йти та стояти в чергах. Право підпису мають лише представники будинків. Якщо навіть вони не підпишуть цей договір, то законодавство не передбачає укладання договору із кожною фізичною особою.

Утримання житла

Якщо будинок кременчужан перебуває на утриманні керуючих компаній - структур, які зобов'язані забезпечувати благоустрій будинку та прибудинкової території, то договорів про це із кожним із споживачів немає. Адже утримання багатоповерхівок передається керуючим компаніям відповідно до рішення виконкому. І на кожен індивідуальний перелік послуг є розцінки.

Мовою Закону

Згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги», дії між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Договори про їх надання укладаються на рік відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, документ вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Договір може бути припиненим, якщо за один місяць кінця дії договору сторона повідомить письмово другу сторону про відмову від договору. Необґрунтована відмова споживача від укладання договору є підставою для припинення в односторонньому порядку виконавцем надання відповідної комунальної послуги такому споживачу. Відмова будь-якої із сторін від укладання запропонованого другою стороною договору не позбавляє її права звернутися з повторною пропозицією про укладання договору.

Корисна інформація

Сайт КП «Кременчукводоканал» - kvk.pl.ua

Тел. абонентського відділу - (097) 557-35-33, (095) 814-40-32, (067) 508-16-28

Сайт КП «Теплоенерго» - kremenchuk-teplo.org.ua

Тел. відділу збуту - (0536) 75-87-27, (067) 400-92-17

Сайт КП «КАТП1628» - katp1628.com

Тел. абонентського відділу - (067) 610-65-26

Сайт «Полтаватеплоенерго» - te.pl.ua

Тел. абонентського відділу - (050) 457-42-66, (050) 457-42-65, (050) 457-42-74

Сайт ПрАТ «Кременчукгаз» - kgaz.com.ua

Тел. кол-центру – (067) 503-75-20, (095) 720-00-36, (067) 503-75-20

Замість висновку

Як бачимо, зараз у споживача може не бути жодного паперового договору із надавачем послуг. При цьому його не відімкнуть від мереж чи не перестануть надавати послуги. Проте, якщо є бажання отримати всі договори – це зовсім не важко. Головне мати бажання та час.

* Матеріал готувався станом на 11 січня 2024 року

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися